با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب انگلیسی ویژه اثر هایده ووسکه

کتاب انگلیسی ویژه

نویسنده:هایده ووسکهمترجم:احمد رمضانیشیرین صالحیانتشارات:نشر بوی کاغذ (بوکا)سال انتشار:۱۳۹۸تعداد صفحه‌ها:۱۴۱ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۰از ۲ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها۱۴۱ صفحه

دسته‌بندی
انگلیسی۲ مورد دیگر

معرفی کتاب انگلیسی ویژه

انگلیسی ویژه اثر هایده ووسکه کتابی برای آموزش زبان انگلیسی به دانش‌آموزان دارای مشکلات یادگیری است. 

تلاش برای اثربخش کردن یادگیری زبان برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه نیازمند داشتن الگوهایی درست است. هدف از ترجمه و متناسب‌سازی این کتاب ارائۀ مدلی تمرین‌شده برای آموزش زبان انگلیسی به دانش‌آموزان دارای مشکلات یادگیری، به ویژه دانش‌آموزان دارای کم‌توانی هوشی است. به همین دلیل متناسب‌سازی زبانی و فرهنگی دو اصلی بود که برای قابل استفاده شدن و کاربردی شدن متن اهمیت داشت. از یک سو ویژگی‌های متناظر زبان فارسی به عنوان زبان اول برای دانش‌آموزان ایرانی مدنظر قرار گرفت و از سویی دیگر، نکات فرهنگی متناسب‌سازی شد. به این ترتیب، بخش‌هایی از کتاب حذف و مواردی نیز متناظر با فرهنگ و زبان بومی اضافه شد.

 درباره کتاب انگلیسی ویژه

اصل کتاب English Special در برلین و به عنوان منبع درس زبان انگلیسی برای دانش‌آموزان آلمانی‌زبان تدوین شده است. گروه هدف اصلی کتاب دانش‌آموزان پایه‌های هفتم تا نهم (دورۀ اول متوسطه) دارای مشکلات یادگیری است، دانش‌آموزانی که به واسطۀ عقب‌ماندگی ذهنی، آسیب بینایی، شنیداری، حرکتی، آشفتگی‌های هیجانی یا محرومیت‌های محیطی، فرهنگی و اقتصادی در یادگیری مشکل دارند. 

همه مطالب این کتاب، در مقایسه با مطالب آموزشی دانش‌آموزان همسن، سطح زبانی ساده‌تری دارد. رعایت ترتیب درس‌ها الزامی نیست، زیرا درس‌ها از آسان به سخت تنظیم نشده‌اند. دستور زبان نیز به صورت مستقیم آموزش داده نمی‌شود، ولی از برخی ساختارهای دستوری در ارتباط با مفاهیمی خاص و در تمرین‌های متفاوت استفاده شده است.

معلم می‌تواند این کتاب را به روش‌های مختلفی آموزش دهد و حتی ترتیب درس‌ها را رعایت نکند. به کمک این کتاب می‌توان دوره‌‌های آموزشی متناسب با توانایی‌های گروه مخاطب تدوین کرد. همچنین می‌توان ‌فصل‌هایی از این کتاب را در کنار کتاب‌های دیگر آموزش داد. 

در کار با دانش‌آموزان بزرگ‌تر دارای مشکلات یادگیری سؤالاتی در مورد کلاس زبان مطرح می‌شود که در کتاب‌های آموزشی سنتی تاکنون مورد بررسی قرار نگرفته‌اند، مانند:

چگونه می‌توان علایق و دنیایی را که نوجوانان در آن زندگی می‌کنند، با توانایی زبانی دانش‌آموزان دارای مشکلات یادگیری تطبیق داد؟

با توجه به پیشرفت زبانی کم، چگونه می‌توان انگیزة دانش‌آموزان دارای مشکلات یادگیری را حفظ کرد و حتی به صورت مداوم آن را برانگیخت؟

مراحل آموزش و تمرین چگونه باید طراحی شود تا دانش‌آموزان دارای مشکلات یادگیری از پس آن برآیند؛ انگیزه بگیرند و حتی برایشان خوشایند و جذاب باشد؟

آموزش زبان انگلیسی به دانش‌آموزان دارای مشکلات یادگیری، تنها با ساده کردن برنامۀ درس دبستان یا متوسطۀ اول انجام‌پذیر نیست و اگر قرار باشد دانش‌آموزان با درس زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند و این درس در آنان انگیزه ایجاد کند، آموزش باید اساساً به شکل دیگری انجام شود. آموزش به این دانش‌آموزان را باید متناسب با سطح هوشی، هیجانی و توانایی آنها آغاز کرد. اگر معلم زبان انگلیسی بتواند با علایق دانش‌آموزان، دنیای احساسی‌شان و توانایی‌هایشان ارتباط برقرار کند، در بیشتر دانش‌آموزان تغییر ایجاد می‌کند و باعث می‌شود دانش‌آموزان پُر سر و صدا و بی‌علاقه به درس، به دانش‌آموزانی سرزنده و با شور و شوق تبدیل شوند. مهم‌ترین هدف این کتاب رسیدن به این تغییرات جادویی است.

 خواندن کتاب انگلیسی ویژه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

گروه مخاطب این کتاب دانش‌آموزان دورة متوسطۀ اول دارای مشکلات یادگیری است و از آن می‌توان در مدارس ویژه، مراکز حمایتی (منظور مراکزی که دوره‌های تکمیلی به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند) و همچنین در کلاس‌های تطبیقی در دوره‌های دبستان، متوسطه اول و … نیز استفاده کرد.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

hm88
۱۴۰۰/۰۲/۰۷

هیچ کتاب نسخه ی پیدی اف ای وجود نداره

عالی وسودمند
۱۳۹۹/۱۰/۱۲

سودمند

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است