با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راهنمای انتشار انجمن روانشناسی آمریکا

دانلود و خرید کتاب راهنمای انتشار انجمن روانشناسی آمریکا

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهنمای انتشار انجمن روانشناسی آمریکا  نوشته  گارای واندن‌بوس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راهنمای انتشار انجمن روانشناسی آمریکا

کتاب حاضر ترجمه ویرایش ششم راهنمای انتشار انجمن روانشناسی آمریکاست که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. این کتاب به صورت کامل و همراه با جزئیات دقیق، اصول صحیح نگارش و گزارش‌دهی نتایج پژوهش‌های علوم رفتاری و اجتماعی را آموزش می‌دهد. این شیوه یکسان‌نویسی به بهترین نحو ممکن کمک می‌کند که یافته‌های پژوهشهای جدید به شیوه منظم و دقیق و منطقی و به سرعت در اختیار علاقمندان و پژوهشگران و متخصصان قرار داده شود و با آموزش رعایت موازین اصولی و علمی و رهنمودهای لازم در مورد رعایت اصول اخلاقی در پژوهش با سبک و نحوه جدید در درک بهتر مسائل آشناتر می‌کند. این کتاب به نحوه نگارش و گزارش مقاله‌ها در مجلات علمی، رعایت قواعد نگارشی و ویرایشی، استفاده مؤثر و مناسب از عناصر گرافیکی، شکل‌ها و نمودارها، جدول‌ها، نحوه نوشتن منابع و ارجاعات درون‌متنی و ارائه نمونه‌های راهنما که بر طبق دستورالعمل انجمن روانشناسی آمریکا تنظیم شده است، پرداخته و کمک می‌کند که پژوهشگران با زبانی واحد و مشترک با هم مرتبط شوند. همچنین اثر حاضر بهترین دستورالعمل ساده و کاربردی برای دانشجویان در تدوین پایان‌نامه، و محققان، متخصصان و استادان در تدوین گزارش نهایی طرح‌های تحقیقانی و چاپ مقاله‌های داخلی و خارجی است. در ترجمه این اثر سعی شده است تا امانت کامل رعایت شود و ضمن وفاداری به متن اصلی، ترجمه خالی از ابهام باشد و تا جایی که در توان مترجمان و ویراستار بوده است مطالب با نثری روان و واژه‌هایی یکدست نوشته شده است. همچنین از آن جایی که بسیاری از دستورالعمل‌های این راهنما برای چاپ مقاله‌های انگلیسی کاربرد دارد سعی شده برخی از اصطلاحات، مثال‌ها و جدول‌ها به زبان اصلی ارائه شود. در هر صورت ترجمه این اثر با رهنمودهای استادان، دانشجویان و پژوهشگران گرامی حوزه علوم رفتاری و علوم اجتماعی در ویراست‌های بعدی بهبود می‌یابد بنابراین از همه عزیزان تقاضا داریم رهنمودهای خود را ارائه داده و در رفع کاستی‌ها و اشتباهات، مترجمان را یاری دهند. امیدوارم که ترجمه این اثر یکی از گام‌های مؤثر در پیشبرد هدف‌های عالیه جامعه روانشناسی ایران قرار گرفته و موجب پیشرفت و تعالی هر چه بهتر در گام‌های بعدی شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۱۴۲۲۰۶۴
۱۳۹۹/۱۲/۰۵

اسم کتاب با محتوا هماهنگ نیست.متن کتاب ،متن بدن جادویی ترجمه جمشید هاشمی هست.

بابک
۱۳۹۴/۱۱/۲۲

این کتاب برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی بسیار مفید است. موضوع کتاب روانشناسی نیست دستورالعمل نگارشی است که انجمن روانشناسان امریکا تهیه کرده است. شیوه مستند سازی مقاله های علمی دراین کتاب به اختصار APA خوانده می شود.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۰۹-۱۰۲-۳
تعداد صفحات۳۶۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۰۹-۱۰۲-۳