با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بناهای دوره اسلامی ایران اثر پاسکال کوست

دانلود و خرید کتاب بناهای دوره اسلامی ایران

از آغاز تا ۱۲۱۸ ش

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بناهای دوره اسلامی ایران  نوشته  پاسکال کوست  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب بناهای دوره اسلامی ایران

کتاب بناهای دوره اسلامی ایران ترجمۀ کتاب بناهای دورۀ اسلامی ایران اثر پاسکال خاویر کوست، معمار فرانسوی است که در زمان محمد شاه قاجار، همراه با هیأت سیاسی فرانسه به ایران آمد و نقشه و پلان بناهای تاریخی ایران را برداشت کرد.

 ویژگی مهم کار کوست در این است که تناسبات نقشه‌ها و تصویرهایی که او از ابنیه‌ تاریخی ایران کشیده به واقعیت بسیار نزدیک است و نقشه‌های او از نظر فنی کیفیت بالایی دارد. تصویرهای وی از بناهای اسلامی ایران همراه با گزارش توصیفی آن‌ها در سال ۱۸۶۷م در پاریس به چاپ رسید که ترجمه آن از زبان فرانسه با همت مؤسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

 این کتاب ارزشمند حاوی ۱۷۰ قطعه گراور به همراه ۱۰۰ تصویر داخل متن از بناهای شهرهای اصفهان، تهران، شیراز، همدان، کاشان، قم، ری، سلطانیه، قزوین، کرمانشاه و تبریز و نیز کاروانسراهاست که پس از کاوش‌های پی‌درپی بازمانده‌های بناهای قدیمی ایران و بررسی و مطالعه معماری بناهای دورۀ اسلامی در ایران به دست آمده است.

 گراورها حاوی جزئیات، برش‌های افقی، برش‌های عمودی، نما و پرسپکتیو این آثار است. در این کتاب علاوه بر توصیف بناها اوضاع اقتصادی و اجتماعی شهرهای مذکور نیز بیان شده است.

 خواندن کتاب بناهای دوره اسلامی ایران را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

علاقه‌مندان و پژوهشگران هنر و معماری اسلامی.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Mohammad Jamshidpour
۱۴۰۰/۰۵/۰۹

کتاب بسیار مهمی است. عیب بزرگ البته برای طاقچه آن است که پول را می‌گیرد اما فایلی به شما نمی‌دهد. اگر فایل این کتاب را نداشته باشید به هیچ دردی نمی‌خورد. نخرید!

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۰/۱۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۲-۱۵۳-۷
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۰/۱۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۲-۱۵۳-۷