با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دارا و ندار؛ جلد سوم

دانلود و خرید کتاب دارا و ندار؛ جلد سوم

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دارا و ندار؛ جلد سوم  نوشته  مهدی افشار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دارا و ندار؛ جلد سوم

«دارا و ندار» که یک رمان واقع‌گرایانه سه‌جلدی است، داستان خانواده‌ای آمریکایی به اسم جورداش را روایت می‌کند. ایروین شاو این اثر را بر اساس مشاهدات و چه بسا تجربیات خودش نوشته است. شاو یک خانواده که سلولی از پیکر یک جامعه است را در این کتاب معرفی می‌کند و پس از آن، در جریان یک رشته حوادث، روابط پنهان و آشکار میان افراد خانواده و افراد خانواده با بیرون (کل جامعه) را ترسیم می‌کند و در نهایت کیفیت وجودی جامعه آمریکا را برای ما بازنمایی می‌کند. در واقع ایروین شاو در این رمان «بازآفرینی واقعیت» می کند. او با توانایی خاص یک نقاش زبردست روحیات و نفسانیات تک تک اعضای خانواده جورداش را در بخش های جداگانه توصیف می‌کند.

اکسل جورداش، پدر خانواده که یک مهاجر آلمانی است و در گذشته و در جریان جنگ و مهاجرتش برای پول مرتکب قتل شده است، ماری پی‌یز جورداش، زنی که کودکی‌اش را در یتیم‌خانه گذرانده و در نوجوانی و جوانی حسرت کشیده و در سال‌های پایانی عمر در جست‌جوی جوانی از دست‌رفته است، رودلف جورداش، پسر خانواده که پایبند اخلاقیات است و یاری‌گر پدرو مادر، او درسخوان و موفق و کوشا است و شخصیتی پاک و مثبت دارد و سعی می‌کند در جامعه ضد ارزشی آمریکا رشد کند، گرچن، دختر خانواده که سرخورده و تنها و گرفتار فساد است و توماس آخرین و کوچکترین عضو خانواده جورداش که پرخاشجو، عصیان‌گر و یک مشت‌زن حرفه‌ای است. او از جامعه فراری است و از آن نفرت دارد و مادرش او را یک جورداش واقعی می‌داند که قادر است مثل پدرش قتل و دزدی کند اما تصور اشتباهی درباره پسرش دارد.

داستان این خانواده در سه جلد ادامه می‌یابد تا شاو به مقصودش که توصیف نقادانه باورها، ارزش‌ها، وجدان اجتماعی و خلاصه، حیات جامعه امروز آمریکا است، برسد. «دارا و ندار» داستانی است که در این کتاب تمام نمی‌شود. «دارا و ندار» داستان نسل‌ امروز جامعه آمریکا است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۱۲
تعداد صفحات۶۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۱۲