با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گوسفند بخار

دانلود و خرید کتاب گوسفند بخار

۴٫۷ از ۳ نظر
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گوسفند بخار  نوشته  هادی قدرت نما  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب گوسفند بخار

هادی قدرت‌نما مجموعه داستان‌هایی اجتماعی را به زبان طنز به رشته تحریر درآورده که در کتابی با عنوان گوسفند بخار منتشر شده است.


خلاصه کتاب گوسفند بخار

گوسفند بخار مجموعه داستانی طنز اجتماعی است که به قلم هادی قدرت‌نما به رشته تحریر درآمده‌اند. داستان نخست این مجموعه چهار گوسفند بخار نام دارد. این داستان از زبان فرزند چهارم خانواده‌ای روایت می‌شود که پدر فرزندان خود را گوسفند خطاب می‌کند. در واقع پدر خانواده عادت دارد اغلب مردم را به حیوانات تشبیه کند. بنابراین گوسفند خطاب کردن فرزندان نوعی لطف به آنان محسوب می‌شود چرا که در نگاه پدر، آن‌ها همچون بره‌هایی بی‌آزار هستند.با داستان‌های هادی قدرت‌نما همراه شوید تا از طنز نگاه او لذت ببرید.

خواندن کتاب گوسفند بخار را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مطالعه کتاب گوسفند بخار برای علاقمندان به داستان کوتاه و طنز، گزینه بسیار عالی به‌نظر می‌رسد.

جملاتی از کتاب گوسفند بخار

ماجرای چهار گوسفندِ بخار هم برمی‌گردد به یک موتور سیکلت سوزوکی صد و پنجاه سی سی که همیشه ما چهارتا بره قد و نیم قد را روی آن سوار می‌کرد و این طرف و آن طرف می‌برد. آن موقعها برادر ارشدمان تازه رفته بود هفتم هشتم که توی مدرسه به تازگی با مفهوم توان و واحد آن، یعنی اسب بخار، آشنا شده بود و وقتی که او از پدرم پرسیده بود که موتورسیکلتمان چند اسب بخار قدرت دارد؟ پدرم به شوخی و جدی برگشته بود و گفته بود که اسب بخار از اشتباهات محرز علم فیزیک است و یک واحد تقریبی‌ست و موتور سیکلت مذکور با توجه به اینکه می‌تواند هر ما چهار تا گوسفند را سوار کند و این ور و آن ور ببرد، چهار گوسفند بخار قدرت دارد! و ادامه داده بود که هیچ وقت بعد از این برای مقدار توان حق ندارید از واحد اسب بخار استفاده کنید، چون اسب بخار یک واحد تقریبی‌ست و به احترام جیمز وات هم که شده فقط و فقط از واحد وات برای توان استفاده کنید و در نهایت اشاره کرده بود که مخترعین و دانشمندان حق بزرگی به گردن جامعه مدرن دارند.

برای مطالعه‌ی جمله‌های بیشتری از کتاب گوسفند بخار، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید.

 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
ماراتن
۱۳۹۸/۰۸/۱۰

داستان یکم، ساده و صمیمی بود و اگر چه ظاهری طنز داشت، اما می‌توانست واقعی باشد، و راوی نگاه پدر داستان. آفرین بر نویسنده

Sh sh
۱۳۹۸/۰۹/۰۹

عالی 👏

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
مراسم خاکسپاری پدرمان بود و من از دانشگاه چند روزی مرخصی گرفته بودم تا با اولین پرواز خودم را از فلوریدا به ملبورن برسانم. هر چهارتایمان مثل آنروز کف حیاط به خط شده بودیم. پدرم وصیتش هم عجیب غریب بود و گفته بود دوست دارد که او را استرالیا خاک کنند. دلایل ساده‌ای هم داشت و گفته بود پرورش گوسفندهای مرینوس در این حجم وسیع می‌تواند به علت عدم وجود دشمن طبیعی در زیستگاه باشد و این بود که به نظر او در بزرگترین جزیره جهان گرگ کمتری وجود داشت.
ماراتن
او با همین فلسفه گرگ و گوسفندش به تمامی علوم رسوخ می‌کرد و حتی بعضی چیزهای ثابت شده را هم به چالش می‌کشید از هرم مازلو گرفته تا علوم غریبه در اهرام مصر! پی نظریات روانشناسی را گرفته بود از فروید تا آدلر تا رسیده بود به نظریه معنا گرایی دکتر فرانکل و می‌گفت که قطعاً فرانکل نوک هرم نیازهای مازلو را نشانه رفته است. از دید او گرگهای در لباس میش عاقبت خوبی نداشتند. کلاً از دید او بهترین اصول معنایی، صداقت بود و چند رو بودن در یک کالبد و دروغی زیستن، به خودی خود انرژی پتانسیل زیادی مصرف می‌کرد و تعارضات دورویی باعث بیماریهای روانی خطرناک، دیوانگی، افسردگی و خستگی مفرط قبل از مرگ می‌شد.
ماراتن

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۴
شابک۹۷۸-۹۹۲۵-۳۹-۱
تعداد صفحات۹۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۴
شابک۹۷۸-۹۹۲۵-۳۹-۱