با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نوش و نیش

دانلود و خرید کتاب نوش و نیش

دنیا در نهج‌البلاغه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نوش و نیش  نوشته  محمدعلی انصاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نوش و نیش

نوش و نیش مجموعه بیانات استاد محمدعلی انصاری درباره توصیف دنیا در نهج‌البلاغه امیرالمومنین علی (ع) است. در میان همۀ موضوعات متنوع و متکثر مطرح شده در نهج‌البلاغه، برخی موضوعات به طور مشهود جایگاه برجسته‌تری دارند؛ مباحثی همچون توحید و معرفت به خداوند، تقوا و صیانت نفس انسانی و نیز نگرش‌های اجتماعی. 

 درباره کتاب نوش و نیش

میان همۀ سخنان بی‌نظیر امیر ملک ولایت، مبحث معرفی دنیا و شیوۀ نگاه به دنیا و تعامل با آن موقعیت بس رفیعی دارد. گویا امام پرداختن به این مطلب بسیار تعیین کننده و بنیادین را ضروری‌تر دانسته‌اند، چرا که حقیقتی تنیده با وجود آدمی است.

امام با همان ژر فبینی که مختص به جانِ از شمیمِ وحی پروردۀ اوست و تیزبینی و دقتی که تنها در اندیشۀ والای او یافت می‌شود و جامعیتی که با آن شناخته شده است، به معرفی حقیقت دنیا، شیوۀ نگرش به دنیا و رابطه دنیا با آخرت و در نهایت تعامل انسان با دنیا پرداخته است.

استاد محمدعلی انصاری در این کتاب نگاه امیرالمومنین و سخنان ایشان درباره دنیا را بررسی کرده و برای خوانندگان تشریح کرده است. او با با توجه به نگاه دوسویۀ امام به ماهیت دنیا که گاه دنیا را شیرین و نوازنده و گاه تلخ و گزنده می‌داند، نام این مجموعه را نوش و نیش گذاشته است.

خواندن کتاب نوش و نیش را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

 علاقه‌‌مندان به تفسیر و تشریح نهج‌البلاغه و سخنان امیر مومنان (ع)

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۴۷۲-۹۷-۴
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۴۷۲-۹۷-۴