با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سیستم های مقاوم سازه ای در ساختمان های بلند

دانلود و خرید کتاب سیستم های مقاوم سازه ای در ساختمان های بلند

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سیستم های مقاوم سازه ای در ساختمان های بلند  نوشته  علی خیرالدین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سیستم های مقاوم سازه ای در ساختمان های بلند

کتاب سیستم های مقاوم سازه ای در ساختمان های بلند نوشته علی خیرالدین و سیما آرامش یکی از کتاب تخصصی انتشارات دانشگاه سمنان برای تدریس در رشته مهندسی عمران است.

انتشارات دانشگاه سمنان با بهره گیری از بیش از ۳۵۰ هیات علمی دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی مختلف خود مفتخر به تالیف و ترجمه بیش از ۱۰۰۰۰۰ صفحه محتوای آموزشی در بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب چاپی بوده و در تولید و توسعه هرچه بیشتر علوم و فنون نوین در ایران عزیز تلاش می‌نماید.

بیش از ۵ عنوان از کتاب‌های اساتید هیات علمی این دانشگاه به چاپ سوم رسیده و بیش از ۳۰ عنوان نیز چاپ دوم خود را پشت سر گذاشته‌اند و به عنوان مراجع علمی و آموزشی در دانشگاه‌های کشور مورد استفاده علم آموزان قرار گرفته‌اند.

این انتشارات در راستای ترویج علم و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی موفق به چاپ بیش از ۲۰ عنوان کتاب در زبان‌های عربی، انگلیسی و فرانسوی شده و تلاش‌ها در راستای صادرات علمی همچنان ادامه داشته و خواهد داشت.

کتاب‌های انتشارات دانشگاه سمنان همگی ویژگی‌های برجسته‌ای همچون تالیف و ترجمه توسط کادر علمی مجرب و بنام، همکاری با مولفین و مترجمین غیر دانشگاهی،بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا در صنعت چاپ و رعایت اصول و استانداردهای نگارشی و ادبی هستند.

کتاب تخصصی مصالح ساختمانی توانمند دانش و کاربردها یکی از کتاب‌های کاربردی و جامع این انتشارات برای استفاده دانشجویان و پژوهشگران است. 

کتاب تخصصی سیستم های مقاوم سازه‌ ای در ساختمان های بلند یکی از کتاب‌های کاربردی و جامع این انتشارات برای استفاده دانشجویان و پژوهشگران است. 

 بخشی از کتاب سیستم های مقاوم سازه ای در ساختمان های بلند

نیاز انسان به فضاهای مناسب و کافی برای زندگی و کار از یک سو و تراکم جمعیت و افزایش قیمت زمین و ارائه خدمات شهری از قبیل آب، برق و تلفن، از سوی دیگر استفاده های عمودی ساختماناز الجثه عظیم را مطرح نموده است. اولین ساختمان چند طبقه، توسط رومیان و با ده طبقه با دیوارهای باربر ساخته شد. کاربرد قاب فولادی در ساختمان‌ها حدوداً از سال ۱۰۸۱ میلادی برای اولین بار و در یک کارخانه هفت طبقه در منچستر انگلیس صورت گرفت که با حذف دیوارهای باربر، استفاده از سالن ها با دهانه های بزرگ ممکن گردید. اما با حذف دیوارهای باربر و استفاده از قاب های فلزی یا بتنی، سختی ساختمان ها در مقابل نیروهای جانبی کاهش چشمگیری یافت و تغییر مکان های بزرگ ایجاد شده توسط نیروهای جانبی به ویژه نیروهای باد، در ساختمان های قابی به نحوی بود که مهندسین را به ابداع سیستم های سازه ای برای کاهش تغییر مکان های ناشی از نیروهای جانبی، تشویق نمود. تاکنون سیستم های مقاوم لرزه بر بسیاری برای ساختمان‌های بلند تعریف شده و بکار گرفته شده اند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰۹ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۹۴۰-۵۲-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۸۰۹صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۹۴۰-۵۲-۷