دانلود و خرید کتاب ازدواج ساختنی است نه شانسی (جلد اول): خطراتی که بر سر راه دوام ازدواج قرار دارد هوارد مارکمن ترجمه مژگان بویراحمدی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب ازدواج ساختنی است نه شانسی (جلد اول): خطراتی که بر سر راه دوام ازدواج قرار دارد اثر علی اکبر حسن زاده

کتاب ازدواج ساختنی است نه شانسی (جلد اول): خطراتی که بر سر راه دوام ازدواج قرار دارد

معرفی کتاب ازدواج ساختنی است نه شانسی (جلد اول): خطراتی که بر سر راه دوام ازدواج قرار دارد

هاوارد مارکمن( -۱۹۵۰)، استاد مطالعات خانواده در دانشگاه دنور امریکا است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

« بسیاری افراد تصور می‌کنند که خوشبخت بودن در زندگی، صرفا وابسته به شانس است و افرادی که از زندگی‌شان راضی هستند، افراد خوش‌شانسی بوده‌اند. اما این ایده کاملا اشتباه است.

بدانید که زوج‌های خوشبخت با آموختن یک سری مهارت‌ها، خودشان ازواجشان را ساخته‌اند. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که وقتی مدام با هم مشاجره می‌کنید، و هیچ تلاشی برای حل مشکلات موجود در رابطه‌تان انجام نمی‌دهید، با همسرتان خوشبخت باشید.

عدم رضایت شما از زندگی به خاطر بدشانس بودن و سیاه‌بختی‌تان نیست، بلکه به خاطر بی‌تدبیری و ناآگاهی شما است».

این کتاب که بر اساس جدیدترین و به‌روزترین یافته‌های علم روانشناسی نوشته شده‌ است، مهارت‌ها و تکنیک‌های شگفت‌انگیزی را به شما می‌آموزد تا بتوانید عشقی که همواره خواهانش بوده‌اید را آجر به آجر با دستان خودتان بسازید.

کلید موفقیت در این مسیر، انجام تکالیف ارائه شده در انتهای هر فصل است.

ازدواج ساختنی است نه شانسی (جلد دوم): : آشنایی با مهارت‌های کنترل مشاجرات و حل مشکلات
علی اکبر حسن زاده
ازدواج ساختنی است نه شانسی (جلد سوم): از با هم بودن لذت ببرید
علی اکبر حسن زاده
مشاوره خصوصی با باربارا دی‌آنجلیس: عشقی پایدار، قبل، حین، و بعد از ازدواج، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده
باربارا دی‌آنجلیس
زندگی مشترک بدون فریاد: حفظ آرامش، رشد کردن و صمیمی‌تر شدن
هال ادوارد رانکل
قوانین روابط موفق
باربارا دی‌آنجلیس
مسائل و مشکلات زناشویی و راه‌کارها
سیداصغر ساداتیان
و عشق تنها عشق ...
باربارا دی‌آنجلیس
مردان مریخی زنان ونوسی
ن‍غ‍م‍ه‌ ع‍ل‍ی‌ق‍ل‍ی‌
قوانین ازدواج
مژگان جهانگیر
هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی
جان گاتمن
مشاوره ازدواج
محمدرضا دژکام
برای روابط بهتر کاری نکنید!
آرییل کین
پویایی جنسی زنان
بهزاد رحمتی
ازدواج‌ها چرا موفق می‌شوند و چرا شکست می‌خورند
جان گاتمن
چگونه به زبان همسرتان صحبت کنید
مژگان انصاری‌راد
به رابطه زناشویی خود کمک کنید
وحید کیان
ده قرار مهم برای زندگی مشترک
دیوید آرپ
همسرگزینی امروزی
علی شمیسا
۱۱ قانون جذابیت ارتباطی
بهزاد رحمتی
زنانی که بسیار نگران‌اند
هالی هزلت استیونز

نظرات کاربران

adib
۱۳۹۵/۰۶/۲۳

به نظر من به عنوان کسی که تنها جلد اول کتاب رو خونده کتاب جامعی نیست. به طور کلی این کتاب شما رو با چند نمونه از موانع یک ازدواج موفق آشنا میکنه اما اغلب راه حل ارائه نمیده و

- بیشتر
Nadia
۱۳۹۵/۰۹/۱۰

جلد اول را خواندم ... ترجمه یا ویرایش قابل قبولی داشت ... انقدر که سراغ جلدهای بعدی هم خواهم رفت ... مسلما ترجمه صرف نیست و تا حد زیادی بومی سازی شده است

sara
۱۳۹۵/۰۶/۳۱

من جلد اولشو خوندم واقعااااااا عاالی بود ودرضمن فقط مختص زن و شوهرا نیست کلا رابطه و رفتار صحیح رو عاالی بیان کرده

y@ m@hdi
۱۳۹۵/۰۳/۲۴

کتاب بسیار جامع برای همسران

محمدرضا
۱۴۰۲/۰۶/۰۶

من دانشجوی ارشد مشاوره خانواده هستم و متاسفم باید بگم که این کتاب قبل از اینکه ترجمه یک کتاب علمی و پرمحتوا و پر عمق باشه، بیشتر نقطه نظرات پند و اندرزگونه مترجمه و بیشتر به موعظه اونهم با رویکرد

