با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یادها و یادبودها

دانلود و خرید کتاب یادها و یادبودها

گفتارهایی در بزرگداشت ۴۰ تن از فرزانگان ایران زمین

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یادها و یادبودها  نوشته  احمد کتابی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب یادها و یادبودها

کتاب یادها و یادبودها، اثر دکتر احمد کتابی، گفتارهایی در بزرگداشت ۴۰ تن از فرزانگان ایران زمین است که در دو بخش تهیه شده است.

درباره‌ی کتاب یادها و یادبودها

کتاب یادها و یادبودها، گفتارهایی در بزرگداشت ۴۰ تن از فرزانگان ایران زمین است. دکتر احمد کتابی کتاب یادها و یادبودها را در دو بخش مجزا نوشته و تنظیم کرده است: بخش اول کتاب، یادداشت‌هایی برای بزرگداشتِ مقام و منزلتِ والایِ شِماری از استادان فرهیخته و فرزانگانِ وارسته‌ی ایران‌زمین است. استادان و بزرگانی که هنوز در قید حیات هستند و ما می‌توانیم همچنان از حضورشان فیض ببریم. اما بخش دوم کتاب یادها و یادبودها به عزیزان و بزرگان از دست‌رفته‌ اختصاص یافته است. این اندوه‌نامه‌ها همگی برای تسلیت گویی نوشته شده‌اند اما بدون شک حاوی دستاوردها و آموزه‌هایی بس ارزنده و عبرت‌انگیز از زندگیِ پرثمرِ این بزرگواران نیز هست.

کتاب یادها و یادبودها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب یادها و یادبودها برای همه افرادی که به فرهنگ ایران علاقه‌مندند و دوست دارند بزرگان این کشور را بشناسند، کتابی جذاب است.

بخشی از کتاب یادها و یادبودها

دکتر زهره زرشناس را، چه از نظر مدارج فضل و چه از جهت مراتب فضیلت، برتری‌ها و شایستگی‌های پرشماری است که پرداختن به جملگی آنها مجالی بس گسترده و بیانی گویا می‌طلبد. از این‌رو، با ملاحظه محدودیت فرصت و مخصوصاً با توجه به مُزجات بودنِ بضاعتِ نگارنده، به‌ویژه در رشتهٔ تخصصی استاد، تنها به توضیح مختصر چند خصیصهٔ مهمِ زندگیِ علمیِ ایشان و نیز شمه‌ای از سجایای اخلاقی‌شان بسنده می‌کنم.

الف) توانایی‌ها و برجستگی‌های علمی

۱ ـ تبحّرِ بی‌چون و چرای استاد در رشته تخصصی‌شان یعنی زبان‌ها و فرهنگ‌های باستانی، به‌خصوص در زمینه زبان سُغدی؛ تا آنجا که بعد از استاد محبوبشان، دکتر بدرالزمان قریب، در ایران تحقیقاً منحصر به فردند و در عرصه جهانی نیز، از متخصصانِ تراز اوّل این زبان محسوب می‌شوند و از مرجعیتِ زیادی برخوردارند.

۲ ـ تسلّط مسلّم استاد برادبیات و فرهنگ ایران باستان و ادیانِ آن دوران از جمله درباره آیین زردشت، مانویت، کیش بودا که در بین آثار ایشان چندین کتاب و ده‌ها مقاله و سخنرانی به این موضوعات اختصاص یافته است.

۳ ـ آشنایی شگفت‌انگیز استاد به رشته ایران‌شناسی و آثار ایران‌شناسان بزرگ که جلوه‌های آن در تألیف گرانقدرشان تحت عنوان درآمدی بر ایران‌شناسی (۱۳۹۱، از انتشارات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی) و چندین مقاله و سخنرانی آشکار است.

۴ ـ توانایی شاخص و شایان تحسینِ استاد در نگارشِ نثر پخته و شیوای فارسی و برخورداریِ از قلمی توانا و سبکِ نگارشی روشن و روان و در عین حال درست و استوار 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۰۳۶-۳۶-۸
تعداد صفحات۲۲۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۰۳۶-۳۶-۸