با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بلگراد: جلد اول؛ پیام پیشگو

دانلود و خرید کتاب بلگراد: جلد اول؛ پیام پیشگو

۳٫۷ از ۱۶ نظر
۳٫۷ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بلگراد: جلد اول؛ پیام پیشگو  نوشته  دیوید ادینگز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بلگراد: جلد اول؛ پیام پیشگو

«بلگراد» رمانی چند جلدی اثر «دیوید ادکینز» برای نوجوانان است. این رمان افسانه‌ای است که در دوران کهن و در میان جادوگران و ایزدان اتفاق می‌افتد.

تاریخچه جنگ ایزدان و دخالت بلگراث جادوگر در این جنگ‌ها –اقتباسی از کتاب آلورن به هنگام پیدایش جهان جدید بوده است، زمانی که ایزدان هفتگانه در صلح و آرامش به سر می‌بردند، همچنین نژادها و اقوام گوناگون مردم مانند یک ملت زندگی میکردند. بلار، جوان‌ترین ایزد هفتگانه، محبوب آلورن بود. وی با مراقبت و توجه ایزدان در پیشگویی‌ها همراه شده و با موفقیت مسئولیتش را به انجام می‌رساند. دیگر ایزدان نیز مشغول گردآوردن مردمی به دور خودشان بودند تا هر ایزد ملتی از خود را بنا کرد.

ولی برادر بزرگتر بلار که آلدور نامیده میشد، ایزدی منزوی بود که تمایلی به داشتن ملتی نداشت. وی در انزوا و جدا از مردم و ایزدان زندگی میکرد تا اینکه روزی کودکی آواره به جستجوی او رفته و او را پیدا کرد. آلدور وی را پذیرفت و عنوان شاگردی به او داده و نامش را بلگراث گذاشت. بلگراث شروع به یادگیری کلمات قدرت کرد و تبدیل به یک جادوگر شد. سال‌ها پی‌درپی می‌گذشت و ایزدان دیگر هم کم‌کم به انزوا کشیده شدند. پس با همدیگر عهد اخوت بستند تا دانش آلدور را بیاموزند، پس زمان برایشان ایستاد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
wintor
۱۳۹۸/۰۲/۰۲

این کتاب عالیه. جالبه که بدونید این کتاب در جشنواره کتاب سنت پیتر به عنوان بهترین کتاب فانتزی،بهترین کتاب برای هر سلیقه ای، بهترین کتاب از نظر خوانندگان ، کتابی با بیشترین خواننده و هم چنین به عنوان کتاب سال

- بیشتر
Elaheh
۱۳۹۸/۰۵/۲۶

جلد اول فقط مقدمه جلد دومه. پر از ابهام و تعلیق بی مورده و مخاطب رو سردرگم و خسته میکنه. داستان عملا از جلد دوم شروع میشه.

شیوا
۱۳۹۸/۱۲/۰۶

این جلدش که چندان گیرا نبود... امیدوارم ادامه اش بهتر باشه

soheill
۱۳۹۹/۰۳/۱۸

عالی داستانی پر کشش برای فانتزی خوان های حرفه ای پیشنهاد میشه شدیدا حتما بخونید

سارا محمدپور
۱۳۹۹/۰۸/۲۱

از مجموعه های خوب و قوی فانتزی

کتیبه سپید
۱۴۰۰/۰۲/۲۳

برخلاف نظر بعضی از دوستان، این کتاب، کشدار نیست؛ بلکه توصیفاتش زنده و با جزئیاته - مثل یه فیلم. اگه این توصیف‌ها رو توی ذهنتون تصویر سازی کنین، تازه بیشتر هم خوشتون میاد؛ چون حسی رو بهتون میده که انگار

- بیشتر
کتاب باز
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

خسته کننده اس. خود من به شخصه از رمانهایی که دیگر خیلی زیادی تخیلی ان و حتی اسماشون هم تخیل نویسنده اس، خوشم نمیاد.

انتشارات طلوع ققنوس
۱۳۹۷/۰۵/۳۰

سلام نظرتون چیه درباره این کتاب؟

Emad
۱۳۹۸/۰۶/۱۲

سوال من اینه که belgariad چه جوری بلگراد تلفظ میشه؟! و این که اسم نویسنده دیوید ادینگز روی جلد درسته ولی توی اپ غلط اومده.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
اولین چیزی‌که پسرک گاریون به‌خاطر می‌آورد، آشپزخانه مزرعه فالدور بود. برای تمامی عمرش خاطره و احساس گرم و خاصی که از این آشپزخانه و کسانیکه در شلوغی و سروصداهای زیاد با جدیت بین بوهای عجیب‌وغریب مشغول به فعالیت بودند را فراموش نمی‌کرد. همیشه آشپزخانه برایش تداعی این فکر بود که چقدر غرق در آسایش، امنیت، صلح، رفاقت، غذای کافی است. مهم‌ترین احساسش، آنجا خانه او بود. برای گاریون رشد کردن و قد کشیدنش در زندگی فعلی اهمیت نداشت چیزی که مهم بود. اهمیت فراموش نکردن این حقیقت بود که شروع تمام خاطرات زندگی‌اش از آن آشپزخانه بود.
انتشارات طلوع ققنوس
قصه‌گویی که حتی مثل آدم‌های دیگر سروشکل درست حسابی نداشت و کاملاً شبیه آدم‌های لاابالی بود. سر زانوهای شلوارش پاره و وصله‌دار بودند؛ به همراه کفش‌های سوراخی که نوک انگشتانش از آن بیرون زده بودند. جنس لباسش پشمی و آستین‌هایش بلند و تنه لباسش آن‌قدر کوتاه بود که با یک طناب به کمرش وصل کرده بود؛ کلاهش هم اگر دقت می‌کردید مدلی نبود که در ساندریا مرسوم باشد. تنها چیزی‌که به‌نظر گاریون مناسب با شخصیت قصه‌گو و نو به‌نظر می‌رسید؛ شنلی بود که روی دوش‌هایش انداخته بود که آن‌هم کثیف و خاکی و ذره‌های خورد و خوراکش پراکنده و خال‌خالی رویش ریخته شده بودند. قصه‌گوی پیر موهای سفیدش هم مثل ریشش کم‌پشت شده بود.
انتشارات طلوع ققنوس

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۵۷۶-۰-۲
تعداد صفحات۲۶۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۵۷۶-۰-۲