با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فرمانده در سایه

دانلود و خرید کتاب فرمانده در سایه

مروری بر زندگی و شهادت حاج عماد مغنیه

۴٫۳ از ۲۴ نظر
۴٫۳ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرمانده در سایه  نوشته  وحید خضاب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فرمانده در سایه

کتاب فرمانده در سایه نوشته وحید خضاب است. این کتاب مروری بر زندگی و شهادت حاج عماد مغنیه است. عماد مغنیه معروف به حاج رضوان از فرماندهان حزب‌الله لبنان بود که در یک عملیات در سال ۲۰۰۸ در دمشق شهید شد. پدرش شیخ جواد مغنیه از علمای برجسته شیعه لبنان بود. جهاد و فؤاد دو برادر وی بعدها در درگیری‌های لبنان و اسراییل کشته‌شدند. این کتاب زندگی این شهید بزرگوار و زندگی‌اش را مرور می‌کند تا اسوه و اسطوره‌ای بسازد برای جوانانی که در راه آزادی مبارزه می‌کنند.

خواندن کتاب فرمانده در سایه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام عاشقان آزادی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب فرمانده در سایه

عماد، تقریبا ده ساله که بود در روزهای تعطیل همراه پدرش به غذافروشی کوچکشان در خیابان عبدالکریم الخلیل در الشیاح می‌رفت تا به او کمک کند. غروب‌ها و شب‌ها هم بیشتر وقتش را در مسجد نزدیک خانه‌شان می‌گذراند که به آن، مسجد «الشیخ القبیسی» می‌گفتند.

هر وقت هم به طیردبّا می‌رفت حتما تلاش می‌کرد تا در کارهای داوطلبانهٔ مسجد آنجا فعالیت کند. به همین خاطر با رفقایش گروهی درست کردند به اسم «جوانان مومن طیردبّا». اولین کار این گروه هم عبارت بود از رنگ زدن دیوارهای مسجد قدیمی.

ذهنیت و روحیهٔ عمادِ نوجوان در مسجد شکل گرفت، همانجا بود که اولین دروس دینی‌اش را دریافت کرد، همانجا بود که مراسم و عباداتش را به جا آورد و همانجا بود که فکر و دلش از قرآن و سیرهٔ پیامبر و خاندان ایشان آکنده شد.

و در این بین، داستان کربلا، اثری عمیق در جانش گذاشت. کربلا تبدیل شد به رودخانه‌ای که عماد جرعه جرعه مفاهیم «انقلاب» و «ازخودگذشتگی در راه خدا» و «شهادت» را از آن برمی‌داشت و می‌نوشید. هویت فرهنگی اسلامی عماد، اینطور شکل گرفت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
یا صاحب الزمان ادرکنی
۱۳۹۹/۰۴/۲۲

خیلی مختصر بود اما در عین حال مفید برای کسانی که اطلاعتی راجع به مقاوت لبنان ندارند خصوصا این شهید بزرگوار میتواند کتاب مفیدی باشد خالی از لطف نیس دوستان ارجمند این کتاب را بخوانند تا با ابعاد شخصیتی شهید

- بیشتر
مهدی
۱۳۹۹/۰۲/۱۰

خیلی روان ترجمه شده است و یک نفس تا آخر کتاب میتونید برید واقعا جذاب بود. نخونید ضرر میکنید.

محمد علی
۱۳۹۹/۰۱/۲۶

این کتاب به طور دقیق ابعاد مقاومت در مقابل اسرائیل را تشریح می‌کند خصوصا نقش یاسر عرفات را در موفقیت مقاومت به وضوح می توان دید.

یه جوون
۱۳۹۹/۰۸/۲۳

از کتاب هائیه که هیچوقت از خوندنش پشیمون نمیشی ، با اون حس قدرت، شجاعت و انقلابی گری و صهیون ستیزی لحظه لحظه زندگی میکنی ، با تلخی ها اشک میریزی و با شوخی ها میخندی ، کلا یه حاج

- بیشتر
amir
۱۳۹۹/۰۷/۲۹

خیلی خوب درباره حاج عماد گفت عالیه

آر-طاقچه
۱۳۹۹/۰۳/۳۱

خوب و مفید

وحید
۱۳۹۹/۱۱/۲۷

متن کتاب جذاب نیست و بعضی جاها برای من حوصله سر بر بود... شاید به خاطر ترجمه بودن کتاب باشه خدا شهید مغنیه رو رحمت کند

mohammad
۱۳۹۹/۱۲/۱۸

من شخصیت این شهید بزرگوار رو خیلی دوست دارم و بعضی از قسمت های این کتاب خوب بود اما متنش اصلا جذابیت نداشت و به همین دلیل رغبتی به ادامه کتاب ندارم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۸)
عماد معتقد بود «محو کردن اسرائیل از صحنهٔ روزگار» یک حرف شعاری و دست‌نیافتنی نیست. او در کنار دلایل دینی، می‌گفت: «ما کلی دلیل علمی هم داریم که باعث می‌شود معتقد باشیم نابودی اسرائیل مسئله‌ای است مرتبط با کارهایی که خود ما می‌کنیم، کارهای مردم فلسطین در داخل فلسطین و کارهای کسانی که در اطراف فلسطین هستند و کارهای جهان عرب و جهان اسلام.»
mohaddese
«دشمن اسرائیلی بزرگ‌ترین استاد ماست.»
محمدحسین
به شهر قم مشرف می‌شد و به دیدار علمای آنجا می‌رفت، خصوصاً آیت‌الله محمد تقی بهجت».
آر-طاقچه
ترور دبیرکل حزب الله، سید عباس موسوی، در جادهٔ جبشیت به تفاحتا ضربهٔ دردناکی به مقاومت بود اما این فرصت را فراهم آورد که موشک‌های کاتیوشایی که حزب‌الله از پیش آماده کرده بود، در پاسخ مقاومت به این ترور، علنی شوند. مدتی بعد و پس از چندین عملیات ویژه و بسیار کیفی رزمندگان مقاومت، اسرائیل مجبور شد از کفرا و یاطر هم عقب‌نشینی کند.
mohammad
عماد معتقد بود «محو کردن اسرائیل از صحنهٔ روزگار» یک حرف شعاری و دست‌نیافتنی نیست.
ویکتـوریـا
اسرائیل هم فهمیده بود عقل و قلب عماد مغنیه تهدیدی حقیقی برای وجود اسرائیل به شمار می‌رود.
ویکتـوریـا
در همین سفرها بود که توانست زبان فارسی را بسیار خوب و با لهجهٔ تهرانی یاد بگیرد،
آر-طاقچه
اگر می‌خواستیم عکس بیندازیم سریع‌تر از همه دوربین را برمی‌داشت تا عکس بگیرد. کار عکاسی همیشه با او بود. همه جلوی دوربین بودند، اما خود او پشت دوربین بود.
آر-طاقچه
سنش کم بود ولی سر نترسی داشت، نه از جنگ می‌ترسید و نه از مرگ. همین، به رفقایش روحیه می‌داد و باعث می‌شد آنها هم شجاع شوند.
زهرا
عماد معتقد بود «محو کردن اسرائیل از صحنهٔ روزگار» یک حرف شعاری و دست‌نیافتنی نیست.
هـُـدا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۹-۴۹-۴‬
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۹-۴۹-۴‬