با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فیچرنویسی برای روزنامه‌نگاران

دانلود و خرید کتاب فیچرنویسی برای روزنامه‌نگاران

روزنامه‌ها، مجلات و فضای مجازی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فیچرنویسی برای روزنامه‌نگاران  نوشته  شارون ویلر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فیچرنویسی برای روزنامه‌نگاران

فیچرنویسی برای روزنامه‌نگاران کتابی در حوزه مطبوعات و رسانه نوشته شارون وی‌لر است.

درباره کتاب فیچرنویسی برای روزنامه‌نگاران

این کتاب یک کتاب راهنما یا آموزشی درباره فیچرنویسی برای روزنامه‌ها، مجلات و فضای مجازی است.

فیچر چیست: پاسخ کوتاه و سردستی به این پرسش چنین می‌تواند باشد: هر متن غیر خبری! وقتی اما در مضمون روزنامه‌ها و مجله‌ها دقیق می‌شویم در این پاسخ تردیدهایی بروز می‌کند: آیا این اصل جدول کلمات را هم در بر می‌گیرد؟ گفتارهای تلویزیونی چه؟ تابلوی نتایج باشگاه‌های فوتبال هم فیچر است؟ شرح حال یک ورزشکار سنگین وزن و نامدار یا رسوایی‌های فلان خوانندۀ پاپ هم شامل این تعریف می‌شود؟ نکتۀ مهم این است: نگارش فیچر، چه هدفی را دنبال می‌کند؟

هدف فیچر، سفر به سرزمین‌هایی است که هرگز ندیده‌ایم. می‌خواهیم به مخاطب فرصت کشف فضاهایی را بدهیم که جاذبه دارد. می‌خواهیم به گوشه‌های ناشناختۀ زندگی چهره‌های مشهور سرک بکشیم و ببینیم آنان چگونه کسی شده‌اند. می‌خواهیم با برملا کردن پیامدهای ویرانگر حکم یک دادگاه، احساسات مخاطب را تحریک کنیم. می‌خواهیم رویکردی پیچیده را به یاری قلم یک نویسندۀ توانا به مخاطب توضیح دهیم. فیچرنویسی همه این‌ها را شامل می‌شود.

نویسندۀ این کتاب، نکات مفید در آموزش فیچرنویسی را در این کتاب گرد آورده است. حسن بزرگ کتاب، نگاه از روی زمین به این مهارت است که با زبانی نرم، انواع زمینه‌های فیچر، بایسته‌های این مهارت و راه‌های رسیدن به نتیجه را توضیح داده است. به دست دادن نمونه‌های بد و خوب از فیچرنویسی، کار فیچرنویسان موفق و آنچه باید در فیچرنویسی رعایت شود، امتیاز مهم کتاب است.

گفت و گو با فیچرنویسانی در زمینه‌های مختلف دربارۀ تجربه‌ها، نظرها، پیشینه و توصیه‌های آنان، در پایان هر فصل کتاب، از جنبه‌های مثبت این اثر است.

 خواندن کتاب فیچرنویسی برای روزنامه‌نگاران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 دانشجویان و علاقه‌مندان به روزنامه‌نگاری، خبرنگاری و به طور کلی نویسندگی برای مطبوعات و رسانه.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۲۵۹-۳۹-۹
تعداد صفحات۲۱۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۲۵۹-۳۹-۹