با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب داستان‌های شگفت‌انگیز از زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) اثر فخری باقری بیگدلی

دانلود و خرید کتاب داستان‌های شگفت‌انگیز از زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها)

۴٫۵ از ۸ نظر
۴٫۵ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داستان‌های شگفت‌انگیز از زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها)  نوشته  فخری باقری بیگدلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب داستان‌های شگفت‌انگیز از زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها)

«داستان‌های شگفت‌انگیز از زندگی حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها)» به قلم فخری باقری بیدگلی مجموعه داستان‌ها و روایاتی از فضایل و زندگی حضرت زهرا (ع) است.

مهریه حضرت فاطمه (سلام‌الله علیها)

پیغمبر گرامی (صلی‌الله علیه و آله) به علی (علیه‌السلام) فرمود: آیا برای ازدواج چیزی داری؟ عرض کرد پدر و مادرم فدای تو باد امور من بر شما مخفی نیست دارائی من شمشیر است و زره و شتر آبکشی پیامبر فرمود: شمشیر را که برای جنگ و جهاد در راه خدا نیاز داری و شتر را برای آب کشیدن نخلستان‌ها و خانواده‌ات و حمل بار احتیاج داری ولی من در مورد زره تو موافقت می‌کنم تا در مقابل آن تزویج صورت گیرد.

(بحارالانوار، جلد ۴۳، ص ۱۲۷)

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
سیّد جواد
۱۳۹۸/۱۱/۰۸

کتاب ۲۳۳ از کتابخانه همگانی، شامل ۱۳۲ روایت از کتب شیعه و‌ سنی در مورد حضرت زهرا سلام الله علیها. کتاب به یک ویرایش کلی نیاز دارد.

mbh
۱۳۹۹/۰۹/۲۰

درود خدا بر حضرت عصمت و پاکی ها / مادر پدران پاک عالم

Afsaneh Arami
۱۴۰۰/۱۰/۱۶

از صفحه ی ۲۰۰ به بعد رو می پسندم ابتدای کتاب تا صفحه ی ۲۰۰ کتاب زیاد حرفی برای گفتن ندارد بیشتر مطالب درباره ی گرسنگی نوشته شده در کل سطح کتاب بالا نیست می تونست خیلی بهتر باشه

mb
۱۳۹۹/۱۰/۱۹

بنده هم موافقم با نظر کاربر سید جواد کتاب به ویرایش کلی نیاز دارد چون بعضی خاطرات تکراری ایست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۹)
وقتی پیغمبر خدا (صلی‌الله علیه و آله) به او فرمود چه چیز بهتر است از برای زن؟ فاطمه (علیهاالسلام) گفت آنکه نبیند مردی را و نبیند مردی او را
سیّد جواد
امام صادق (علیه‌السلام) می‌فرماید: وقتی علی (علیه‌السلام) را به سوی مسجد می‌بردند فاطمه (علیهاالسلام) خطاب به عمر فرمود: ای پسر خطاب به خدا قسم اگر کراهت نداشتم که بلای الهی بیگناهان را فراگیرد خدا را قسم می‌دادم آنگاه می‌دیدی نفرین من زود به اجابت می‌رسید.
سیّد جواد
امام صادق (علیه‌السلام) می‌فرماید: وقتی علی (علیه‌السلام) را به سوی مسجد می‌بردند فاطمه (علیهاالسلام) خطاب به عمر فرمود: ای پسر خطاب به خدا قسم اگر کراهت نداشتم که بلای الهی بیگناهان را فراگیرد خدا را قسم می‌دادم آنگاه می‌دیدی نفرین من زود به اجابت می‌رسید.
سیّد جواد
تقدیم به روح پرفتوح و منور حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها، ام ابیها، کوثر پربهای قرآن کفو و همتای امیرالمؤمنین علیه‌السلام و بانوی بانوان دو جهان
سیّد جواد
ابن بابویه به سند معتبر از حضرت امام حسن علیه السلام روایت کرده است که آن حضرت فرمود که در شب جمعه مادرم فاطمه (علیهاالسلام) در محراب خود ایستاده و مشغول بندگی حق تعالی گردید و پیوسته در رکوع و سجود و قیام و دعا بود و تا صبح طالع شد شنیدم که پیوسته دعا می‌کرد از برای مومنین و مومنات و ایشان را نام می‌برد و دعا برای ایشان بسیار می‌کرد و از برای خود دعائی نمی‌کرد، پس گفتم ای مادر چرا از برای خود دعا نکردی چنانکه از برای دیگران کردی؟ فرمود یا بُنیَّ الجارُ ثُمَّ الدّار پسرجان من: اول همسایه را باید رسید و آخر خود را.
سیّد جواد
نخستین فردی که در روز قیامت برای او دادخواهی کنند و دربارة او داوری نمایند، محسن فرزند علی (علیه‌السلام) است
سیّد جواد
ی علی سوگند بدانکه مرا به حق به نبوت برانگیخت و به رسالت و نجات دادن خلق برگزید ذکر نشود این خبر ما در محفلی از محافل مردم زمین که در آن گروهی از شیعیان و دوستان ما باشند و در میان آنها اندوهناکی باشد جز آنکه خدا اندوهش را برطرف کند و نه غمناکی که جز آنکه خدا غمش را بگشاید و نه حاجتخواهی باشد جز آنکه خدا حاجتش را برآورد.
mb
فرزندم حسین وارد شد و گفت سلام بر تو ای مادر گفتم بر تو باد سلام ای فرزند من و ای نور دیده‌ام و میوة دلم.
mb
گفت سلام بر تو ای مادر گفتم بر تو باد سلام ای فرزند من و ای نور دیده‌ام و میوة دلم
زهــرا م.ن
ای فرزندم و ای صاحب حوض من اذن دادم پس حسن
mb

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۴
شابک۹۷۸۹۶۴۵۸۷۴۸۸۷
تعداد صفحات۱۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۴
شابک۹۷۸۹۶۴۵۸۷۴۸۸۷