- بیشتر
soheil
۱۳۹۴/۰۶/۱۶

واقعا خوشحالم که شانس اینو داشتم بااین کتاب اشنا شم...

rainbow66
۱۳۹۴/۰۴/۲۹

کتابی که مطالعه اش برای همسران واجبه

Jahangeer 313
۱۳۹۹/۰۱/۲۱

جلد دوم این کتاب نیست چرا؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۹۱)
هنگامی كه مردی در تصمیم‌گیری‌هایش شكست می‌خورد، روانشناسی او به‌گونه‌ای است كه دوست ندارد از سوی كسی سرزنش و یا طرد شود، بلكه او دوست دارد با هم‌یاری و همفكری همسر خود و فرزندان، همه مسایل و ابزارهای تخریب شده را بازسازی و بكار گیرند و به سود حاصله آن برسند.
ka'mya'b
اغلب مشکلات ذاتاً مشکل نیستند، بلکه عکس‌العمل زوج‌ها نسبت آن مسئله است که آن را به مشکل تبدیل می‌کند.
fereshteh
که شما با هم توافق می‌کنید که با هم جر و بحث نکنید، متعهد می‌شوید که برای همیشه شادی و دوستی را در روابط‌تان زنده نگاه دارید، و پناه یکدیگر در سختی‌ها باشید. از همه مهم‌تر این که تیم زن و شوهر تنها زمانی موفق خواهد بود که هر عضو آن (مانند یک تیم ورزشی) نقش خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.
نیکا
بدانید که اگر خواهان داشتن رابطه‌ای فوق‌العاده هستید، آنچه مهم است، نحوه‌‌ی برخورد شما با تفاوت‌ها است نه خود تفاوت‌ها.
fereshteh
در عصر ما آن‌قدر که به استقلال شخصی اهمیت داده می‌شود، برای مفهوم یگانگی، آن‌طور که شایسته است، ارزش قائل نمی‌شوند
نون صات
زنان صمیمی شدن را در قالب ارتباطات عملی تعریف می‌کنند. در حالی که مردان صمیمی بودن را در انجام فعالیت‌های مشارکتی می‌دانند
نیکا
می‌کنیم: سعی کنید بفهمید که صمیمیت از دیدگاه همسر شما به چه معنا است و به نظر او با انجام چه کارهایی می‌توانید به یکدیگر نزدیک‌ شوید. به تفاوت‌های جنسیتی‌تان توجه کنید و انتظار نداشته باشید که یک مرد مثل شما فکر کند، یا یک زن مانند شما بیندیشد. بدانید که لازمه‌ی شاد بودن در زندگی مشترک، عبارت از داشتن ارتباطات کلامی و عملی، انجام فعالیت‌های مشترک، شریک بودن و توجه به احساسات یکدیگر و دیگر کارهای این چنینی می‌‌باشد.
نیکا
حتی زمانی که از شدت عاشق شدن احساس می‌کنید که در آسمان‌ها سیر می‌کنید، باید به این موضوع هم فکر کنید که شما باید با هم روی زمین زندگی کنید.
نون صات
«ازدواج موفق، اتفاقی ‌بدست نمی‌آید». ازدواج مانند ساختمانی است که باید توسط زن و شوهر آجر به آجر و مرحله به مرحله ساخته شود.
نون صات
یکی دیگر از کارهایی که برای بهبود رابطه‌تان با والدین همسرتان می‌توانید انجام دهید، این است که آنها را همان‌طور که هستند بپذیرید. هرگز تصور نکنید که باید آنها را تغییر دهید. شما تنها چیزی که از آنها می‌خواهید این است که اجازه دهند تا زندگی مستقلی داشته باشید تا بتوانید ازدواجتان را بسازید، پس به آنها هم همین فرصت را بدهید.
امیر
هر دوی شما نیاز دارید که به یکدیگر تعهد بدهید که بدون جر و بحث کردن با یکدیگر، پیرامون مسائل مهم زندگی‌تان به گفت‌وگو و مذاکره بنشینید. بدانید و آگاه باشید که می‌توانید چنین الگوی رفتاری را در زندگی‌تان جا بیندازید.
نون صات
هرگز نزد همسرتان از والدینش انتقاد نکنید. وظیفه‌ی همسر شما این است که به والدینش احترام بگذارد. هنگامی که شما از آنها انتقاد می‌کنید، همسرتان دیگر نمی‌تواند آن‌طور که شایسته است به آنها احترام بگذارد. هنگامی که همسرتان از ضعف‌های والدینش با شما صحبت می‌کند، سعی کنید نقاط قوت و خصوصیات خوب آنها را به یادش آورید، بر ویژگی‌های مثبت والدینش تأکید کرده و او را تشویق کنید که به آنها احترام بگذارد.
