دانلود و خرید کتاب کاروند تصوف (جلد اول) محمدرضا قنبری
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب کاروند تصوف (جلد اول) اثر محمدرضا قنبری

کتاب کاروند تصوف (جلد اول)

معرفی کتاب کاروند تصوف (جلد اول)

مجموعه کتاب سه جلدی کاروند تصوف نوشته محمدرضا قنبری است که نشر سخن برای تمام علاقه‌مندان به تاریخ صوفیه منتشر کرده است. این کتاب برای دانشجویان ادبیات عرفانی هم بسیار راهگشا است. 

درباره مجموعه کاروند تصوف

کتابی که در دست دارید جلد اول این مجموعه است. اصل و اساس این پژوهش، آراء، افکار و شرح حال شیخ نامدار تصوف، حسین بن منصور حلاج، با عنوان حلاجنامه است که در نهایت به دو عنوان: کاروند تصوف درسه جلد: تصوف و تاریخ؛ تاملات و تمهیدات؛کرامات و مقامات و شرح زندگانی و آراء و آثار حلاج در یک جلد مجزا گردید. به همین دلیل، کتابشناسی توصیفی که برای مجموعه چهارجلدی کار تدوین یافته، در پایان هر دو اثر آمده و در مراجعه به آن باید هر دو عنوان اثر موردنظر باشد؛ دو عنوانی که به شکلی ناگزیر با یکدیگر پیوند موضوعی دارند. 

سه جلد کاروند تصوف را به نوعی میراث حلاج و امثال و اقران او به شمار آورد که در بستر تاریخ به شکل‌ها و شیوه‌های گوناگون رخ نموده است. بدون تردید نام و نشانی دقیق منابع در کتابشناسی توصیفی به صورت مستقل که در برگیرنده چهار جلد اثر است کمک کار کتاب شناسان و اهل تحقیق نیز خواهد بود. مدار اصلی پژوهش تاملات شخصی نویسنده درباره مقوله پیچیده‌ای به نام تصوف است که در طول قرن‌ها دچار دگردیسی‌های پیاپی بوده و در روزگار ما نیز از تکاپویی شگفت در همگون‌سازی خود با دنیای مدرن بهره می‌برد. عرصه پژوهش و تحقیق در باب تصوف از زمان‌های دور تاکنون همواره به دو نگاه و شیوه روشن خود را نشان داده است.

از یک سوی همه شیدایی و شیفتگی‌ و روایی است که رستگاری بشر را در پیروی از معارف و تعلیقات آن می‌داند و از سویی دیگر دیدگاه نقد و نفی و انکار است که همه عقب‌ماندگی تمدنی جامعه را نتیجه محتوم آموزه‌های صوفیانه و پیوستن و باورمندی به آن می‌پندارد.

تعامل تصوف و حاکمیت را در این میانه حکایت دیگری است که در سراسر کتاب به استناد متون تاریخی و منابع عرفانی و ادبی به آن پرداخته شده است.نویسنده امیدوار است مجموعه کتاب کاروند تصوف مورد توجه محققان و پژوهشگران قرار گیرد. این مجموعه می‌تواند راهنمایی دقیق برای علاقه‌مندان به شناخت مسیر تصوف باشد. 

این مجموعه کتاب برای کسانی که می‌خواهند مسیر تصوف را بهتر درک کنند یک راهنمای جامع است که از خاستگاه تصوف در تاریخ آغاز می‌شود و در ادامه به ویژگی‌ها و باورها و انواع روایت‌ها و داستان‌های صوفیه می‌پردازد، این کتاب سعی دارد پژوهش جامعی در اختیار خوانندگان قرار دهد که بتوانند تصویر روشنی از این مکتب فکری تاثیرگذار بر تاریخ و ادبیات ایران داشته باشند. 

خواندن مجموعه کتاب کاروند تصوف را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مجموعه کتاب کاروند تصوف را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات و عرفان پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب تصویری کلی به مخاطبان متخصص و غیر متخصص می‌دهد تا بتوانند نمایی کلی از این خط فکری داشته باشند. 

فهرست کاروند تصوف (جلد اول)

فصل اول: خاستگاه و گوهر تصوف

فصل دوم: تصوف و تشیع

فصل سوم: تصوف در بوته نقد

فصل چهارم: نقدهای درون فرقهای

فصل پنجم: صوفی نوازی مغولان

فصل ششم: وزیر متصوف

فصل هفتم: مولوی و سلاجقه

فصل هشتم: تصوف خانقاهی

فصل نهم: تصوف سلطانی

فصل دهم: تصوف سیاسی

فصل یازدهم: صوفیان و صفویان

نظرات کاربران

لقمان
۱۴۰۰/۰۶/۲۶

در این کتاب و سه جلد بعدی آن (دو جلد کاروند دیگر تصوف و حلاج نامه) از همین نویسنده (یعنی کاروند تصوف)نه تنها حسین منصور حلاج عارف نیست بلکه فردی بی دین و شارلاتان معرفی می شود که فقط به

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱٫۱ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۲۶۵ صفحه

حجم

۱٫۱ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۲۶۵ صفحه

قیمت:
۱۲۰,۰۰۰
تومان