با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نماز شب

دانلود و خرید کتاب نماز شب

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نماز شب  نوشته  مرتضی کاووسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نماز شب

مرتضی کاووسی در کتاب نماز شب، فضلیت‌های برگزاری نماز و به‌خصوص نماز شب از زبان معصومین علیها سلام و همچنین الزامات موردنیاز برای پذیرش نماز را بیان می‌کند. این کتاب در گروه کتب مذهبی- اسلامی قرار می‌گیرد و انتشارات نظری این کتاب را منتشر کرده است.


درباره کتاب نماز شب

کتاب نماز شب نوشته مرتضی کاووسی دربرگیرنده احادیث و روایت معصومین نسبت به سفارش اقامه نماز به مومنین و فواید انجام این فریضه است. همچنین مرتضی کاووسی در این کتاب روایاتی از ائمه معصومین مبنی بر تاکید خواندن نماز شب ذکر می‌کند. امام حسن عسگری علیه‌السّلام در نامه‌ای به یکی از یارانشان، وی را به اقامه نماز سفارش می‌کنند و می‌فرمایند: تو را وصیت می‌کنم به رعایت تقوای الهی و برپا داشتن نماز و ادای زکات، زیرا کسی که زکات نپردازد نمازش قبول نخواهد شد و نیز ترا سفارش می‌کنم به بخشش گناه دیگران و خویشتن داری به هنگام خشم و غضب. ارتباط با خویشاوندان، تعاون و همکاری با برادران دینی و کوشش در رفع نیازهای آن‌ها. نماز شب را ترک مکن، زیرا پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله در وصیت خود به حضرت علی علیه‌السّلام سه مرتبه فرمود: «بر نماز شب، بر نماز شب، بر نماز شب مواظبت کن، زیرا کسی که نسبت به نماز شب بی‌اعتنا باشد، از ما نیست». چنین روایات نشان از اهمیت اقامه نماز شب دارد و بازگویی آن‌ها، موجب ترغیب مومنین به اجرای این فرضیه مستحب می‌شود. مرتضی کاووسی در کتاب نماز شب توانسته است با زبانی شیوا و با بیان مزایای نماز شب، خوانندگان را به این فریضه دعوت کند. 

جملاتی از کتاب نماز شب

شهید دستغیب شیرازی رحمة‌الله در کتاب شریف معاد می‌فرماید: «در آخرت جایی را پروردگار عالم خلق فرموده و ذخیره‌ای برای کسانی که با ایمان و تقوی از این‌جا بروند. قرار داده است. در این مهمانخانه انواع پذیرایی‌ها و اقسام نعمت‌ها و لذت‌ها که در خور بزرگی خداوندی و وسعت آن عالم است تدارک فرموده، به طوری که دانستن حقیقت و تفصیل آن برای اهل عالم محال است. و یعنی مانند اطلاع یافتن بچه‌ای که در رحم (مادر) است از بزرگی و اوضاع و گزارشات دنیاست، و لذا در قرآن مجید مجملاً می‌فرماید: «هیچ کس نداند چه نعمت‌های بزرگی که چشم‌ها را روشن می‌کند برای ایشان ذخیره شده در برابر کردارهای نیک آن‌ها». برای خواندن جملات بیشتری از کتاب نماز شب بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
مائده
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

بسیار زیبا بود خیلی بهم انگیزه داد 😍😍

لعیا محمدی
۱۳۹۹/۱۲/۰۵

بسیار زیبا

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۴ صفحه
نوع فایلEPUB
دسته بندی
تعداد صفحات۱۴۴صفحه
نوع فایلEPUB