با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ذکر و ملکوت؛ سوره‌های اعراف، میم، ص  نوشته  مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌السلام دانشگاه تهران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ذکر و ملکوت؛ سوره‌های اعراف، میم، ص

قرآن کتابی مجید است. کتابی با حقایق عالی که از نزد حکیم علیم نازل شد، تا علم و حکمت را در نظام عالم به تجلی درآورده و در نظام انسانی گسترش دهد. خداوند قرآن مجید را از بستری عالی نازل نموده تا با قرائتش انسان‌ها را به مجد و شرافت و بزرگی برساند. این کتاب با تمام مجدش، قابل قرائت گردیده تا انسان‌ها را به مفاهیم عالی و حقایق هستی برساند. رساندنی از جنس یکی شدن با آن حقایق. لذا به میزانی که فرد به مفاهیم قرآن دست یابد، مجد و شکوه و حقایق عالیه قرآن در او نیز سریان می‌یابد. دستیابی به مفاهیم و حقایق عالی قرآن از طریق مأنوس شدن با آیات آن و درک عظمت آن به واسطه تدبر و عمل به آن میسر می‌شود. این کتابچه با این هدف تدوین شده است تا نکاتی از دریای بیکران قرآن را از طریق تفسیر المیزان به عرصه زندگی وارد نماید. کتابچه حاضر در سه فصل به سوره‌های اعراف، مریم، ص پرداخته است. بنا به فرمایش علامه طباطبایی در تفسیر المیزان، سوری که حروف مقطعه یکسانی دارند، میان مضامینشان ارتباطی وجود دارد. سوره مبارکه اعراف با حروف مقطعه، المص و سوره مریم با حروف مقطعه کهیعص و سوره ص نیز با حرف مقطعه ص آغاز شده است. در ابتدای هر فصل و قبل از ورود به نکات استخراج شده از تفسیر المیزان، شرحی پیرامون مباحث هر سوره مطرح می‌شود تا خواننده دید کلی نسبت به مضامین هر سوره نیز بیابد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
تمامی اشیایی که متعلق خلق و ایجاد قرار گرفته و یا ممکن است قرار بگیرد وجود نفسی‌شان (وجودشان بدون اینکه اضافه به چیزی داشته باشد) خیر است. به طوری که اگر به فرض محال فرض کنیم شری از شرور متعلق خلقت و ایجاد قرار گرفته و موجود شود پس از موجود شدنش حالش حال سایر موجودات خواهد بود، یعنی دیگر اثری از شر و قبح در آن نخواهد بود، مگر اینکه وجودش اضافه و ارتباط به چیز دیگری داشته باشد، و در اثر این ارتباط نظامی از نظام‌های عادلانه عالم وجود را فاسد و مختل سازد، و یا باعث شود عده‌ای دیگر از موجودات از خیر و سعادت خود محروم شوند، اینجاست که شرهایی در عالم پدید می‌آید.
re8za8

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۱۴
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۸۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۱۴