با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تحلیل گفتمانی تاریخ

دانلود و خرید کتاب تحلیل گفتمانی تاریخ

گفتمان جنگ و تدبیر در تاریخ میانه‌ی ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تحلیل گفتمانی تاریخ  نوشته  فاطمه رستمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تحلیل گفتمانی تاریخ

کتاب تحلیل گفتمانی تاریخ نوشته فاطمه رستمی است. این کتاب یکی از آثار نشر لوگوس است. نشر لوگوس در راستای مسئولیتی که برای خود در جهت تعمیق روش‌های پژوهش دارد اقدام به نوشتن آثار متنوعی کرده است.

درباره کتاب تحلیل گفتمانی تاریخ

تحلیل‌گفتمانی تاریخ در حقیقت گفتمان جنگ و تدبیر در تاریخ میانه ایران است در ساحت مطالعات تاریخی از منظر بینارشته‌ای. تبیین ساختار دو نهاد امارت و وزارت در حاکمیت ایران، از ورود ترکان به ایران تا پایان حکومت تیموریان، و بازتاب آن در متون تاریخی و بافت اجتماعی از جمله اهداف نویسنده از نگارش این اثر است. تحلیل گفتمانی تاریخ با بهره‌گیری از رویکرد تحلیل گفتمانی ون لیوون چارچوب نظری ویژه‌ای برای مطالعۀ متون تاریخی ارائه داده است تا از آن طریق بتواند فراز و فرودهای دو نهاد امارت و وزارت را در قالب دو گفتمان جنگ و تدبیر در تاریخ میانه ایران تحلیل کند. در این اثر، مبانی و روش تحلیل گفتمان انتقادی ون لیوون به گونه‌ای دقیق معرفی شده و بین این رویکرد و تحلیل متون تاریخی پیوندی منطقی برقرار گردیده است. در نهایت، از آنجا که این کتاب تلاشی مصرانه در جهت پیوند تاریخ با مباحث بینارشته‌ای دارد، می‌تواند راهگشای محققان و دانش‌پژوهان رشته تاریخ در نگریستن به مباحث تاریخی از منظری نو گردد و الگویی مناسب جهت دوری جستن از تکرار نقل‌گرایانه و کلیشه‌ای روایت‌‌های تاریخی باشد.

خواندن کتاب تحلیل گفتمانی تاریخ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به پژوهش تاریخ پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۳۳۷-۳-۲
تعداد صفحات۲۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۳۳۷-۳-۲