با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ارتش و سیاست در جهان عرب

دانلود و خرید کتاب ارتش و سیاست در جهان عرب

چالش‌های نظری

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ارتش و سیاست در جهان عرب  نوشته  عزمی بشاره  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ارتش و سیاست در جهان عرب

کتاب ارتش و سیاست در جهان عرب نوشته عزمی بشاره است که با ترجمه حسن احمدیان منتشر شده است.  این کتاب به رابطه ارتش و سیاست و به طور مشخص، به دخالت ارتش در حکمرانی و اثرگذاری آن بر حکومت‌ها می‌پردازد.

درباره کتاب ارتش و سیاست در جهان عرب

 در ارتباط ارتش و سیاست در جهان عرب مخصوصا موضوع دخالت ارتش در حکمرانی، فارغ از وجوه و زمینه‌های فلسفه‌ی سیاسی در آن، چنین مسأله‌ای می‌تواند از رهیافت‌های متفاوت و گاه متضادی مورد بررسی قرار بگیرد اما دو رهیافت غالب در ادبیات نظری موضوع، رهیافت لیبرال و رهیافت چپ‌گرا بوده است. مطالعات صورت گرفته در کشورهای غرب آسیا و از جمله ایران اغلب ترجمه و یا تحشیه‌ای بر دو رهیافت مذکور بوده و گذشته از پاره‌ای منابع درسی، که به بازخوانی سنت‌های نظری موجود می‌پردازد، کار نظری و مستقلی در این زمینه انجام نشده است. این در حالی است که نقش ارتش‌ها در تاریخِ معاصرِ کشورهای غرب آسیا در سطوح مختلفِ سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، نقشی شکل‌دهنده و پیش‌برنده بوده است.

عزمی بشاره، نویسنده‌ی فلسطینی این کتاب و رئیس مرکز عربی در دوحه، از جمله اندیشمندان شناخته شده‌ی جهان عرب است که با اتخاذ رویکردی انتقادی در بررسی رهیافت‌های نظری یادشده، تلاش‌ می‌کند صحت و سقم گزاره‌های اصلی آن‌ها را با تعمّق در تجربه‌های تاریخی کشورهای عرب مورد ارزیابی قرار دهد.

خواندن کتاب ارتش و سیاست در جهان عرب را به چه کسانی یپشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به علوم سیاسی پیشنهاد می‌کنیم


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۹-۳۸-۴
تعداد صفحات۲۰۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۹-۳۸-۴