با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بالکان در آیینۀ فرهنگ

دانلود و خرید کتاب بالکان در آیینۀ فرهنگ

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بالکان در آیینۀ فرهنگ  نوشته  ابوالحسن  خلج منفرد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بالکان در آیینۀ فرهنگ

«بالکان در آیینۀ فرهنگ» مجموعه نوشتارهایی است پیرامون ساختار اجتماعی، فرهنگی و سیاسی شبه‌جزیره بالکان و کشورهای مستقر در این منطقه.

در یکی از نوشتارهای این مجموعه به نام «بلغارستان سرزمین مهر» می‌خوانیم:

«آنها در طول تاریخ یک هزار سالۀ خود کمتر به دنبال تنش آفرینی و جنگ بوده‌اند و اگر از جدالی که با عثمانی‌ها بر سر استقلال خود داشتند صرف نظر کنیم در باقی ایام تاریخ خود سعی بر حفظ آرامش و ایجاد امنیت داشته اند.

این خود نشانۀ تمدنی آرام و در عین حال خودجوش است. بلغارها حتی پس از عثمانی‌ها نیز دوران کوتاه فاشیسم و سلطنت را با تأمل و تحمل سپری کردند و به آرامی حاکمیت کمونیستی را به فراموشی سپردند. در حالی که غالب کشورهای بلوک شرق برای خروج از بن بست کمونیسم هزینه‌های قابل توجهی پرداخت نمودند.

بلغارستان اکنون نیز از جمله کشورهای امن و باثبات منطقه اروپای شرقی محسوب می‌شود و از همین رو امتیازهای بسیاری برای ورود به اتحادیه اروپا با خود دارد. از جمله مدارا، دمکراسی، حقوق اجتماعی، حزبی، گروهی، فردی. در این آستانه حضور نمایندگان جامعۀ مسلمانان بلغار در مجلس و تنی چند از وزرای مسلمان در کابینۀ دولت تأییدی است بر آنچه که گذشت و این تصویر، برگ ورودی است برای مردم خوب بلغار به جامعۀ وسیع اروپا که به یقین توسعۀ ابعاد گوناگون فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در حیات آتی خود را برخواهد شمرد. چه، اینها اسباب و لوازم توسعه بوده و هستند که هر روزه شاهد تقویت آنیم.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۳۵۶-۳
تعداد صفحات۳۲۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۳۵۶-۳