با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره اختلال نقص توجه - بیش فعالی (ADHD) کودکان و نوجوانان

دانلود و خرید کتاب ۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره اختلال نقص توجه - بیش فعالی (ADHD) کودکان و نوجوانان

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره اختلال نقص توجه - بیش فعالی (ADHD) کودکان و نوجوانان  نوشته  راس. دی. ناس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره اختلال نقص توجه - بیش فعالی (ADHD) کودکان و نوجوانان

کتاب ۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره اختلال نقص توجه- بیش فعالی (ADHD) کودکان و نوجوانان نوشته راس دی ناس و فیرن لیونتال ترجمه سجاد بشرپور، سمیه دانشور و روح الله حیدری است. چاپ اول این کتاب در سال ۱۳۹۵ و از سری کتابهای روانشناسی محصول انتشارات آوای نور است. 

درباره‌ی کتاب ۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره اختلال نقص توجه - بیش فعالی (ADHD) کودکان و نوجوانان

در سال ۱۹۸۰، اختلال نقص‌توجه (ADD) و اختلال نقص‌توجه – بیش‌فعالی (ADHD) تشخیص‌های رسمی کودکانی شد که دارای مشکلات توجه و تکانش‌وری با یا بدون بیش‌فعالی بودند. نویسندگان کتاب دکتر راس دی ناس و فیرن لیونتال لازم دیدند تا با تلفیق خوبی از دانش پایه و بینش‌های مفیدی که والدین می‌توانند برای کمک به مبتلایان درخصوص مسایل درمانی، تحصیلی و اجتماعی که خودشان و کودکان دارای مشکلات رفتاری و توجهی آنها با آنها مواجه می‌شوند، استفاده کنند تا کتاب ۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره اختلال نقص توجه - بیش فعالی (ADHD) کودکان و نوجوانان را تالیف کنند. در این کتاب به سوال‌های مهمی از جمله عوامل اختلال نقص توجه و بیش فعالی، انواع مختلف آن و سوالات دیگری که ممکن است برای والدین کودکان دارای اختلال نقص توجه و بی‌فعالی پیش بیاید، پاسخ داده می‌شود.

کتاب ۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره اختلال نقص توجه - بیش فعالی (ADHD) کودکان و نوجوانان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب ۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره اختلال نقص توجه - بیش فعالی (ADHD) کودکان و نوجوانان راهنمای خوبی برای والدینی که فرزندانشان تشخیص اختلال نقص توجه یا بیش فعالی گرفته‌اند، است. همچنین اگر به دنبال اطلاعات علمی و معتبر در این زمینه هستید، این کتاب برای شما مفید و کاربردی است. 

درباره‌ی فیرن لیونتال و راس دی‌ ناس

فیرن لیونتال PhD، روان‌شناس، مؤسسهٔ روانپزشکی ایالتی نیویورک و استادیار بالینی روان‌شناسی پزشکی (در روانپزشکی) دانشگاه کلمبیا، نیویورک-آمریکا است.

راس دی ناس MD، نورولوژیست کودکان، مرکز مطالعه کودک، استاد نورولوژی کودک و روانپزشک کودک و نوجوان، دانشکدهٔ پزشکی NYU نیویورک- آمریکا است.

جملاتی از کتاب ۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره اختلال نقص توجه - بیش فعالی (ADHD) کودکان و نوجوانان

