یادداشت‌های امیراسدالله علم؛ دفتر اول
۴٫۷از ۱۸ نظر

دانلود کتاب یادداشت‌های امیراسدالله علم؛ دفتر اول

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۷از ۱۸ نظر
۴٫۷از ۱۸ نظر
۴٫۷از ۱۸ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب یادداشت‌های امیراسدالله علم؛ دفتر اول

کتاب هفت جلدی «یادداشت‌های امیر اسدالله علم» در دو دفتر و به همت علینقی علیخانی و همکاری انتشارات مازیار منتشر شده است. این یادداشت‌ها یکی از مهم‌ترین آثار تاریخ معاصر ایران به شمار می‌روند و قبلا بارها تجدید چاپ شده‌اند. مجموعه‌ای که پیش روی شما است، کاملترین نسخه یادداشت‌های علم است.

اسدالله خان عَلَم امیر قاینات متولد مردادماه سال ۱۲۹۸ در بیرجند و متوفی در ۲۵ فروردین ۱۳۵۷ در آمریکا، مشهور به اسدالله علم، یکی از مهم‌ترین چهره‌های سیاسی دوران محمدرضاشاه پهلوی و وزیر دربار و نخست‌وزیر ایران از سال ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۲ بود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
پیام
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

برای خرید نسخه چاپی کتاب چه‌کار باید بکنم

« امید »
۱۳۹۸/۰۹/۲۶

امروز به کمک قرعه کشی و به لطف طاقچه اینو با قیمت خیلی نازل خریدم خیلی خیلی ممنون از طاقچه !

س م
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

ای خدا... چقدر این دو‌ جلد کتاب گرونه... کاش تخفیف بخوره

معصومه
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

ممنون که تو طاقچه بینهایت گذاشتینش😍😍😍😍😍😍 هنوز کتابو نخوندم بعد از خوندنش نظرم رو تکمیل میکنم😊😊

احسان
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

**مطالعه نسخه چاپی** در مورد ارزش تاریخی کتاب به اندازه کافی گفته شده و من به دو نکته دیگه اشاره می کنم. اول طنز خفیفی که در کلام علم هست و خوندن متن رو جذاب می کنه و دوم شاعر مسلکی علم

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
جشن‌های دو هزار و پانصد سال شاهنشاهی ایران را آن چنان که شاه آرزو داشت برپا ساخت و جزیره کیش را که قرار بود با اجرای برنامه‌ای جامع، مرکزی برای جلب سیّاح از شیخ‌نشین‌های خلیج‌فارس گردد، در عمل تبدیل به کانون بسیار لوکسی برای شاه و اطرافیان او کرد.
Javad Sobouti
وقتی سر شام رفتم از من پرسید: آیا میل داری با دختر قوام ازدواج کنی؟ تعجّب کردم که این چه حرفی است! گفتم: دختر قوام کیست؟! گفت: دختر قوام شیرازی، همان کسی که پسرش داماد شاه و شوهر شاهدخت اشرف است. گفتم: چنین مطلبی را اصلاً فکر نکرده بودم از کجا سر‌چشمه می‌گیرد؟ گفت: امر شاه است! گفتم می‌توانم بگویم نه! گفت: نه!
معصومه
بعدازظهر پادشاه تایلند و ملکه‌اش که مهمان رسمی بودند آمدند. آن‌قدر که از ملکه تعریف می‌شنیدم نبود. به شهبانو عرض کردم، نه تنها خوشگل نیست، کنیز شما هم نمی‌شود. خندیدند.
معصومه
کم‌کم مردم فهمیدند که ما حتّی زندگی شخصی خودمان را هم وقف آن‌ها کرده‌ایم.
کاربر ۱۵۷۹۱۵۳
معلوم گردید به واقع عَلَم شخصاًً این خاطرات را به دور از چشم محمد‌رضاشاه تهیّه و تنظیم می‌کرد ولی از آنجا که وحشت آن را داشته که مبادا آنچه را که می‌نویسد به دست شاه برسد. در تدوین مطالب طوری قلم را به کار می‌گیرد که اگر چنین اتفاقی افتاد مشکلی برای او ایجاد نشود.
معصومه
چون روز عاشورا بود، حوالی ظهر تکیّه دزآشیب رفتم. بعدازظهر برای مجلس ( کاخ) گلستان، ( که) عزاداری از طرف شاهنشاه است رفتم، جلسه خیلی پُر بود. جمعیتی در حدود بیست و پنج هزار نفر و خیلی آبرومند.
معصومه
بلاشک. خدا به شاه من عمر بدهد. راستی فرشته‌ایست که خدا برای کشور فرستاده، نمی‌دانم اگر روزی زودتر از من درگذشت، این عرضه و قدرت را خواهم داشت که به زندگی خودم خاتمه بدهم؟
معصومه
مصدّق مظهر آرزوهای ملّت برای گرفتن حقّ کشور و تأمین آینده‌ای بهتر بود.
parisa.h.25
عصری لایحۀ خانواده را با ( جواد صدر) ، وزیر دادگستری و دکتر ( محمّد) باهری بررسی کردیم.
کاربر ۱۵۷۹۱۵۳
شاهنشاه عزیزم سر حال بود.
معصومه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۲۷ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۱۶
تعداد صفحات۱۰۲۷صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۱۶