با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسناد و عریضه‌های مردم گیلان در مجلس شورای ملی

دانلود و خرید کتاب اسناد و عریضه‌های مردم گیلان در مجلس شورای ملی

دوره پهلوی اول؛ مجلس ششم تا سیزدهم شورای ملی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسناد و عریضه‌های مردم گیلان در مجلس شورای ملی  نوشته  عباس پناهی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اسناد و عریضه‌های مردم گیلان در مجلس شورای ملی

کتاب اسناد و عریضه‌های مردم گیلان در مجلس شورای ملی، اثر پژوهشی کاملی از عباس پناهی است. در این کتاب اسناد و عریضه‌های مردم گیلان، در دوره پهلوی اول؛ مجلس ششم تا سیزدهم شورای ملی گردآوری و منتشر شده است.

درباره‌ی کتاب اسناد و عریضه‌های مردم گیلان در مجلس شورای ملی

اسناد، عریضه‌ها و مکتوبات باقی‌مانده از روزگاران پیشین، از مهـم تـرین منـابع شناخت تـاریخ هـر کشوری است. به طور کلی از مکتوبات و اسناد پیشین مرتبط با رویدادهای سرزمین گیلان، آثار محدودی به چـاپ رسیده و در دسترس عموم قرار گرفته است. اما جای خالی این پژوهش‌ها در بازه‌ی دوران پهلـوی بـه ویـژه رضاشاه در گـیلان به چشم می‌خورد. دلیلش را شاید بتوان سانسور حکومت از ترس رخدادهای گیلان و اوج گرفتن دوباره‌ی نهضت جنگل دانست. همین موضوع هم باعث شده بود تا شیوه‌ی حکومت بر گیلان به صورت حکومت نظامی باشد. 

عباس پناهی در در کتاب اسناد و عریضه‌های مردم گیلان در مجلس شورای ملی، دست به جمع‌آوری تمام مدارک موجود در دوره پهلوی اول؛ مجلس ششم تا سیزدهم شورای ملی زد. اسناد و عریضه‌های مردم گیلان در مجلس شورای ملی شامل دادخواهی مردم برای رهایی از ظلم و ستم اربابان و مالکان زمین‌های زراعتی به مراجع قانونی است.

کتاب اسناد و عریضه‌های مردم گیلان در مجلس شورای ملی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به تاریخ معاصر ایران علاقه دارید، کتاب اسناد و عریضه‌های مردم گیلان در مجلس شورای ملی می‌تواند مطالبی خواندنی در اختیارتان قرار بدهد. کتاب اسناد و عریضه‌های مردم گیلان در مجلس شورای ملی یک منبع کامل و جامع برای پژوهش درباره‌ی تاریخ معاصر ایران و مطالبه‌گری در ایرانیان نیز به‌شمار می‌رود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۲۹۰۹۳۹۸
۱۴۰۰/۰۵/۱۱

کتاب بسیارعالی بود به عنوان یک گیلانی تشکر ویژه میکنم ازنویسنده وناشراین کتاب،گیلان ما همیشه مظلوم بوده چه در حکومت قبلی چه حال حاضر.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۰-۵۹۳-۶
تعداد صفحات۷۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۰-۵۹۳-۶