با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسرار اهرام در جهان باستان

دانلود و خرید کتاب اسرار اهرام در جهان باستان

شامل تاریخچه و نحوه‌ی ساخت اهرام توسط مصریان، آزتک‌ها و مایاها

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسرار اهرام در جهان باستان  نوشته  جیمز پوتنام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اسرار اهرام در جهان باستان

کتاب اسرار اهرام در جهان باستان نوشته جیمز پوتنام است که با ترجمه محمدصادق شریعتی چاپ شده است. این کتاب شامل تاریخچه و نحوه‌ی ساخت اهرام توسط مصریان، آزتک‌ها و مایاها است.

درباره کتاب اسرار اهرام در جهان باستان

مایاها، پایتخت یا پادشاه واحدی نداشتند. در عوض هر شهر حاکم خودش را داشت. شهر مهمی که بعداً ساخته شد چیچن ایتزا در شبه‌جزیره یاکاتا بود که ساختمان‌های مذهبی و اجرایی بزرگی در آن بودند از جمله، هرم معروف ال‌کاستیلو. معماری ستون‌های سنگی تأثیر فرهنگ تولتک‌های همسایه را نشان می‌دهد. مردم در چاه مقدس قربانگاه پرتاب می‌شدند تا قربانی ‌شوند. از طرفی دیگر به اعتقاد مصریان باستان، ارواح مردگان پس از مرگ، به زندگی در جهان دیگر ادامه می‌دادند. در تصاویر، قبرها، نان، نوشیدنی، میوه، سبزیجات و غازهای سرخ کردۀ فراوان روی میز قرار دارد. شخص مرده با خواندن فرمول‌های نوشته شده در کنار تصویر پس از مرگ می‌توانست ضیافت و مهمانی ترتیب دهد. ابوالهول بزرگ به سمت شرق و طلوع خورشید می‌نگرد. بدن این مجسمه از صخر بزرگ آهکی، به شکل شیر نشسته و چهرۀ آن نیز احتمالاً شبیه پادشاه خفرع تراشیده شده است. احتمالاً برخی کارگرانی که سرگرم ساختن هرم خفرع بوده‌اند متوجه وجود صخره‌ای مناسب برای تراشیدن طرح شیر با سر انسان شده‌اند و آن را به منظور هدیه‌ای به پادشاه خود کنده‌کاری کرده‌اند. این کتاب به تاریخه مهم‌ترین اهرام جهان می‌پردازد و اطلاعات جامعی در اختیار خواننده قرار می‌دهد.

خواندن کتاب اسرار اهرام در جهان باستان را به چه کسنی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ باستانی جهان پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۱۷-۰۱۹-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۱۱۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۱۷-۰۱۹-۵