با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ادبیات کودکان (رشته علوم تربیتی)

دانلود و خرید کتاب ادبیات کودکان (رشته علوم تربیتی)

۳٫۷ از ۷ نظر
۳٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ادبیات کودکان (رشته علوم تربیتی)  نوشته  طاهره جعفر قلیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ادبیات کودکان (رشته علوم تربیتی)

هدف اصلی کتاب «ادبیات کودکان» نوشته دکتر طاهره جعفرقلیان، آشنایی با دنیای کودکان و ادبیات آن‌ها است که برای دو واحد درسی با همین عنوان در رشتۀ علوم تربیتی دانشگاه پیام نور و برای گرایش «آموزش و پرورش پیش‌دبستانی و دبستانی» پیش‌بینی شده‌ است.

این کتاب در ده فصل نوشته شده که هر فصل شامل مباحث مختلف در زمینۀ ادبیات کودکان است و سعی شده تا بخش‌های گوناگونی از ادبیات کودکان معرفی و مطرح شود.

ویژگی و کاربرد ادبیات کودکان در مراحل مختلف زندگی کودک، شناخت انواع خواندنی‌های داستانی و غیرداستانی، شعر کودک، کتاب‌های تصویری کودکان، بررسی نقد ادبیات کودکان، تأثیر جنگ بر ادبیات کودکان و آشنایی با جوایز و سازمان‌های ملی و بین‌المللی ادبیات کودکان از مباحث کلیدی این کتاب‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
2748
۱۳۹۹/۱۲/۱۶

سلام من این کتاب را سفارش دادم ۱۰روزه ولی هنوز خبری نیست🙁

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
نقد ادبیات کودک چه در نوع زبان کاربردی، چه در زاویۀ دید و چه در نوع طبقه‌بندی آن، از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که سبب تمایز آن با نقد بزرگسال می‌شود. منتقد ادبیات کودک با اشراف بر اصول نقد باید به نقد آثار کودکان در تمام حوزه‌های ادبیات کودک یعنی از ادبیات داستانی و غیرداستانی گرفته تا تصویرگری کتاب‌های علمی- تخیلی و غیره بپردازد و گسترۀ نقد را افزایش دهد تا سبب تشویق مخاطبان خود به مطالعه و همچنین افزایش قدرت تمیز آنان برای انتخاب کتاب شود. با توجه به این مقدمه می‌توان ویژگی‌های برجستۀ منتقد کتاب کودک را به شرح زیر بیان کرد:
کاربر ۲۵۸۱۲۷۰

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۱۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۴-۰۳۷۶-۰
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۱۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۴-۰۳۷۶-۰