با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
وهابیت: مجموعه مقالات و مطالعاتی در تاریخ و اندیشه

دانلود و خرید کتاب وهابیت: مجموعه مقالات و مطالعاتی در تاریخ و اندیشه

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب وهابیت: مجموعه مقالات و مطالعاتی در تاریخ و اندیشه  نوشته  محمدحسین  رفیعی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب وهابیت: مجموعه مقالات و مطالعاتی در تاریخ و اندیشه

محمدحسین رفیعی( -۱۳۶۶) پژوهشگر است.

«وهابیت» مجموعه نوشتارهایی است از پژوهشگران و خاورشناسان گوناگون پیرامون موضوع وهابیت.

در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم:

«تاریخ حرکت وهابی به عنوان یکی از مهمترین جنبش‌های جهان اسلام در عصر حاضر، فارغ از گرایش‌های مذهبی و فرقه‌ای خاصِ پایه‌گذار آن محمدبن‌عبدالوهاب(۱۱۱۵-۱۲۰۶/۱۷۰۳-۱۷۹۱)، از اهمیت بسیار زیادی در تحلیل فرایندها و پارادایم‌های تاریخی حاکم بر تحولات تاریخ معاصر مسلمین برخوردار است. حرکتی که از عقاید خاص و تندروانه جوانی جویای نام، در صحاری دورافتاده عربستان و سرزمین فراموش شده‌ای مانند نجد آغاز شد و طی دو قرن، گستره وسیعی از سرزمین‌های مسلمان را تحت تأثیر قرار داد. فهم تاریخ، علل و پیامدهای بروز این جهان‌بینی در نگرش محمد بن‌عبدالوهاب و شکل‌گیری جنبش وهابیت به عنوان یکی از مهم‌ترین نمادهای ورود به دوران جدید اسلامی، یکی از اصلی‌ترین اهداف این پژوهش است.

... این کتاب مجموعه‌ای متشکل از ۱۶ مقاله است که در سه بخش «تاریخ و اندیشه وهابیت» ، «تعاملات وهابی ـ سلفی» و «ضمائم» گردآوری و تألیف شده است. ۱۲ مقاله مهم و تأثیرگذار در محافل علمی غرب در حوزه وهابیت به همراه دو مقاله دیگر در باب تبارشناسی و تبیین تاریخی ردیه‌های علما بر وهابیت، حاصل چندین سال تحقیق و پژوهش و مطالعه بر میراث علمی و آکادمیک خاورشناسان است که با وسواس خاصی انتخاب، جمع‌آوری و ترجمه شده است. رویکرد ما در انتخاب این مقالات، ضمن حفظ استقلال هریک از آن‌ها، برقراری نوعی ترتّب و پیوستگی در مطالب و موضوعات بوده است. این انتخاب از میان ده‌ها عنوان مجله و نشریه علمی ـ تخصصی کشورهای گوناگون جهان غرب و با نگاهی نقادانه و واقع‌نگر به مطالب مندرج در آن‌ها انجام شده است. بدون شک، تک‌تک این مقالات را می‌توان بهترین و جدیدترین پژوهش در حیطه تخصصی خود دانست.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۶۷۱-۷
تعداد صفحات۴۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۶۷۱-۷