امیر
مادر، می‌دانی که خیلی دوستت دارم، اما به‌خوبی می‌دانی که من دیگر ازدواج کرده‌ام. من نمی‌توانم برای راضی کردن شما و عمل به خواسته‌هایتان، ازدواجم را دچار مشکل کنم. مادر دوستت دارم و می‌خواهم که به تو کمک کنم، اما من باید آن کاری را انجام دهم که احساس می‌کنم به صلاح همسر و خودم است. امیدوارم که مرا درک کنی. زیرا من نمی‌خواهم که رابطه‌‌‌ی گرمی که همیشه با شما داشته‌ام از بین برود. اما اگر نتوانی مرا درک کنی، این دیگر مشکلی است که خود شما باید آن را حل کنید. من دیگر یک مرد متأهل هستم و به همسرم تعهد داده‌ام‌ تا او را خوشبخت کند و مؤظفم که ازدواجم را بسازم.
امیر
بدانید که برای داشتن رابطه‌ی سالم و خوب با یک نفر، هرگز نیازمند این نیستیم که بر سر همه‌ی موضوعات با هم توافق داشته باشیم. شما می‌توانید در عین حال که با مادر یا پدر همسرتان بر سر موضوعاتی اختلاف نظر دارید، رفتار محترمانه‌ای با او داشته و برای حفظ این ارتباط سالم، از بحث‌های چالش‌برانگیز با آنها خودداری کنید.
امیر
اگر مهم‌ترین هدف زندگی یک زوج، حفاظت و صیانت از ازدواجشان باشد، باید به همه‌ی مشکلات واژه‌ی «بی‌خیال!» را بگویند، چرا که آن دو با هم هستند و همدیگر را دارند. پس هرگز نباید از مشکلی هراس داشته باشند.
Hassan Vy
نکته‌ی مهم دیگر این است که باید همان اندازه که به پدر و مادر خودتان احترام می‌گذارید، به پدر و مادر همسرتان هم به همان اندازه احترام بگذارید و رفتاری مشابه با هر دو داشته باشید. اگر به پدر و مادرتان هفته‌ای یک بار زنگ می‌زنید، باید با والدین همسرتان هم هفته‌ای یک بار تماس داشته باشید. اگر هر هفته به خانه‌ی والدین همسرتان می‌روید، باید به همین اندازه هم به والدین خودتان سر بزنید. تعداد ملاقات‌ها، غذا خوردن‌ها و گذراندن تعطیلات باید کاملاً برابر و مساوی باشد.
امیر
ساده بودن هرگز به معنای سهل‌الوصول بودن نیست.
نون صات
سال‌ها تجربه‌ای که در زمینه‌ی مشاوره و گفت‌وگو با زوج‌ها داشته‌ایم، نشان می‌دهد که این، تفاوت‌های زن و شوهر نیست که موجب بروز اختلاف میان آنها می‌شود، بلکه نحوه‌ی برخورد با تفاوت‌ها و مشکلات است که موفقیت و یا شکست آنها در زندگی مشترک را رقم می‌زند.
Hassan Vy
اغلب زوج‌هایی که پیش از ازدواج هیچ مشکلی در ارتباطشان نداشتند، پس از ازدواج متوجه می‌شوند که دیگر نمی‌توانند مثل گذشته ارتباط خوب و صمیمانه‌ای با هم داشته باشند. دلیل اصلی بروز چنین تغییری این است که پیش از ازدواج، دختر و پسر هیچ تصمیم‌گیری را با هم انجام نمی‌دهند. آنها آزادانه در مورد هر موضوعی که دوست داشته باشند صحبت می‌کنند و سپس از هم جدا شده و هر یک به دنبال کارهای شخصی خود می‌روند. اما پس از ازدواج، هر دو تلاش می‌کنند تا یکی شدن را تجربه کنند و مجبور می‌شوند که با هم بر سر یک میز نشسته و برای تصمیم‌گیری‌های مهم با یکدیگر بحث و گفت‌وگو کنند. حال، اگر نتوانند به توافق برسند، ارتباطشان دچار مشکل شده و دیوار جدایی میانشان ایجاد می‌شود.
f.jafarian
یافته‌های ما نشان می‌دهد که مردان از صحبت کردن با زنان لذت می‌برند و ۸۰ درصد مردان متأهل اظهار داشته‌اند که همسرشان بهترین دوستشان است. آنچه مردان از آن فراری هستند، صحبت کردن در مورد مشکلات است.
امیر

حجم

۹۳٫۳ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۰

تعداد صفحه‌ها

۱۲۱ صفحه

حجم

۹۳٫۳ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۰

تعداد صفحه‌ها

۱۲۱ صفحه

قیمت:
۱۰,۰۰۰
تومان