دانلود و خرید کتاب پری ستاره ها قادر طهماسبی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب پری ستاره ها اثر قادر طهماسبی

کتاب پری ستاره ها

دسته‌بندی:
امتیاز:بدون نظر

معرفی کتاب پری ستاره ها

کتاب پری ستاره ها مجموعه اشعار آیینی و مذهبی سروده قادر طهماسبی متخلص به فرید است. این اشعار در قالب غزل و مثنوی سروده شده‌اند.

کتاب پری ستاره ها مجموعه سه دفتر شعر از قادر طهماسبی (فرید) است. دفتر اول به نام سیب و گل و ستاره، دفتر دوم با عنوان پری ستاره ها و دفتر سوم با نام عشق بی غروب. اشعار این کتاب درونمایه مذهبی و انقلابی دارند. در این کتاب هم اشعار آیینی و مذهبی به چشم می‌خورد که از عشق به دین سرشار است و هم اشعاری انقلابی که یادآور ایران در روزهای اوج انقلاب اسلامی است. 

کتاب پری ستاره ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

دوست‌داران شعر معاصر را به خواندن کتاب پری ستاره ها دعوت می‌کنیم.

درباره قادر طهماسبی

قادر طهماسبی متولد ۹ شهریور ۱۳۳۱ در میانه است. مثنوی شهادت با مطلع سبکبالان خرامیدند و رفتند از مشهورترین آثار او است. قادر طهماسبی با نام فرید تخلص می‌کند.

او در سال ۱۳۵۵ به سفارش یکی از دوستانش در اصفهان ساکن شد و در آن‌جا ازدواج کرد. در اصفهان به علت اشعار تند خود مورد اذیت و آزار ساواک بود. او در زمان انقلاب ۱۳۵۷ ایران ۲۶ ساله بود و فعالیت‌های انقلابی داشت. در زمان جنگ ایران و عراق نیز به صورت داوطلبانه حضور داشت. او ابتدا به شغل عکاسی مشغول بود سپس عکاسی را کنار گذاشت و در مراکزی چون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هنرستان هنرهای زیبا، امور تربیتی آموزش و پرورش، ستاد تبلیغات جنگ، انجمن‌های ادبی، بنیاد شهید، ارشاد اسلامی٬، جهادسازندگی، جهاد دانشگاهی و دانشگاه در دوره‌های مختلف فعالیت کرد.

اشعار طهماسبی بیشتر در مضامین مذهبی، انقلابی و عارفانه سروده شده‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱٫۱ مگابایت

سال انتشار

۱۳۸۷

تعداد صفحه‌ها

۲۲۰ صفحه

حجم

۱٫۱ مگابایت

سال انتشار

۱۳۸۷

تعداد صفحه‌ها

۲۲۰ صفحه

قیمت:
۶۶,۰۰۰
تومان