با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قطعه‌ای از آسمان؛ گلف

دانلود و خرید کتاب قطعه‌ای از آسمان؛ گلف

یادمان‌های جنوب؛ پایگاه منتظران شهادت

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قطعه‌ای از آسمان؛ گلف  نوشته  محمدعلی  آقامیرزایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قطعه‌ای از آسمان؛ گلف

محمدعلی آقامیرزایی در کتاب قطعه‌ای از آسمان (گلف)، از پایگاه منتظران شهادت می‌گوید. منظور از گلف، ساختمانی است که به‌عنوان مغز تفکر جنگ شناخته می‌شد.

مجموعه قطعه‌ای از آسمان، خاطرات دوران دفاع مقدس را در مناطق مختلف برای مخاطبان روایت می‌کند. این مجموعه را باید همچون شناسنامه‌ای مجمل بر ۸ سال دفاع مقدس دانست.


درباره کتاب قطعه‌ای از آسمان (گلف)

گلف در ذهن قدیمی‌های جنگ هنوز همان ساختمان سنگی بالای تپه است که همه طرح‌ریزی‌ها، جلسات و نقشه‌ها در آن انجام می‌شد. مسئولان نظام و جنگ بلافاصله پس از ورود به اهواز برای اطلاع از وضعیت کلی مناطق جنگی و جبهه‌ها راهی گلف می‌شدند. محمدعلی آقامیرزایی در کتاب گلف، خاطرات این منطقه را در دوران دفاع مقدس روایت می‌کند.

خواندن کتاب قطعه‌ای از آسمان (گلف) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مطالعه کتاب گلف را به علاقمندان ادبیات معاصر و ادبیات پایداری پیشنهاد می‌کنیم.

جملاتی از کتاب قطعه‌ای از آسمان (گلف)

پایگاه گلف، به دلیل ناشناخته بودن و نزدیکی به فرودگاه اهواز و قرار داشتن در پناه کوه و موقعیت جغرافیایی مناسب، به عنوان مرکز فرماندهی و هدایت جنگ سپاه پاسداران جنوب در نظر گرفته شد و به نام «پایگاه منتظران شهادت» نام‌گذاری شد. فرماندهان سپاه از آن روزها هنوز هم یاد می‌کنند: هفتم مهر ۱۳۵۹ گلف را گرفتیم. فرمانده محورها برای جلسات به گلف می‌آمدند و گزارشی از وضعیت نیروهایشان می‌دادند. حسن باقری قدرت نوشتن داشت و گزارش‌ها را می‌نوشت. بعد همه این گزارش‌ها را جمع‌بندی می‌کرد. معینیان آدم خجالتی و کم‌صحبتی بود. او جانشین حسن باقری شد.

داوود کریمی به عنوان فرمانده ستاد عملیات جنوب و حسن باقری به عنوان مسؤول واحد اطلاعات‌عملیات، در گلف مستقر شدند و بلافاصله کار خود را آغاز کردند. فرماندهان در زمان جنگ، فرصتی برای پرداختن به امور رفاهی پایگاه نداشتند. آن‌ها عقیده داشتند که باید در سختی‌ها با رزمندگان شریک باشند و برای همین، تنها قسمت مخابرات، به خاطر وجود تجهیزات مخابراتی، یک کولر گازی داشت.

برای مطالعه‌ی جمله‌های بیشتری از کتاب قطعه‌ای از آسمان (گلف)، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۰۷
شابکundefined
تعداد صفحات۱۱۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۰۷