چمران به روایت همسر شهید( نیمه پنهان ماه ۱ )
۴٫۵از ۵۸ نظر

دانلود کتاب چمران به روایت همسر شهید( نیمه پنهان ماه ۱ )

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۵از ۵۸ نظر
۴٫۵از ۵۸ نظر
۴٫۵از ۵۸ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب چمران به روایت همسر شهید( نیمه پنهان ماه ۱ )

سال‌ها از آرام گرفتن چمران می‌گذرد. روزهای تکاپو و از پشت صخره‌ای پشت صخره دیگر پریدن و پناه گرفتن، و روزهای جنگ‌های سرنوشت‌ساز پایان یافته‌اند و اکنون در این روزگار به ظاهر آرام «غاده چمران» با لحنی شکسته داستانی روایت می‌کند؛ «داستان یک نسیم که از آسمان روح آمد و در گوشش کلمه عشق گفت و رفت به سوی کلمه بی‌نهایت.»

این داستان عجیبی است، شاید چون هنوز هم پس از گذشت این مدت نمی‌توان حیرت غاده را در اولین برخوردش با نقاش آن شمع و شاعر آن شعر، کوچک شمرد؛ «و کسی که به دنبال نور است این نور هر چه قدر کوچک باشد در قلب او بزرگ خواهد شد.» آن حیرت هنوز هم به همان زندگی وجود دارد و این سؤال که «چمران کیست»، هرچند که این پرسش پاسخ روشنی نخواهد داشت؛ هیچ ظرفی گنجایش کلمه بی‌نهایت را ندارد.

سال‌ها از روزی که سرانجام چمران در این زمین آرام گرفت می‌گذرد و این بار غاده داستانی از تاریخ این سرزمین روایت می‌کند؛ داستان «مرد صالحی که یک روز قدم زد در این سرزمین به خلوص.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴۰)
mirapouri
۱۳۹۹/۰۷/۲۹

عالیه مگه میشه چیزی راجع به شهید چمران باشه و خوب نباشه. داستان درباره نحوه ی آشنایشون با خانوم غاده هستش و یه سری خاطرات از جنگ ایران و عراق فقط تو این نسخه یه جاهایی اول شخص و سوم شخص ولی

- بیشتر
Ehmad Chehre
۱۳۹۹/۰۶/۱۵

سلام. این کتاب کوتاه رو دیروز تهیه کردم و خیلی سریع همه اش رو خوندم. برای علاقه مندان به شخصیت شهید چمران نکاتی داره، اما بیشتر برشی احساسی از زندگی شخصی شهید هست که از زبون همسرشون نقل میشه. متن روان

- بیشتر
إلَیْـڪَ
۱۳۹۹/۰۵/۱۷

هو الحیّ مشحون از خلوص، عشق و زیبایی. همین و بس. اقسام عشق - به اختصار-: عشق حقیقی که عشق انسان است به ذات ذوالجلال حق. عشق مجازی: عشق به بندگان -اعم از تکوینی و تشریعی- ذات ذوالجلال حق در پرتو نور عشق حقیقی

- بیشتر
atiyeh
۱۳۹۹/۰۲/۲۱

بسیار دلنشین و زیبا و غم انگیز...

کاربر ۱۵۵۰۶۹۸
۱۳۹۹/۰۱/۲۵

کم بود ولی خوب و تاثیر گذار مشتاق شدم بیشتر درباره شون مطالعه کنم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۴)
«من برای پول کار نمی‌کنم، من مردم را دوست دارم.
دلتنگ ماه
«بزرگ‌ترین گرین‌کارت که من دارم کسی ندارد و آن این پارچه سبزی است که از روی حرم امام رضا علیه‌السلام است و من در گردنم گذاشته‌ام.
علی
«من ممکن است نتوانم این تاریکی را از بین ببرم، ولی با همین روشنایی کوچک فرق ظلمت و نور و حق و باطل را نشان می‌دهم و کسی که به دنبال نور است این نور هر چه‌قدر کوچک باشد در قلب او بزرگ خواهد بود.»
mgh_96
آدم‌ها بین خیر و شر درگیرند و باید کسی دستشان را بگیرد، همان‌طور که خدا این مرد را فرستاد تا مرا دست‌گیری کند
F313
«دستی که به مادرش خدمت می‌کند مقدس است و کسی که به مادرش خیر ندارد به هیچ کس خیر ندارد. من از شما ممنونم که با این محبت و عشق به مادرتان خدمت کردید.»
F313
«مصطفی کچل نیست، تو اشتباه می‌کنی.»
pasdarvelayat
«داستان یک نسیم که از آسمان روح آمد و در گوشش کلمه عشق گفت و رفت به سوی کلمه بی‌نهایت.»
دلتنگ ماه
من ممکن است نتوانم این تاریکی را از بین ببرم، ولی با همین روشنایی کوچک فرق ظلمت و نور و حق و باطل را نشان می‌دهم و کسی که به دنبال نور است این نور هر چه‌قدر کوچک باشد در قلب او بزرگ خواهد بود.
Sadqu
انگار رسم خلقت این است که بزرگ‌ترین سعادت‌ها بزرگ‌ترین رنج‌ها را هم در خودشان داشته باشند.
الهه
«مرد صالحی که یک روز قدم زد در این سرزمین به خلوص.» مصطفی چمران
دلتنگ ماه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۷۸/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۰۹۳۵-۲-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۷۸/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۰۹۳۵-۲-۹