با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زبان آموزی و شعر

دانلود و خرید کتاب زبان آموزی و شعر

تحلیل ساختار و محتوای شعر کودک

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زبان آموزی و شعر  نوشته  فریدون اکبری شلدره  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زبان آموزی و شعر

زبان آموزی و شعر اثر فریدون اکبری شلدره و منوچهر علی‌پور است که به تحلیل ساختار و محتوای شعر کودک می پردازد.

 درباره کتاب زبان آموزی و شعر

زبان فارسی یكی از بنیادی‌ترین بناهایی است كه رخسار پرفروغ و تبارنامه‌ درخشان ایرانیان را بر پیشانی خود دارد. كشور بزرگ ایران اگرچه گستره‌ فرهنگی بسیار بزرگی دارد و در این جغرافیای فرهنگی، گویش‌ها و لهجه‌‌ها و گونه‌‌های زبانی فراوانی را در خود رشد داده است اما فارسی را به عنوان زبان معیار و ملی خویش به كارگرفته است و ازآن آبشخور‌ها و گنجینه‌‌های زبانی و واژگانی گویش‌های وطنی، پیوسته، رشد کرده است.

 به همین دلیل، زبان ملی ما، فارسی، بنیان اصلی همبستگی و همنوایی مردمِ این كشور است. این كتاب با موضوع «‌‌زبان‌آموزی و شعر» در دو بخش، سامان یافته است .

بخش نخست به مسأله‌ زبان و جهان خیال‌خیز كودكان و اصول و مبانی رشد و مراحل آموزش و یادگیری اختصاص یافته است. این قسمت، با بهره‌گیری از منابع گوناگون از منظر روان‌شناسی و شناخت فرایند‌های ذهنی به شرح یادگیری كودک و ‌‌زبان‌آموزی پرداخته و درپی تبیین مهارت‌های زبانی، موضوع خوانش و سواد خوانداری و نقش شعر در آموزش و یادگیری و پیوند آن با پهنه‌ ‌‌زبان‌آموزی بررسی شده است.

بخش دوم كتاب، كالبدشكافی و بازشناسی ساختار و محتوای نمونه‌‌های خوب شعر كودك است. در این بخش، كار بر هنجاری استوار است و همه‌ی نمونه‌‌های شعری برپایه‌ی همان هنجار و ساختار تحلیل شده‌اند. پیشی و پسی و چینش شعر‌های این بخش برپایه‌ی نظم و سازمانده‌ی كتاب درسی (فارسی پایه‌ی اول دبستان وزارت آموزش و پرورش) استوار است .

به سبب اینكه، شعر یكی از ناب‌ترین ساخت‌های زبانی است و از چند عنصر احساس، عاطفه، آهنگ و خیال، بهره می‌گیرد؛ با دنیای روحی و روانی و جهان نرم و پرّان زبان كودك، پیوستگی كاملی دارد. از این‌رو، نویسندگان بر این باورند كه شعر در ‌زبان‌آموزی و زبان‌گشایی كودكان، بسیار تأثیرگذار است .

خواندن کتاب شعر و زبان‌آموزی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این اثر، چون نگاهی تازه به شعر دارد و شعر را از دید زبان‌آموزی، سنجیده است هم برای شاعران و نویسندگان كودک‌نویس و هم برای پژوهندگان پهنه‌ ‌زبان‌آموزی و نیز استادان و دانشجویان قلمرو آموزش زبان، سخنی دارد و آنان را به تفکر فرامی‌خواند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۵۴۶-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۵۴۶-۴