با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مشترک مورد نظر در دسترس نمی‌باشد لطفاً مجدداً شماره‌گیری بفرمایید

دانلود و خرید کتاب مشترک مورد نظر در دسترس نمی‌باشد لطفاً مجدداً شماره‌گیری بفرمایید

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مشترک مورد نظر در دسترس نمی‌باشد لطفاً مجدداً شماره‌گیری بفرمایید  نوشته  مهسا لزگی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مشترک مورد نظر در دسترس نمی‌باشد لطفاً مجدداً شماره‌گیری بفرمایید

«مشترک مورد نظر در دسترس نمی‌باشد لطفاً مجدداً شماره‌گیری بفرمایید» داستانی به قلم مهسا لزگی است که درباره شهر تهران و مشکلات زیست‌محیطی‌اش نوشته شده است.

قهرمان این داستان دختر نوجوانی به اسم مریم است که در گیرودار روابط با والدین خود، با بحران های دوران نوجوانی نیز روبه‌رو است. با این حال او چالش های بزرگتری هم دارد. بحران های زیست‌محیطی او و خانواده‌اش را تهدید می‌کنند.

مریم خیلی خیال پرداز است و با دورریختی‌ها مجسمه می‌سازد. اما کم‌کم متوجه واقعیات تاریک و خشنی می‌شود که در انتظار او، خانواده‌اش و تمام مردم جهان است:

«با خودم گفتم وقتشه مریم، قلب اشغالیشو هدف بگیر. با دست لرزان حسن موسی را گرفتم و به شانه‌ام تکیه دادمش. خم شدم و پشت صندلی کمین کردم. پشتش به من بود و دود سیگار بالا می‌رفت. توی خیالم ماشه را کشیده بودم و آشغال‌ها منفجر شده بود و همه‌جا پخش.»

نوبیسنده در این کتاب با بیانی زیبا و رفت و امد بین واقعیت و خیال رمانی در سبک رئالیسم جادویی برای مخاطب نوجوان آفریده است که مشکلات زیست‌محیطی بزرگی را که گریبان‌گیر بشر امروزی است به خوبی برای او روشن کرده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
اسکارلت ویچ
۱۳۹۹/۰۱/۰۳

خیلی خوب و جالب بود·♡

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۹-۹۴۸-۶
تعداد صفحات۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۹-۹۴۸-۶