با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سبک زندگی

دانلود و خرید کتاب سبک زندگی

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سبک زندگی  نوشته  فریبا عباس‌زاده افشاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سبک زندگی

کتاب سبک زندگی اثری مشترک از فریبا عباس‌زاده افشاری و امیر عابدینی است که در انتشارات نویسندگان آزاد به چاپ رسیده است.

 درباره کتاب سبک زندگی

بحث از سبک زندگی و آداب اسلامی در عرصه زندگی فردی و اجتماعی، از مباحث بسیار ضروری جامعه کنونی ما است. ارکان اصلی شکل‌دهی به هویت اجتماعی یک جامعه عبارتند از باورها، ارزش‌ها و سبک زندگی. تمایزات و تفاوت‌های جوامع مختلف نیز به همین سه مؤلفه عمده بازگشت می‌کند. لایه رویین و آشکار هویت یک جامعه، سبک زندگی آن است. هر جامعه‌ای زمانی می‌تواند ثمره و محصول جهان‌بینی و ایدئولوژی خود را به دیگران نشان دهد که سبک زندگ او متناسب با باورها و ارزش‌هایش شکل یافته باشد. جامعه کنونی ما متأسفانه نتوانسته است میان باورهای بنیادین و ارزش‌های اصیل اسلامی از یک طرف و سبک زندگی خود در حوزه‌های مختلف اجتماعی، ارتباطی معنادار و وثیق ایجاد کند! سبک زندگی ما در بسیاری از موارد متأثر از آداب و رسوم غیر اسلامی و به یک معنی ضد اسلامی است. علل این گسست و شکاف میان ارزش‌ها و سبک زندگی درجای خود قابل بررسی است؛ اما به نظر می‌رسد مهمترین عامل آن عامل شناختی است یعنی بسیاری از افراد جامعه چون آگاهی لازم از آداب و سبک زندگی اسلامی ندارند، به همین دلیل در شیوه رفتاری و سبک سلوکی خود آنها را به کار نمی‌گیرند.

غفلت از مسأله سبک زندگی می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری بر پیکره جامعه وارد کند. وقتی مردم نتوانند میان شیوه زندگی خود و باورها و ارزش‌هایشان ارتباط برقرار نمایند، بعد از مدتی ممکن است دست از باورها و ارزش‌های خود بشویند و آنان را ناکارآمد تلقی کنند! و برای اینکه توجیهی برای سبک زندگی غیر اسلامی خود داشته باشند، باورها و ارزش‌های اسلامی را زیر سؤال ببرند و مثلا آنها را ناظر به گذشته و مربوط به جوامع غیر پیشرفته بپندارند! و بدین ترتیب از اساس دست از اسلام و باورهای خود بشویند.

نویسندگان در این کتاب به تعریف سبک زندگی، تاریخچه آن، ویژگی‌های آن، عوامل ایجاد آن، رابطه آن با هویت انسانی، گستره آن، و رویکرد‌های گوناگون آن در مکاتب مختلف فکری پرداخته‌اند.

 خواندن کتاب سبک زندگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان و پژوهشگران علوم اجتماعی.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
گل یخ
۱۴۰۰/۰۳/۲۵

کوتاه بود و نکات کلیدی را بیان کرده بود. خوانشش زمان زیادی نمیگیرد، اگر برای تحقیق نیاز دارید، یک دید کلی می دهد اما مصداقی و جزئی نیست.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۸۸-۳۷-۰
تعداد صفحات۵۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۸۸-۳۷-۰