این کتاب در پاسخ به سؤالات زیاد و بی‌پاسخی که بعد از ترک مطب برای بیماران پیش آمده، نوشته شده است. گاهی اوقات برای ارضاء نیازهای والدین کنجکاو و ماهر، زمان کمتری برای صحبت کردن وجود دارد. مواقعی نیز والدین از تشخیص پزشک دست پاچه و نگران شده و نمی‌توانند سؤالات خود را مطرح کنند، سؤالاتی که می‌تواند سوء تفاهم آنها را رفع کرده و اضطرابشان را کاهش دهد. در سایر موارد، والدین به سراغ مقالات موجود در مجلات می‌روند یا اطلاعات ناقصی از رسانه‌ها کسب می‌کنند که نیاز به توضیح و ساده‌سازی دارد. این کتاب دسترسی سریع به آن اطلاعات را فراهم می‌کند. بیماران ما، والدین و کودکان بودند که به ما در پیدا کردن پاسخ این سؤالات کمک کردند. با سعی در قدردانی از داستان‌های بی‌نظیر و یگانهٔ هر یک از آنها و همدردی با مشکلات و کاستن ترس آنها، ما توانسته‌ایم دانش خود را دربارهٔ اختلال نقص‌توجه و بیش‌فعالی افزایش دهیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
آنها ممکن است یک سری مشکلاتی داشته باشند که به طور معمول، مشکلات کارکرد اجرایی نامیده می‌شود: مشکلاتی در برنامه‌ریزی، آغاز تکالیف، تغییر از یک فعالیت به فعالیت دیگر، بازداری پاسخ‌ها، و مشکل در علاقمند و با انگیزه ماندن بطور ثابت.
Anahid
بسیاری از کودکان مبتلا به ADHD، در یادگیری زبان‌های خارجی مشکل دارند. هنگامی که مطالب شفاهی خیلی زیادی وجود داشته باشد، توجه آنها منحرف می‌شود
Anahid
پژوهش انجام گرفته بر روی تلویزیون، به اندازه کافی قانع کننده است که آکادمی پزشکی کودکان آمریکا، به خاطر نگرانی‌هایی در این خصوص که تماشای تلویزیون در رشد اولیهٔ مغز و رشد و گسترش مهارت‌های اجتماعی، هیجانی و شناختی تأثیر می‌گذارد، به والدین پیشنهاد می‌کند به کودکان زیر دو سال خود اجازهٔ تماشای تلویزیون ندهند.
tasnim
همچنین دلایل زیادی غیر از آن وجود دارد که کودکان نباید تلویزیون تماشا کنند. برای مثال تماشای تلویزیون با چاقی مفرط و پرخاشگری ارتباط داده شده است. پس، حتی اگر کودکان مبتلا به ADHD شما، بی‌سر و صدا بنشینند و تلویزیون تماشا کنند، بهتر این است که مانع از تماشای تلویزیونشان بشوید. شما باید در یافتن چیزها و فعالیت‌هایی که کودکتان مایل است انجام دهد، خلاق باشید. خواندن داستان برای آنها یا تشویق آنها به تنهایی خواندن یک متن، حتی اگر کودک مجله‌های ورزشی یا کتاب‌های طنز و خنده‌دار بخواند، راه حل و چارهٔ خوبی است.
tasnim
هر چند عوامل محیطی، تقریباً به طور قاطع به عنوان عناصر اصلی نیستند که منجر به ADHD می‌شوند؛ با این حال شواهد بیان می‌کنند که قرار گرفتن در معرض عوامل مختلف مانند داروها، مواد شیمیایی و بیماری‌ها، می‌تواند خطر ابتلا به ADHD را افزایش دهد. بطور مثال کمبود آهن یا کم‌خونی (که در سؤال ۱۹ بحث خواهد شد) و اختلال تیروئید می‌تواند مشکلاتی را در فراخنای توجه ایجاد کند. قرار گرفتن در معرض فلزاتی مانند سرب و جیوه نیز می‌تواند احتمال ابتلا به ADHD را افزایش دهد
tasnim
اگر شما یک قرص محرک را خرد کنید و آن را استنشاق یا تزریق کنید، میزان دوپامین مغز شما سریع‌تر افزایش می‌یابد و ممکن است احساس سرحالی و نشئگی پیدا کنید. این امکان وجود دارد که از نظر روان‌شناختی وابسته شوید یا حتی از نظر فیزیکی معتاد شوید. البته اگر واقعاً می‌خواهید احساس سرحالی پیدا کنید، می‌توانید این کار را همچنین با چسب بودار هواپیما، تینر نقاشی و گازوئیل انجام دهید.
tasnim

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۰۹-۲۰۳-۷
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۰۹-۲۰۳-۷