با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روسیه در آیینه فرهنگ

دانلود و خرید کتاب روسیه در آیینه فرهنگ

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روسیه در آیینه فرهنگ  نوشته  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روسیه در آیینه فرهنگ

کتاب روسیه در آیینه فرهنگ نوشته گروه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه است که کمک می‌کند این کشور را بهتر و کامل‌تر بشناسید. کتاب روسیه در آیینه فرهنگ یکی از کتاب‌های مجموعه گزارش فرهنگی است که به معرفی کشورهای مختلف می‌‌پردازد.

درباره کتاب روسیه در آیینه فرهنگ

ارتباطات فرهنگی، یکی از ماندگارترین و مؤثرترین مناسبات انسانی است که بر پایه گفتگو و تبادل اطلاعات شکل می‌گیرد. اینگونه ارتباطات پایه و مبنایی برای تعامل انسان‌ها با یکدیگر بوده و بر سایر حوزه‌های روابط جوامع، همانند مناسبات اقتصادی و سیاسی نیز تأثیرگذار است. امروزه علیرغم رشد و توسعه دانش برشی به ویژه در حوزه ارتباطات و شکل‌گیری دهکده جهانی، برش بیش از هر زمان دیگر، نسبت به هم نوع خود بیگانه است. در این میان ریشه بسیاری از منازعات و چالش‌ها، به عدم درک صحیح از یکدیگر و کاستی‌ها و نواقص موجود در فهم و درک مشترک فرهنگی بین جوامع باز می‌گردد. بدین جهت، مطالعات فرهنگی و آشنایی با فرهنگ ملل، یکی از اولویت‌های اصلی در حوزه ارتباطات و تعاملات فرهنگی به شمار آمده و کمبود ادبیات پژوهشی فارسی در حوزه مطالعات فرهنگی ملل نیز بر این امر تأکید دارد.

در همین راستا، با اجرای برنامه جامع رصد و پایش در گروه مدیریت دانش مرکز مطالعات، نمایندگان فرهنگی موظف شده‌اند در چارچوب سرفصل‌های تعیین شده، به مطالعه و رصد مستمر «جامعه و فرهنگ» کشور محل مأموریت خود پرداخته و به‌طور منظم، گزارش‌های متنوعی را در موضوعات فرهنگی مورد نظر به سازمان ارسال کنند. اجرای این برنامه، سرمایه ارزشمندی را در شناخت جنبه‌های گوناگون فرهنگی و اجتماعی کشورهای مختلف برای سازمان به ارمغان آورده و مرکز مطالعات نیز گزیده‌ای از بهترین گزارش‌های هر یک از نمایندگی‌های فرهنگی را در مجموعه‌هایی با عنوان «کشورها در آیینه فرهنگ» منتشر می‌کند.

این مجموعه کمک می‌کند تا بتوانید جهان را بهتر بشناسید و افرادی که قصد سفر و یا تجارت با کشورهای مختلف را دارند با استفاده از این کتاب‌ها به دید بازتری نسبت به آن کشور می‌رسند.

روسیه در آیینه فرهنگ، شامل ۱۴ گزارش از موضوعات فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و سیاسی کشور روسیه است که اطلاعات ارزنده‌ای در اختیار قرار می‌دهد و خواننده را با این کشور از دریچه تازه‌ای آشنا می‌سازد. در بخشی از این مجموعه، تاریخچه موضوعات به رشته تحریر در آمده که از ملی‌گرایی روسی تا نفوذ فرهنگ و معماری اسلامی بر بناهای مذهبی را شامل گشته و در بخش‌های دیگر به تلاش آشکار و پنهان سیاست‌گذاران روسیه در معرفی این کشور به عنوان کشوری آزاد و پیشرفته اشاره دارد، که بدین منظور از آموزش زبان روسی و حمایت از دوستداران روسیه در کشورهای دور و نزدیک بهره می‌جوید.

همچنین، سیاست‌های فرهنگی حاکم، در مکان‌های پر ترددی از جمله مترو مسکو، به منظور آشناسازی مردم این کشور و نیز گردشگران فراوانی که همه ساله از شهرهای مهم آن بازدید می‌کنند از دیگر مباحث این مجموعه است.

خواندن کتاب روسیه در آیینه فرهنگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شناخت کشورهای مختلف پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۸۰۷-۰
تعداد صفحات۲۳۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۸۰۷-۰