با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رد پای نور؛ دفتر دوم

دانلود و خرید کتاب رد پای نور؛ دفتر دوم

دفتر دوم؛ ازدواج، مشکلات و راهکارها در نگاه استاد علی صفایی (عین.صاد)

۴٫۹ از ۸ نظر
۴٫۹ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رد پای نور؛ دفتر دوم  نوشته  سیدعبدالرضا هاشمی ارسنجانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رد پای نور؛ دفتر دوم

در مجموعه رد پای نور، نوشته سید عبدالرضا هاشمی ارسنجانی با برخی از اندیشه‌های قرآنی و تربیتی استاد علی صفایی حائری در زمینه های مختلف آشنا می‌شوید.

استاد علی صفایی حائری تربیت و سازندگی را مهمترین و بزرگترین مسئولیت انسان می داند و در مهمترین اثر تربیتی خود به نام مسئولیت و سازندگی می گوید: مساله تربیت و سازندگی بزرگترین مسئولیت ما در این قرن وحشی است. این اولین مساله است، زیرا هر بقالی، بنایی، نجاری، طبیبی و مهندسی باید قبلا تربیت شود و نه تنها تربیت که مربی دیگران هم باشد.

 درباره مجموعه رد پای نور

سید عبدالرضا هاشمی ارسنجانی این مجموعه را که حاصل سه سال معاشرت و زندگی با استاد علی صفایی رحمة الله علیه است به رشته تحریر درآورده است . او خاطرات خود را از آن مرحوم و داستان‌های ذکر شده را گردآوری کرده و سپس با کاوش در کتاب‌های استاد نکات تربیتی مرتبط با هر داستان را در انتهای آنها ذکر نموده است. در کنار این خاطرات، ارسنجانی نظر و عقاید استاد حائٰی را ردباره موضوعات مهم تربیتی همچون  انتخاب همسر، ازدواج، اخلاق خانوادگی، عشق و ایمان، معرفت، راهکارهایی برای رشد و تکامل معنوی، عملکردهای سازنده انسان‌ها، ویژگی‌های مربی مطلوب، مسئولیت‌پذیری، مشورت، تقدیر معیشت، جبر و اختیار، دنیا و آخرت و برخی از توصیه‌های اخلاقی او را به شاگردان و علاقه‌مندان خویش آورده است. هرجلد از این مجموعه به یک نکته تربیتی و اخلاقی اختصاص دارد.

خواندن مجموعه رد پای نور را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به بحث تربیت اسلامی و استاد علی صفایی حائری و آموزه‌های تربیتی و اخلاقی ایشان

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
علی
۱۳۹۹/۰۲/۲۰

سلام لطفا جلد اول و سوم هم بارگزاری نمایید کتابی پر محتوا و عالی ست.

reza.nedari
۱۳۹۹/۰۶/۱۷

کتاب ابتدا به ضرورت ازدواج میپردازه و مخصوص کسانی هست که همش بهانه میارن که الان نمیتونیم ازدواج کنیم. در فضل های بعدی هم گام به گام با مراحل ازدواج جلو میاد. ویژگی متمایز کننده کتاب اینه بنظر من بر خلاف بقیه

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۰۰-۰۸-۶
تعداد صفحات۳۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۰۰-۰۸-۶