با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اقتصاد سنجی مقدماتی  یک روش جدید (جلد اول )

دانلود و خرید کتاب اقتصاد سنجی مقدماتی یک روش جدید (جلد اول )

اقتصاد سنجی

۳٫۸ از ۹ نظر
۳٫۸ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اقتصاد سنجی مقدماتی یک روش جدید (جلد اول )  نوشته  جفری ‌ وولدریج  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اقتصاد سنجی مقدماتی یک روش جدید (جلد اول )

کتابی که پیش‌رو دارید برگردان تعدادی از فصول اولیه کتاب اقتصادسنجی مقدماتی: یک روش جدید است که توسط اقتصاد‌دان صاحب نام و سبک جفری ام وولدریج تالیف شده است.

 این کتاب از برخی وجوه نسبت به سایر تالیفات و ترجمه‌ها از برتری و برجستگی برخوردار است: 

نخست این که کتاب به زبان ساده، روشن و همه‌فهم و به دور از پیچیدگی‌های رایج در این رشته نوشته شده که اطلاق یک روش نوین نیز در عنوان کتاب به پیروی از این رویکرد است. بر این اساس، علاوه بر استادان و دانشجویان اقتصاد، سایر علاقمندان به اقتصادسنجی نیز می‌توانند از محتوای این کتاب بهره ببرند و بیاموزند. روش و سبک این کتاب برای دانشجویان رشته‌های مدیریت، مالی، صنایع، حسابداری و علوم اجتماعی بسیار مفید و آموزنده خواهد بود؛ دومین مزیت و برجستگی این است که خواننده علاوه بر اقتصادسنجی با مفاهیم اقتصادی نیز آشنا می‌شود. این هماهنگی مفهومی از طریق ارایه مثال‌های واقعی و کاربردی میسر می‌شود و زمینه را برای تبدیل مفاهیم و انگاره‌های ذهنی به مدل‌سازی کمی و اقتصادی به سبک ساده فراهم می‌کند.

 نویسنده با مهارت مثال‌زدنی و ستودنی، خطاها و لغزش‌های رایج در مدل‌سازی را به تصویر کشیده و راه‌حل‌های راهگشا پیشنهاد داده است. باریک‌بینی و نکته‌سنجی مولف در این کتاب بسیار آشکار است. وی با ارایه مثال‌های متنوع در زمینه‌های مختلف تلاش مستمر کرده تا نشان دهد چگونه مدل‌سازی کنیم و سیاست‌ها را ارزیابی کنیم؛ تمایز و تفاوت سوم این است که در پایان هر فصل پرسش‌هایی ارائه شده که به مهارت‌افزایی خوانندگان کمک می‌کند.

خواندن کتاب اقتصاد سنجی مقدماتی یک روش جدید (جلد اول ) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

دانشجویان و پژوهشگران رشته اقتصاد مخاطبان این کتاب‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
ali bayat
۱۳۹۹/۱۰/۰۵

کتاب و ترجمه هردو عااالی

sam73
۱۳۹۹/۱۲/۰۴

کتاب اقتصاد سنجی وولدریج کتاب بسیار معروف،عالی و پرفروشی در سطح دنیاست.این کتاب ۷ فصل اول کتاب انگلیسیه و برای دانشجویان لیسانس واقعا می‌تونه سنجی رو خوب جا بندازه.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۶۱ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۹-۲۴۹-۹
تعداد صفحات۴۶۱صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۹-۲۴۹-۹