با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داستان انقلاب

دانلود و خرید کتاب داستان انقلاب

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داستان انقلاب  نوشته  محمد ستاری وفایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب داستان انقلاب

کتاب داستان انقلاب نوشته محمد ستاری وفایی است. این کتاب روایت بخشی از تاریخ ایران است. تاریخی که به مهم‌ترین بخش تاریخ معاصر ایران تبدیل شد. انقلاب اسلامی در پرتو اتفاقاتی که رقم زد سرنوشت ایران و ایرانی را تغییر داد به طوری که نسل امروز هم همچنان این تغییرات را حس می‌کند.

خواندن کتاب داستان انقلاب را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ معاصر پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب داستان انقلاب 

یک سال قبل از حملهٔ برق‌آسای هیتلر به کشورهای لهستان، فرانسه، بلژیک و هلند، و پیروزی‌های سریع ارتش آلمان که تا مرز شوروی ادامه یافت، فن ریبن تروپ، وزیر امورخارجهٔ آلمان، با مولوتف، وزیر امورخارجهٔ شوروی، با تشریفات کامل و تبلیغات شدید در مسکو پیمان عدم‌تعرض امضا کردند؛ ولی به‌رغم آن در ژوئن ۱۹۴۰ دولت آلمان به‌فرمان هیتلر این عهدنامه را زیر پا نهاد و با تجهیزات کامل و آخرین سلاح‌ها خصوصاً با نیروی هوایی کارآمد به‌فرماندهی مارشال گورینگ به خاک اتحاد جماهیر شوروی حمله کرد و به‌طور برق‌آسا به دروازهٔ هایلنین‌گراد و مسکو رسید. مردم جهان غالباً شکست روس‌ها را محرز می‌دانستند و بر اثر تبلیغات گوبلز، وزیر اطلاعات آلمان، چنین تصورمی‌کردند که هیتلر اشتباهات ناپلئون را مرتکب نخواهد شد و قبل از فرارسیدن زمستان سخت روسیه، شاهد شکست شوروی خواهند بود.

رضاخان با شروع جنگ جهانی دوم، به پیشرفت آلمانی‌ها امیدوار بود و با انگلیس و شوروی، سیاست کج‌دارومریز می‌کرد، یعنی لحظه‌شماری می‌کرد که آلمان در جنگ پیروز شود. آلمان در ۳۰ تیر (۲۲ ژوئن ۱۹۴۱) امسال به شوروی حمله کرد. در نتیجهٔ این حمله، میلیون‌ها سرباز روسی کشته و اسیر شدند و پیشرفت آلمانی‌ها تا قلب روسیه، شهرهای بزرگ شوروی مثل مسکو، استالین‌گراد و لنین‌گراد را به خطر انداخت. اگر آلمان روسیه را شکست می‌داد، جنگ را برده بود و ایران خواهی‌نخواهی تسلیم می‌شد. با شرایط پیش‌آمده اکثریت مردم ایران از پیروزی‌های آلمان در خاک شوروی احساس شادی می‌کردند. دلیل این سرور و شادی یک مقدار بابت ظلم و ستمی بود که طی قرون گذشته از همسایهٔ شمالی دیده بودند و عامل دوم، نفرتی بود که قاطبهٔ ملت از رژیم کمونیسم داشتند و هیتلر را رهبری می‌دانستند که این خطر را رفع می‌کند و طبیعی است که هیجان‌زده هر شب ساعت هشت‌ونیم پای رادیو به صدای برلین گوش فرادهند؛ ولی معلوم نیست جرم بی‌خدابودن در نزد اسلام بیشتر از نژادپرست‌بودن باشد. شاید بتوان با فرد بی‌خدا در کنار هم زندگی کرد ولی معلوم نیست با نژادپرست هم می‌توان در کنار هم زندگی کرد یا نه. معمولاً نژادپرستان غیر از خودشان با کس دیگری نمی‌توانند زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشند و باید به این موضوع نیز توجه داشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Mohammad
۱۳۹۹/۰۵/۰۶

به شدت توصیه میکنم! کسانی که به تاریخ معاصر علاقه مند هستند، میتونن بخونن و لذت ببرن!

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۵۷-۹۹-۰
تعداد صفحات۴۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۵۷-۹۹-۰

تجربه بهتر در اپلیکیشن