با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
استراتژی منجی؛ جنگ جهانی یا صلح جهانی؟

دانلود و خرید کتاب استراتژی منجی؛ جنگ جهانی یا صلح جهانی؟

۴٫۷ از ۳۷ نظر
۴٫۷ از ۳۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب استراتژی منجی؛ جنگ جهانی یا صلح جهانی؟  نوشته  مهدیه پاکروان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب استراتژی منجی؛ جنگ جهانی یا صلح جهانی؟

استراتژی منجی؛ جنگ جهانی یا صلح جهانی؟ نوشته مهدیه پاکروان پژوهشی است که به تحلیل انتقادی قرائت خشونت‌طلبانه درباره عملکرد مهدی موعود در آغاز ظهورش می‌پردازد.

 درباره کتاب استراتژی منجی؛ جنگ جهانی یا صلح جهانی؟

استراتژی منجی در هنگام ظهور چیست؟

آیا حضرت به دنبال ایجاد جنگی جهانی هستند یا به دنبال برقراری صلحی جهانی و پایدار؟

 آیا حضرت برای اصلاح زمین، نقشی نظامی ایفا می‌کنند یا لباس پیامبری به تن خواهند کرد؟

 روش حضرت ولیعصر (عج) در عصر ظهور، همان سیره و روش پیامبر در صدر اسلام است. مهدیِ روایات شیعه، بی‌رحمی نمی‌کند، جنگ قبیله‌ای و نژادی ندارد؛ به قلع و قمع و نسل‌کشی مشغول نمی‌شود، بلکه به واسطه او اهل آسمان و زمین شادکام می‌شوند و به یکدیگر شادباش می‌گویند.

در کتاب «استراتژی منجی» این موضوعات تشریح خواهند شد.

 خواندن کتاب استراتژی منجی؛ جنگ جهانی یا صلح جهانی؟ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

علاقه‌مندان به مباحث و نظریه های مهدویت و ظهور منجی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

 بخشی از کتاب استراتژی منجی؛ جنگ جهانی یا صلح جهانی؟ 

کلمۀ «توبه» به معنای برگشتن است و در قرآن، هم در مورد خداوند و هم در مورد بندگانش آمده است. توبۀ بنده همان ندامت و شرمساری از خطاها و گناهان است که آدمی از آنها روی برمی‌گرداند و قلبش متوجه خدا می‌شود. در این صورت اگر نیتی صادق و عزمی خالص در این بازگشت باشد، خداوند نیز توبۀ او را اجابت می‌کند. توبۀ خدا نیز به این معناست که بار دیگر رحمتش را به بنده بازمی‌گرداند و او را در آغوش مهرش جای می‌دهد. کلمۀ «توبه » و ریشه‌های آن ۸۷ بار در قرآن آمده است و در یازده آیه خدا خود را توّاب معرفی می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۳)
کاربر ۱۵۲۳۵۷۵
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

فوق العاده جذاب و خواندنی🌹🌹🌹

mina prl
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

فوق‌العاده و تکرار نشدنی و بی همتا👏👏👏

نسیم ر
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

با سلام متن کتاب برخلاف کتاب‌های دیگه‌ای که عموما در این زمینه نوشته می شه روون و امروزیست. راحت برای خوانده شدن توسط نسل جدید و گم نشدن در الفاظ پیچیده و سنگین مذهبی. مدت‌ها پی کتابی بودم که اسلام رو نه

- بیشتر
کاربر ۵۰۸۷۰۰
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

نگاه نو و بدیعی به مسأله منجی دارد. پیش فرض های ذهنی ما را به چالش میکشد. به ظاهر کتاب تخصصی ای است اما مخاطب عادی هم می تواند به خوبی استفاده کند.

2778
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

این کتاب علاوه بر روایات مهدوی در مورد منجی در دوره های مختلف بحث می کند

ز.ک.ش
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

این کتاب واقعا برای کسی که دغدغه ی دریافت جواب سوالاتش رو در این حوزه داره، کتاب غنی و ارزشمندی محسوب میشه و بسیار جامع در این زمینه بررسی های لازم رو انجام داده. تحلیل های کتاب استراتژی منجی از

- بیشتر
کاربر ۱۲۰۹۰۱۷
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

به دیگران پیشنهاد میدم که این کتاب پربار را مطالعه کنند ، کتاب بسیارخوبی است و خوب نگاشته شده است.

