با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هوش معنوی و مقیاس‌های سنجش آن

دانلود و خرید کتاب هوش معنوی و مقیاس‌های سنجش آن

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هوش معنوی و مقیاس‌های سنجش آن  نوشته  فرامرز سهرابی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هوش معنوی و مقیاس‌های سنجش آن

سازه هوش معنوی یکی از مفاهیمی است که در پرتو توجه و علاقه جهانی روان شناسان به حوزه دین و معنویت نزج گرفته است. آنچه که موجب شده است تا سازه معنویت به عنوان هوش مفهوم سازی شود، آن دسته از مشاهدات و یافته های علمی بیان کننده این واقعیت می باشد که کاربست الگوهای ویژه ای از افکار، هیجان و رفتار (که معمولاً در زیر مفهوم دین و معنویت به آنها پرداخته می شود) در زندگی روزمره می تواند موجب افزایش سازگاری و بهزیستی انسان شود. این کتاب از دو بخش و هفت فصل تشکیل شده است. عناوین سه فصل اول در بخش نخست، به ترتیب هوش، معنویت و هوش معنوی می باشد. با توجه به اینکه سازه هوش معنوی از دو سازه هوش و معنویت تشکیل یافته است، مولفان پیش از پرداختن به مفهوم هوش معنوی، در دو فصل اولیه این کتاب به اختصار به دو مفهوم هوش و معنویت پرداخته‌اند. در فصل سوم مفهوم هوش معنوی، تعاریف، ابعاد تشکیل دهنده و همبسته‌های روان‌شناختی آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. در چهار فصل بعدی کتاب، چهار مقیاس معتبری که برای اندازه‌گیری هوش معنوی در یک دهه گذشته ساخته شده، معرفی می‌گردد و فرایند شکل‌گیری و تدوین نسخه نهایی، شیوه اجرا و نمره‌گذاری و ویژگی‌های روانسنجی آنها با جزئیات توضیح داده می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
zahra
۱۳۹۹/۰۴/۲۳

این برنامه عالیه فقط تنها و بزرگترین مشکلی که وجود داره اینه که نمیشه پی دی اف کتاب رو دانلود کرد .من خیلی پی دی اف کتابو نیاز دارم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۶ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۴۱۳-۹۶-۰
تعداد صفحات۳۷۶صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۴۱۳-۹۶-۰