با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب تربیت توحیدی با روضه‌های حسینی اثر مهدی عباسی‌شاهکوه

دانلود و خرید کتاب تربیت توحیدی با روضه‌های حسینی

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تربیت توحیدی با روضه‌های حسینی  نوشته  مهدی عباسی‌شاهکوه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تربیت توحیدی با روضه‌های حسینی

تربیت توحیدی با روضه‌های حسینی کتابی در زمینه اخلاق اسلامی، نوشته مهدی عباسی شاه‌کوه و سمیه ابوترابی است.

در میان رویدادهای قرون نخستین اسلام، واقعه عاشورا مهم‌ترین و تأثیرگذارترین رخداد به شمار می‌آید. سیره امام حسین (ع) در جریان این نهضت عظیم که در نوع خود یک انقلاب تربیتی منحصر به فرد است می‌تواند الگویی جامع در جهت تدوین منشور تربیت توحیدی باشد. با شرکت در محافل روضه‌خوانی امام حسین (ع) می‌توان به بخش اعظم این منشور دست یافت.

روضه‌ی امام حسین(ع) و آموزه‌های تربیت فردیِ منبعث از آن علاوه بر سازندگی‌های تربیتی برای سوگوار، موجب اجر و پاداش الهی در آخرت و بهره‌مندی از شفاعت اباعبدالله‌الحسین(ع) می‌گردد. نگاه تربیت فردی در کلام شیعی، هدایت و رشد انسان‌ها بر مبنای ولایت (محبت) و آن‌ ارزش‌هایی ا‌ست که تحقق آن‌ها زمینه‌ساز دستیابی به هدف غایی تربیت توحیدی یعنی قرب الهی خواهد بود. اولوالالباب بودن، صبر و استقامت، خانواده‌دوستی، بصیرت و ولایت‌مداری، وفاداری و عزت‌مداری؛ از جمله آموزه‌های تربیت دینی تجلی یافته در سیره امام حسین(ع)، اهل‌بیت و اصحاب ایشان است که صورت‌های مختلف از یک بینش توحیدی و تجلی نگاه آن‌جهانی‌ست که عینیت پیدا کرده است؛ و مبین نقش تربیت توحیدی در سازندگی درونی انسان‌هاست.

کتاب حاضر به تشریح و تببین شیوه تربیتی توحیدی با بهره‌گیری از مجالس سازنده روضه‌های حسینی پرداخته است و اموزه‌های تربیتی فردی و جمعی ان را برشمرده است.

 خواندن کتاب تربیت توحیدی با روضه‌های حسینی را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

علاقه‌مندان به کتاب‌های اخلاق و سبک‌ زندگی اسلامی.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۲۱
شابک-۹۷۸-۶۰۰-۳۷۸۲۴۳-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۲۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۲۱
شابک-۹۷۸-۶۰۰-۳۷۸۲۴۳-۳