کاربر ۱۶۳۵۰۸۷
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

کتاب خوبیه درصورتیه یکم از تاریخ از قبل نطالعه داشته باشین بهتر جذبش میشین،درهرصورت من خوشم اومد خیلی تحلیل و بررسی هاش خوب بود

رضوان
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

واقعا کتاب عالی بود من خودم به شخصه از خوندن این کتاب لذت بردم خیلی کتاب پرمحتوایی هست

کاربر ۱۶۴۱۸۴۷
۱۳۹۹/۰۸/۲۶

کتاب خوبیه. ارزش خوندن داره

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
"و جهان روزی از عدل و قسط پر خواهد شد."
سیّد جواد
مهدیِ روایات نبوی بی‌رحمی نمی‌کند؛ جنگ قبیله‌ای و نژادی ندارد؛ به جنگ‌های سراسری و قلع‌وقمع افراد نیز مشغول نمی‌شود؛ بلکه به واسطهٔ او اهل آسمان و زمین شادکام می‌شوند و به یکدیگر شادباش می‌گویند. در این روایات، از ترساندن مردم از امر ظهور خبری نیست، بلکه پیامبر (ص) درک آن زمان را سعادت می‌داند و می‌گوید: خوشا به حال انسان آن روز! اگر در روایاتی گفته شده است که مهدی (ع) مشرق و مغرب زمین را فتح می‌کند، هیچ رفتار خشونت‌آمیزی ضمن آن نیامده است. البته مهدی (ع) در این روایات دارای قاطعیت و اقتدار نیز هست، ولی نه در برابر مردم عادی بلکه مقابل سلاطین جبار.
فاطمه
مهدی (ع) همنام پیامبر است؛ از فرزندان فاطمه (س) است؛ عدل و قسط را در جهان گسترش خواهد داد؛ و عیسی (ع) همراه او خواهد بود.
سیّد جواد
امام باقر (ع): کسی که در انتظار امر ما مرده گویا در میان خیمهٔ مهدی (ع) و لشکر او مرده است.
سیّد جواد
روزی اهالی زمین رحمت بی‌پایان "تو" را خواهند چشید و برایت زمزمه خواهند کرد: حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت آری به اتفاق جهان می‌توان گرفت ...
سیّد جواد
گاهی در بررسی یک گزارش تاریخی یا یک روایت فقط به بررسی متن و عبارات و واژه‌های آن می‌پردازیم، فارغ از آنکه گوینده کیست و در چه زمانی گفته شده است.
فاطمه
واژه‌ها واحدهای گفتاری و نوشتاری هستند که سفر دور و درازی را از زمان پیدایش خود طی کرده و امروزه به ما رسیده‌اند. در این مسیر طولانی گاهی لایه‌های غلیظی از معانی مختلف بر قامت آن‌ها نشسته که متناسب است با فرهنگ و شرایط عصری که از آن‌ها گذر کرده‌اند. پس پی‌بردن به ذات واژه‌ها و مفهوم اصلی آن‌ها در زمان و مکان زادگاهشان ضروری است. خصوصاً جایی که با مفاهیم دینی یا متون مقدس سر و کار داریم.
فاطمه
در شگفت‌اند از اینکه مردی بدان نادانی باشد که به سبب خوش‌بافتی جامهٔ پشمیِ خود خویش را شریف‌تر از دیگران انگارد. نخ عالی آن جامه چه اهمیتی دارد؟ زیرا زمانی به تن گوسفندی بوده و گوسفند با وجود به‌تن‌داشتن آن همچنان گوسفند بوده
سموئیل
نظریهٔ تکامل موردقبول عموم اندیشمندان است و روندی رو به رشد را در حیات انسانی تأیید می‌کند. بر این اساس دنیایی رو به سقوط و سراشیبی نمی‌تواند دچار دگردیسی ناگهانی شود و دنیای خوش بعد از ظهور را رقم بزند.
fz
هدایت همراه با اقناع قلب‌ها و اندیشه‌هاست؛ بر هم‌کلامی و گفت‌وگو استوار است؛ و باعث تحول و تأثیر می‌شود. با جبر و جنگ نمی‌توان بر فکر و اندیشهٔ کسی غلبه کرد. نمی‌توان کسی را هدایت کرد یا پرورش داد. جنگ دینی نمی‌تواند دارای این هدف یعنی هدایت باشد و اگر در تاریخ نمونه‌های این‌چنینی رخ داده، جنگ دینی نبوده بلکه دین پوشش آن قرار گرفته است.
fz

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۴۲۱۱-۵
تعداد صفحات۳۰۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۴۲۱۱-۵