با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شاکله‌ی الگوی امام و امت

دانلود و خرید کتاب شاکله‌ی الگوی امام و امت

تأملی در ابعاد نظام سیاسی ـ اجتماعی مبتنی بر امامت

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شاکله‌ی الگوی امام و امت  نوشته  اندیشکده برهان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب شاکله‌ی الگوی امام و امت

کتاب شاکله‌ی الگوی امام و امت را اندیشکده برهان منتشر کرده است. این کتاب تأملی در ابعاد نظام سیاسی ـ اجتماعی مبتنی بر امامت است. تحلیل‌های کتاب دقیق و با مطالعه است.

درباره کتاب شاکله‌ی الگوی امام و امت

از مباحث مهم نظری و به تبع آن، موضوع عملیاتی در حوزهٔ حاکمیت سیاسی در نظام اسلامی، نقش و کارویژهٔ متقابل رأس حاکمیت و مردم در ساختار قدرت سیاسی است. این امر از یک بُعد دارای مشابهت ظاهری با مبانی سیاسی‌اجتماعی مطرح در غرب تحت عنوان نظام‌های دمکراتیک یا دموکراسی‌های مردمی و مشارکتی است؛ اما مؤلفهٔ مهم در مدل حکومتی امام‌امت، به عنوان ساخت منحصربه‌فرد قدرت سیاسی، رابطهٔ متقابل بین امام و امت است. در مدل حکومتی امام‌امت، ساخت قدرت سیاسی ساختی دوجانبه است که یک سر آن امام قرار دارد که پایه‌های مشروعیتش مبتنی بر صلاحیت، حقانیت و کنترل و هدایت الهی و همچنین پذیرش و مقبولیت مردمی و نظارت و حمایت آنان است.

این کتاب این روش حکومتی را تحلیل می‌کند و اهمیت و ضرورت آن را بیان می‌کند.

خواندن کتاب شاکله‌ی الگوی امام و امت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان و پژوهشگران علوم سیاسی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب شاکله‌ی الگوی امام و امت

رابطهٔ مؤمنین با حاکمانشان، در طول تاریخ غالباً بر همان مدار پادشاه و رعیت دور می‌زده است. لذا تاریخ سرزمین‌های اسلامی نمی‌تواند آیینه‌ای از رابطهٔ پیشوایان و پیروان باشد. علاوه بر منابع دست اول اسلامی، مانند قرآن و احادیث اهل بیت (علیهم السلام)، یکی از راه‌های شناخت این رابطه به شکل درست آن، مرور اندیشه‌ها و عملکردهای شاگردان مکتب اهل بیت (علیهم السلام) است.

امام خمینی (رحمت الله علیه) با بسط و تفصیل نظریهٔ فقهی ولایت فقیه و مهم‌تر از آن، اجرا و پیاده‌سازی آن در جامعه، گام مهمی در آشکارسازی محتوای رابطهٔ حقیقی پیشواپیرو در نظام اسلامی برداشتند. در حقیقت «اگر مرحوم وحید بهبهانی (قدس سره) توانست رابطهٔ فقیه و را از سطح محدث و مستمع بودن بالا ببرد و به سطح مرجع تقلید و مقلد برساند، امام راحل (رحمت الله علیه) با انقلاب فقهی و فرهنگی‌اش، آن را به اوج خود یعنی رابطهٔ امام و امت رساند.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۳۴۲
تعداد صفحات۷۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۳۴۲

تجربه بهتر در اپلیکیشن