با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چالش های اقتصاد ایران (تقابل دیدگاه های رقیب)

دانلود و خرید کتاب چالش های اقتصاد ایران (تقابل دیدگاه های رقیب)

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چالش های اقتصاد ایران (تقابل دیدگاه های رقیب)  نوشته  حمید ابریشمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چالش های اقتصاد ایران (تقابل دیدگاه های رقیب)

کتاب چالش های اقتصاد ایران (تقابل دیدگاه های رقیب) نوشته حمید ابریشمی و دیگران پژوهشی در حوزه اقتصاد ایران و چالش‌های آن است که در انتشارات نور علم به چاپ رسیده است.

 درباره کتاب چالش های اقتصاد ایران (تقابل دیدگاه های رقیب)

چالش های اقتصاد ایران (تقابل دیدگاه های رقیب) مجموعه‌ای است که تحلیلی عمیق در باب مهمترین موضوعات مورد بحث در فضای اقتصادی کشور با استفاده از تحلیل‌های برآمده از بهترین نظریه‌های اقتصادی و همچنین دیدگاه‌های مختلف کارشناسان و صاحب‌نظران اقتصادی ارائه کرده است. 

هر یک از فصول این مجموعه به یکی از موضوعات اقتصادی مهمِ مورد اختلاف در کشور اختصاص داشته و دیدگاه‌ها و استدلالات متفاوت و متعارض موجود در مورد موضوع مورد بحث را در برابر هم قرار داده است.

موضوعاتی که در این کتاب به عنوان اولین مجلد از این مجموعه به آنها پرداخته خواهد شد عبارتند از: اصلاح نظام پرداخت یارانه،‌ خصوصی‌سازی، افزایش جمعیت، سرمایه‌گذاری خارجی، سهام عدالت، حذف صفر از واحد پولی و مالیات بر ارزش افزوده. 

بدون تردید خواننده فرهیخته نیز تأیید می‌کند که موضوعات ذکر شده، همواره در فضای دانشگاهی و رسانه‌ای کشور، موضوعاتی چالشی و محل اختلاف نظر بوده است. مطالعه این دیدگاه‌های متعارض در یک مجموعه منظم و هدفمند قطعاً سطح آگاهی خوانندگان را درباره موضوعات مورد بحث، در کمترین فاصله زمانی به طور چشمگیری ارتقا خواهد داد.

هدف اصلی از نگارش این مجموعه، فراهم‌آوردن امکان دسترسی مخاطبان به مهمترین دیدگاه‌ها و تحلیل‌های اقتصادی موجود پیرامون اهم مسائل اقتصادی کشور است. در حقیقت کوشش شده در قالب این اثر، خواننده آگاهی نسبتاً جامعی در خصوص جوانب مختلف مسائل مبتلابه اقتصادی کشور بدست آورد. از این منظر این اثر از نظر موضوع و نحوه نگارش بدیع و در عین حال از نظر محتوا غنی و در مرزهای دانش اقتصاد است.

نوآوری دیگر کتاب، مناظره‌گونه بودن سبک نگارش آن است. بیان همزمان دیدگاه‌های مخالف و موافق در باب هر یک از موضوعات، عملاً خواننده را در موضع شنوندۀ یک مناظره اقتصادی قرار داده است. انگیزه‌های مختلفی در انتخاب این سبک دخیل بوده است. اولاً هر یک از موضوعاتی که در قالب این جلد و مجلدات بعدی به یاری خداوند متعال به آن‌ها پرداخته می‌شود، فی‌نفسه دارای جنبه‌ها و ابعاد مختلفی هستند که این امر، وجود نظرات متفاوت و تحلیل‌های متعارض در خصوص آن‌ها را طبیعی و غیر قابل اجتناب می‌سازد. پس نحوه پرداختن به این دیدگاه‌ها نیز باید الزاماً به شکلی باشد که بتواند پوشش‌دهنده دیدگاه‌های رقیب باشد. 

ثانیاً؛ یکی از ضرورت‌های رشد و بالندگی جامعه به‌طور عام، و محیط‌های علمی به‌طور خاص، فراهم بودن فرصت تضارب آرا و تقابل اندیشه‌هاست تا در این بستر، اندیشه‌های موجود اصلاح شده و ایده‌های جدید متولد گردد. کوشش شده تا این کتاب گامی در جهت ترویج این فرهنگ بردارد. ثالثاً؛ پرهیز از یکسویه‌نگری و دارا بودن نگرش جامع‌الأطراف از مهم‌ترین پیش‌نیازهای راست‌اندیشی در باب مسائل اقتصادی کشور است. مکرراً در کشور مشاهده شده که به علل مختلف از قبیل برخی حبّ و بغض‌های سیاسی و فردی یا عدم احاطه کامل تحلیل‌گر به ابعاد مختلف یک موضوع، قضاوت‌هایی حدی و یک‌طرفه، حاوی تأیید یا نفی کامل یک ایده یا سیاست بیان می‌گردد. بنابراین هدف دیگر این کتاب، ارائه نمونه‌ای عملی از جامع‌نگری و پرهیز از افراط و تفریط در مطالعه و بررسی مسائل اقتصادی کشور است. از این‌رو سعی بر این بوده که در کنار ارائه دیدگاه‌های مختلف و بیان مهم‌ترین تحلیل‌های ارائه شده در باب موضوعات ذکر شده، گامی در راستای ترویج فرهنگ نقد و آداب آن برداشته شود.

خواندن کتاب چالش های اقتصاد ایران (تقابل دیدگاه های رقیب) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 پژوهشگران و دانشجویان اقتصاد مخاطبان اصلی این کتاب‌اند. علاقه‌مندان به این حوزه نیز می‌توانند از این اثر بهره‌مند شوند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
رویا
۱۴۰۰/۰۱/۱۲

کاربردی و پر محتوا تنها ایرادش پی دی اف بودنشه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۹-۰۸۸-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۲۷۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۹-۰۸۸-۴