با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چرنوبیل تاریخ یک فاجعه هسته‌ای

دانلود و خرید کتاب چرنوبیل تاریخ یک فاجعه هسته‌ای

۲٫۰ از ۳ نظر
۲٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چرنوبیل تاریخ یک فاجعه هسته‌ای  نوشته  سرحی پلوخی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چرنوبیل تاریخ یک فاجعه هسته‌ای

چرنوبیل تاریخ یک فاجعه هسته‌ای کتابی از سرحی پلوخی است که به موضوع انفجار نابودکننده و فاجعه تاریخی نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل اوکراین می‌پردازد.

روز ۲۶ آوریل سال ۱۹۸۶ انفجاری بزرگ در نیروگاه چرنوبیل اوکراین رخ داد و مواد رادیواکتیو در بخش بزرگی از غرب شوروی و اروپا پخش شد و زندگی بیش از ۵ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داد. با وجود گذشت سال‌ها از این حادثه، هنوز آثار مواد رادیواکتیو و جهش‌های ژنتیکی در مردم منطقه دیده می‌شود که ناقص شدن نوزادان در دو دهه اخیر از پیامدهای آن است.

درباره کتاب چرنوبیل تاریخ یک فاجعه هسته‌ای

 ابن کتاب به پرسش مهمی درباره فاجعه هسته‌ای چرنوبیل پاسخ می‌دهد. در شب ۲۶ اوریل سال ۱۹۸۶ در نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل دقیقا چه اتفاقی افتاد؟

سرحی پلوخی به سراغ ثبت واقعه چرنوبیل و عواقب آن در طول سالیان یعنی از سال وقوع تا سال ۲۰۱۸ رفته است و از اسناد بایگانی شده‌ای که اخیرا و پس از انقلاب ۲۰۱۴ اکراین در دسترس قرار گرفت نیر بهره برده است. تفاوت کار پلوخی با کار مورخان دیگر مانند سوتلانا الکسوویچ که مستندنگار تاریخ شفاهی است، همین است. دسترسی به اسناد و شاهدان خاموش این فاجعه.

 آلکسوویچ تاثیر این حادثه بر روح و روان انسان‌ها را شرح داده است و پلوخی علاوه بر بهره‌گیری از کار سوتلانا، اسناد و مکتوبات گوناگون را بررسی کرده است. او دغدغه تاریخ داشته و خوب می‌داند که یک حادثه مانند چرنوبیل زمانی تکرار می‌شود که ما از حادثه قبلی درس نگرفته باشیم.

خواندن کتاب چرنوبیل تاریخ یک فاجعه هسته‌ای را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به تاریخ جهان را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
مژگان
۱۳۹۹/۰۹/۲۶

150.000 تومن برای یک کتاب الکترونیکی؟؟؟!!!!چکاریه میرم دوتا کتاب با این پول میخرم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۲۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۸۹۱۲-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۲۸۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۲۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۸۹۱۲-۷