با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
علی (ع) در کنار پیامبر (ص)

دانلود و خرید کتاب علی (ع) در کنار پیامبر (ص)

با اقتباس از منابع معتبر اهل سنت

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب علی (ع) در کنار پیامبر (ص)  نوشته  سیدمحمدابراهیم حسنی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب علی (ع) در کنار پیامبر (ص)

کتاب علی (ع) در کنار پیامبر (ص) نوشته سید محمد ابراهیم حسنی است. این کتاب با اقتباس از منابع معتبر اهل سنت به زندگی علی (ع) در کنار پیامبر (ص) پرداخته است و این ارتباط قوی را برای مخاطبان به تصویر کشیده است.

درباره کتاب علی (ع) در کنار پیامبر (ص)

سخن گفتن از علی (ع) همان‌گونه سخت است که درباره رسول خدا؛ چه آن‌که جزئی از وجود پیامبر و شمه‌ای از نور و کمال رسالت او و آینه تمام‌نمای شخصیت والایش بود. و لذا جدای از رسول خدا نمی‌توان از او سخن راند و یا اندیشه کرد.

در این کتاب تحقیق مدونی در این زمینه با گردآروی اسناد روایی از منابع اهل سنت ـ اگرچه خیلی متفرق بود ـ انجام شده است و به بیان گوشه‌ای از ابعاد افتخارات ماندگار امام علی (ع) و ابعاد تقربی و خدماتی آن حضرت نزد رسول مکرم اسلام، غالباً برگرفته از گفتار آن حضرت پرداخته شده است. در این کتاب به ابعاد تقرب امام علی در کنار رسول خدا از کتب معروف اهل سنت و با گردآوری منسجم و نظم بخشیدن و موضوع دادن به آنها برگرفته شده است. که نوعاً پردازش‌های متفرقی در این زمینه داشتند و بسیاری از واقعیات و حقایق را که در پرده‌های خفاء اغراض و غفلت یا به‌جهت بیم و عدم دسترسی به منابع، باقی مانده‌اند پرداخته شده است. این کتاب سعی دارد به اهمیت و شأن و مقام والای حصرت علی (ع) و جایگاه تأثیرگذار و ارزشمندش از ابتدای بعثت در کنار پیغمبر در راستای پذیرش، نشر و تبلیغ و حفط اسلام وجود دارد بپردازد.

خواندن کتاب علی (ع) در کنار پیامبر (ص) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ اسلام پیشنهاد می‌کنیم.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سیّد جواد
۱۴۰۰/۰۲/۲۰

کتاب ۳۸۶ از کتابخانه همگانی ، کتابی مختصر اما جذاب و خواندنی. کتب اهل سنت پر است از روایاتی در شأن و منزلت و حقانیت امیرالمومنین علیه السلام.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۲۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۷۷۹-۵
تعداد صفحات۱۳۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۲۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۷۷۹-۵