با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب دقایقی با قرآن اثر محسن قرائتی

دانلود و خرید کتاب دقایقی با قرآن

۴٫۴ از ۱۷ نظر
۴٫۴ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دقایقی با قرآن  نوشته  محسن قرائتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دقایقی با قرآن

«دقایقی با قرآن» گلچینی از مطالبی است که استاد قرائتی در کتاب دیگرشان «پرتوی از نور» با موضوع تفسیر قرآن آورده بودند. کتاب حاضر به درخواست برخی از دانشجویان و مشتاقان مباحث قرآنی استاد تالیف شده که دربردارنده موضوعاتی گلچین شده و کاربردی‌تر برای جوانان است.

بر این اساس ۲۰۰ موضوع از کتاب فوق انتخاب و تحت عنوان «دقایقی با قرآن» آماده شد تا علاقمندان به فرهنگ اسلامی در دقایقی کوتاه با معارف بلند و دقیق قرآن کریم آشناتر شوند.

برخی از این موضوعات عبارتند از: آداب تلاوت قرآن، آثار و برکات روزه، بهترین امت، غدیر در قرآن، پرسش‌های قیامت، لباس در قرآن، زینت و مسجد، اسراف و پیامدهای آن، امامت و انواع آن، ماجرای مباهله، علت حرمت شراب، تغذیه در اسلام و معیار و حدود دوستی‌ها.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
|قافیه باران|
۱۳۹۸/۱۲/۰۲

در این کتاب آیاتی پیرامون دویست موضوع خوب گلچین شده و نکاتی از تفسیر نور در مورد اونها انتخاب شده... اما اگر همچنان حجمش زیاده براتون ، ورق بزنید و موضوعاتی که مورد نیازتون و جالب هست رو مطالعه کنید. موضوعاتی

- بیشتر
Maryam
۱۳۹۸/۱۲/۰۲

خیلی عالی بود..

habib kamali
۱۴۰۰/۰۲/۱۶

عالیه دیگران نمیدونم ولی برا بنده خوب بود . قابل فهم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۰)
پیامبرصلی الله علیه وآله از شخصی شنید که در دعا می‌گوید: «اسئلک خیر ما تسئل» خدایا! بهترین چیزی که از تو درخواست می‌شود به من عطا کن، فرمود: اگر این دعا مستجاب شود، در راه خدا شهید می‌شود.
بلاتریکس لسترنج
سحر مناسب‌ترین زمان برای دعاست.
بلاتریکس لسترنج
رسول خداصلی الله علیه وآله فرمود: «دست از سر مرده‌ها بردارید و بدی‌های آنان را بازگو نکنید، کسی‌که مُرد، خوبی‌هایش را بگویید»
سادات
۱. آرامش دارند. «أَلا بذکر اللَّه تطمئنّ القلوب»(۲۰۴) ۲. توکل دارند. «فلیتوکل المؤمنون»(۲۰۵) ۳. امداد غیبی می‌شوند. «وجنوداً لم تروها»(۲۰۶) ۴. همواره پیروز هستند. «اِحدَی الحُسنیین»(۲۰۷) ۵. بینش و نور دارند. «یجعل لکم فرقانا»(۲۰۸) ۶. در بن بست قرار نمی‌گیرند. «یجعل له مَخرجاً»(۲۰۹) ۷. کارشان را بیهوده نمی‌بینند. «فمن یعمل مثقال ذرّة خیراً یره»(۲۱۰) ۸. از ملامت‌ها نمی‌ترسند. «لایخافون لَومَة لائم»(۲۱۱)
بلاتریکس لسترنج
از پیامبرصلی الله علیه وآله پرسیدند: بهترین دوست کیست؟ فرمود: کسی‌که دیدارش شما را به یاد خدا بیندازد، و گفتارش به علم شما بیفزاید و کردارش یاد قیامت را در شما زنده کند. (۴۱۳)
الحمدالله علی کل حال
خداوند اینچنین آیات را برای شما روشن می‌سازد تا شاید اندیشه کنید.
کاربر 1400600
یاد قهر و خشم او، عامل خوف از اوست.
بلاتریکس لسترنج
- حکم او بهترین است. «و من احسن من اللّه حکما»(۱۳۰۶) از ما نیز خواسته است کارمان به نحو احسن باشد: - از بهترین سخن پیروی کنیم. «فیتبعون احسنه»(۱۳۰۷)
بلاتریکس لسترنج
علی‌علیه السلام می‌فرمود: قسم به خدایی که جان فرزند ابوطالب در دست اوست، تحمّل هزار ضربه شمشیر در راه خدا، آسان‌تر از مرگ در رختخواب است
mamal123
خواب بر سه قسم است: یا بشارتی از سوی خداوند، یا غم و اندوهی از طرف شیطان و یا مشکلات روزمره انسان است که در خواب آن را می‌بیند
|قافیه باران|

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۵/۱۰/۱۲
شابک۹۷۸۶۰۰۵۴۲۱۱۶۳
تعداد صفحات۳۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۵/۱۰/۱۲
شابک۹۷۸۶۰۰۵۴۲۱۱۶۳