با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نیمه‌ شب در چرنوبیل

دانلود و خرید کتاب نیمه‌ شب در چرنوبیل

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نیمه‌ شب در چرنوبیل  نوشته  آدام هیگن‌باتم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
در حال حاضر این کتاب از طاقچه قابل دریافت نیست

معرفی کتاب نیمه‌ شب در چرنوبیل

کتاب نیمه شب در چرنوبیل: ناگفته‌های بزرگ‌ترین فاجعه هسته‌ای جهان نوشته آدام هیگن باتم، جامع‌ترین و کامل‌ترین تاریخچه‌ای است که درباره‌ی فاجعه‌ی تاریخی چرنوبیل می‌توان یافت. این اثر افتخارات بسیاری برای خالق خود به ارمغان آورده و از سوی نیویورک تایمز به عنوان بهترین کتاب سال انتخاب شده است.

درباره کتاب نیمه شب در چرنوبیل

تاریخ جهان شاهد ظهور و سقوط نظام‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و عقیدتی مختلفی بوده است که هر یک در خود درس‌های گرانبهایی برای بشریت داشته‌اند. نظام کمونیست که با ادعای حمایت از قشر کارگر، و شاید فراتر از آن با شعار ایجاد جهانی آرمانی برای جهانیان، پا به عرصه وجود گذاشت، یکی از همین ساختارهای سیاسی - اجتماعی است، که نه تنها هرگز به آرمان‌های خود نرسید، بلکه خود دردی شد بر دردهای بشریت.

آدام هیگن باتم (Adam Higginbotham) همراه با همکار تحقیقاتی‌اش، ‌برای مدت ده سال با افرادی که به هر طریقی با این فاجعه در ارتباط بودند، مصاحبه انجام می‌داده و بدین ترتیب پیشینه گسترده‌ای را به منظور شکل‌گیری کتاب نیمه شب در چرنوبیل جمع‌آوری کرده است.

آدام در این کتاب بی‌نظیر به شما نشان می‌دهد که در سال ۱۹۸۶ هنگامی که اتحاد جماهیر شوروی، با دیگر ابرقدرت‌های جهان درگیر بود؛ بی‌توجه به شهروندان خود و همچنین ساکنان کل جهان، زمینه را برای فروپاشی این قدرت برتر جهان فراهم کرد.

در حقیقت، نیمه شب بیست و یکم آوریل سال ۱۹۸۶، راکتور چهارم نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل، از کنترل خارج شد و حادثه‌ای ناگوار در دل تاریخ رقم خورد، حادثه‌ای که بشریت همچنان درگیر تبعات آن است.

افتخارات کتاب نیمه شب در چرنوبیل:

- بهترین کتاب سال روزنامه‌ نیویورک تایمز

- بهترین کتاب سال نشریه تایم

- برنده مدال اندرو کارنگی انجمن کتابخانه آمریکا

- برندۀ جایزه کولبی

- کتاب برگزیده سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

خواندن کتاب نیمه‌ شب در چرنوبیل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ جهان پیشنهاد می‌کنسم


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۹,۰۰۰ تومان
نوع فایل
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۲۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۲-۵۷۷-۲
تعداد صفحات۵۴۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۹,۰۰۰تومان
نوع فایل
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۲۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۲-۵۷۷-۲