با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب سر دلبران اثر امیر حسین بانکی‌پورفرد

کتاب سر دلبران

نویسنده:امیر حسین بانکی‌پورفردانتشارات:انتشارات حدیث راه عشقسال انتشار:۱۳۹۲تعداد صفحه‌ها:۲۶۹ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۷از ۱۳ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها۲۶۹ صفحه

دسته‌بندی
خانواده و ازدواج۱ مورد دیگر

معرفی کتاب سر دلبران

«سر دلبران» کتابی نوشته میرحسین بانکی پورفرد درباره زندگی موفق زناشویی و خانوادگی است.

خانواده سلول بنیادی و حقیقی پیکر جامعه است که سلامت آن سلامت روحی و رشد فکری جامعه را در پی دارد. زندگی دو رو دارد؛ یک رو سختی‌ها، مشکلات، نگرانی‌ها، ناراحتی‌ها و فشارها و روی دیگر لذّت، پیشرفت، آرامش، نشاط، رضایتمندی و خوشبختی و تنها با شکل‌گیری روابط صحیح و نشاط آفرین در خانواده می‌توان به همهٔ عوامل شیرینی که برشمرده شد، دست یافت.

همهٔ ما خواستار خانواده‌ای شیرین و پویا هستیم که بخشی از این هدف با انتخاب مناسب همسر و تشکیل صحیح و مناسب خانواده؛ و بخش مهم‌تر آن با تحکیم خانواده و اموری که بعد از تشکیل این نهاد مقدس باید به آن مبادرت ورزید، تحقق می‌یابد.

در هر فصل قسمتی با عنوان «سرّدلبران در کلام دیگران» در نظر گرفته شد تا خواننده با مطالعهٔ آن به دانش عمیق‌تر و وسیع‌تری نسبت به مباحث مورد نظر دست یابد و با منابع مفید دیگر آشنا گردد.

همچنین لازم به ذکر است که بخشی از احادیث استفاده شده در این اثر، مأخوذ از کتاب‌های میزان الحکمه و تحکیم خانواده از دیدگاه قرآن و حدیث نوشته محمد محمدی ری شهری است که با مراجعه به منابع اصلی در پاورقی‌ها تنها منابع اصلی آنها ذکر شده است.

خانواده موفق و ملاک و معیارهای آن، آرامش و مودت و رحمت در خانواده، حسن ظن، سخن شیرین، صبر و اطاعت و سازگاری و اصول تعالی خانواده موضوعاتی هستند که در این کتاب خواهید خواند.

نظرات کاربران

دلتنگِ ماه
۱۳۹۸/۰۷/۰۹

مخاطب اصلی این کتاب زوجهای جوانی هستند که وارد زندگی متاهلی شده اند،درواقع مرحله انتخاب همسر را سپری کرده اند و وارد دنیای زوجیت شده اند. و اگر به هر دلیلی انتخاب درستی نداشته اند این کتاب برای آنها مفید است. بدون

- بیشتر
یسنا بانو
۱۳۹۸/۰۶/۰۹

نظر بعد از مطالعه ی کتاب: ---------- امروز کتاب رو تموم کردم؛ عاااالی بود. ---------- هر چند که ویژه ی زوج هاست ولی به همه توصیه میشه. ---------- در حوزه ی فردی، فقط با پیروی از چند نکته تونستم بر مشکلات زیادی فائق شم. ---------- در حوزه ی

- بیشتر
حاج رضوان
۱۳۹۸/۰۹/۰۴

این کتاب یک کتاب فوق العادة و متفاوت در زمینه موفقیت است و به نظر من از خیلی از کتابهای در زمینه موفقیت خارجی بهتر است

کاربر ۱۲۲۰۴۲۷
۱۳۹۹/۰۶/۱۹

هرآنچه برای یک زندگی رو به رشد نیاز دارید، به شرط اعتقاد و عمل به گفته ها، در این کتاب می‌یابید👌

کاربر ۲۹۰۳۹۹۵
۱۳۹۹/۱۲/۱۲

چرا پی دی افش نمیاد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱۵۶)
امام صادق (ع) فرمود: «پنج چیز است که هر کس یکی از آنها را نداشته باشد، پیوسته، زندگی اش تلخ، فکرش پریشان، و دلش مشغول است: اول، تندرستی؛ دوم، امنیت؛ سوم، گشایش در روزی؛ چهارم، همدم سازگار». من گفتم: همدم سازگار چیست؟ فرمود: «زن خوب، فرزند خوب، و همنشین خوب». سپس ادامه داد: و پنجمین آنها - که جامع این چهار تاست- آسایش است».
دلتنگِ ماه
کسی که توکل می‌کند، از هزینه‌های زندگی، تهیهٔ مسکن، آیندهٔ شغلی، آیندهٔ فرزندان و ... نمی‌ترسد.
یسنا بانو
نقطهٔ شروع تمامی اختلافات «توقع» است.
یسنا بانو
معالجهٔ ضعف‌های اخلاقی، صبر است.
یسنا بانو
سهمگین ترین امواج طوفانی نیز در برخورد با ساحل، آرام می‌شوند.
یسنا بانو
یحیی از - نوهٔ خاله خود- مسیح می‌پرسد: «از عذاب خدا ایمنی که این گونه شادی؟» حضرت پاسخ می‌دهد: «نه! به فضل خدا امیدوارم که چنین شاد هستم.»
یسنا بانو
انسان برای رسیدن به آرامش و نیل به آرزوهایش انسان دیگری را به همسری انتخاب و اختیار می‌کند. نباید فراموش کند که آن دیگری نیز به همین منظور (رسیدن به آرامش و نیل به آرزوهایش) ازدواج کرده و امر پروردگارش را اطاعت کرده است.
دلتنگِ ماه
صبر، در معنای کلی، یعنی ترک برخی از کارها؛ در صبر قرار نیست کاری انجام بدهیم؛ بلکه قرار است کارهایی را انجام ندهیم.
یسنا بانو
ظن بد برکس مبر تا بدنگردی پیش خلق ظن بد بردن به مردم محو سازد خیر تو
یسنا بانو
فردی که زود خشمگین می‌شود، باید بر رفتار خود تأمل کند
یسنا بانو