با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چکیده پایان نامه های علوم انسانی در خصوص استان کرمان (۱۳۴۶-۱۳۹۴ ه ش)

دانلود و خرید کتاب چکیده پایان نامه های علوم انسانی در خصوص استان کرمان (۱۳۴۶-۱۳۹۴ ه ش)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چکیده پایان نامه های علوم انسانی در خصوص استان کرمان (۱۳۴۶-۱۳۹۴ ه ش)  نوشته  مرجان برهانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چکیده پایان نامه های علوم انسانی در خصوص استان کرمان (۱۳۴۶-۱۳۹۴ ه ش)

کتاب چکیده پایان نامه های علوم انسانی در خصوص استان کرمان (۱۳۴۶-۱۳۹۴ ه ش) را مرجان برهانی گردآوری کرده است. این کتاب که انتشارات گیوا منتشر کرده است منبع مناسبی برای دانشجویان و پژوهشگران علوم انسانی است.

درباره کتاب چکیده پایان نامه های علوم انسانی در خصوص استان کرمان (۱۳۴۶-۱۳۹۴ ه ش)

پایان‌نامه‌های دانشگاهی از جمله منابع معتبر غیرکتابی هستند که به واسطه اطلاعات ارزشمندی که دارند هر روز جایگاه والاتری نسبت به کتب و مجلات پیدا می کنند. شناخت دغدغه هایی که اهل علم در مراکز علمی با آن مواجه هستند کمک شایانی به شناخت مسائل و مشکلات روزمره در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی می کند. اما این منابع مهم علمی با وجود اهمیت وافری که دارند به سهولت در اختیار عموم قرار نمی گیرند و معمولا پژوهشگران از تحقیقاتی که در سایر مراکز علمی انجام می پذیرد بی بهره می مانند. هرچند با راه اندازی مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران (ایران داک) این مشکل تا حدودی مرتفع شده است و لیکن حجم عظیم اطلاعاتی که در این مرکز موجود است بعضا کار جستجو را در موضوعات کلان سخت خواهد کرد. پژوهش پیش رو با در نظر گرفتن این محدودیت سعی در شناسایی پایان‌نامه‌هایی دارد که در خصوص استان کرمان (مرکز استان و سایر شهرستانها) در دانشگاه‌های سراسری، آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی سراسر کشور نگاشته شده است. طبقه بندی این رساله‌های علمی به تفکیک رشته‌های مختلف این امکان را به پژوهشگران می‌دهد تا هم به سهولت به اطلاعات لازم در خصوص رشته مورد نظر خود دست یابند و هم از دغدغه هایی که اهل این رشته از استان کرمان دارند آشنا شوند که این امر خود گامی برای شروع تحقیقات جدید می گردد. در این پژوهش کلیه پایان‌نامه‌هایی که در خصوص استان کرمان در فاصله سالهای ۱۳۴۶ تا ۱۳۹۴ نوشته شده در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های کشور بازبینی شده و اطلاعات کتابشناختی هر یک از آنان به همراه یک چکیده تمام متن و چند کلید واژه به دست داده شده است. تمامی رشته‌هایی که در گروه علوم انسانی قرار می گیرند شامل این پژوهش گردیده اند؛ ادبیات، اقتصاد، الهیات، باستان شناسی، تاریخ، جامعه شناسی، جغرافیا، حقوق، علوم تربیتی، روانشناسی، کتابداری و مدیریت از این جمله اند. تنها رشته علوم سیاسی هیچ عنوان رساله ای را به خود اختصاص نداده است که آن هم به دلیل نبود پایان‌نامه در این رشته در حوزه استان کرمان است.

در کتاب چکیده پایان نامه های علوم انسانی در خصوص استان کرمان (۱۳۴۶-۱۳۹۴ ه ش) پس از معرفی پایان‌نامه‌های هر رشته نموداری از درصد توزیع رساله‌ها بر حسب دانشگاه‌ها و جنسیت آمده است. سپس در انتهای پژوهش سه نمودار که حاکی از درصد توزیع پایان‌نامه‌ها بر حسب رشته، مقطع تحصیلی و جنسیت می‌باشد اطلاعاتی کلی را در خصوص پایان‌نامه‌های هر رشته در بردارد. اطلاعات اولیه این پژوهش با جستجو در تمامی موضوعات علوم انسانی در هریک از شهرهای استان کرمان در پایگاه ایران داک صورت گرفته است. اما جستجو در این پایگاه هرچند با دقت تمام انجام شود باز هم قادر به ارائه فهرست کامل پایان‌نامه‌ها نمی‌باشد. به طور مثال تحت عنوان کلی کرمان تنها ۱۱۴ عنوان پایان‌نامه توسط این مرکز ارائه می شود حال آنکه در این پژوهش بیش از ۵۰۰ عنوان رساله مورد بررسی قرار گرفته است. بنابراین برای حل این مشکل و تهیه فهرست جامع رساله‌ها به کتابخانه های دانشگاه های کشور غالبا به صورت مجازی و بعضا به صورت حضوری مراجعه شده است. امید است که این گردآوری به عنوان مرجعی برای شناخت دغدغه های گروه علوم انسانی در استان کرمان مورد استفاده پژوهشگران قرار گرفته و راهگشای پروژه‌های مفید و مثمرثمری در حوزه استان کرمان گردد.

خواندن کتاب چکیده پایان نامه های علوم انسانی در خصوص استان کرمان (۱۳۴۶-۱۳۹۴ ه ش) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام پژوهشگران علوم انسانی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۹۵-۵۸-۳
تعداد صفحات۴۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱۹,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۹۵-۵۸-۳