با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اصول و اندیشه‌های تعاونی (رشته‌ی تعاون و رفاه اجتماعی)

دانلود و خرید کتاب اصول و اندیشه‌های تعاونی (رشته‌ی تعاون و رفاه اجتماعی)

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اصول و اندیشه‌های تعاونی (رشته‌ی تعاون و رفاه اجتماعی)  نوشته  فرزانه همتی راد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اصول و اندیشه‌های تعاونی (رشته‌ی تعاون و رفاه اجتماعی)

«اصول و اندیشه‌های تعاونی» نوشته فرزانه همتی راد (-۱۳۵۴) کتابی برای تدریس در رشتهٔ تعاون و رفاه اجتماعی و از انتشارات دانشگاه پیام نور است. تعاون در مفهوم خاص خود نوعی همکاری و مشارکت افراد برای ایجاد سازمانی اقتصادی با قبول اصولی است که سوداگری و بهره کشی از افراد را طرد می‌کند. هدف تعاون جمع ارزش‌های اخلاقی همراه با اهداف اقتصادی و اجتماعی و رفع نیازهای مشترک افراد است.در این نظام اقتصادی و اجتماعی همه فعالیت‌ها با تشریک مساعی و به‌صورت جمعی صورت گرفته و به فرد انسانی و آزادی او احترام گذاشته می‌شود. تعاونی‌ها به‌عنوان یک واقعیت انکارناپذیر در طول دو قرن گذشته حضور چشمگیر خود را درتمامی صحنه‌های اقتصادی- اجتماعی حفظ کرده‌اند. در واقع، تعاونی‌ها بهترین سازو کار برای توسعه پایدار و عادلانه محسوب می‌شوند. کتاب حاضر از سه بخش اصلی تشکیل شده که بخش اول مبانی تعاون را شامل می‌شود که این بخش چهار فصل را شامل می‌شود. در فصل اول به معنی و مفهوم تعاونی و اندیشه‌های صاحب‌نظران علوم اجتماعی و اندیشمندان در زمینه تعاون پرداخته می‌شود. فصل دوم اختصاص به اهمیت تعاونی‌ها و ارکان تعاونی‌ها دارد. در فصل سوم تعاون را از دیدگاه اسلام به‌طور اجمالی بررسی می‌شود. در فصل پایانی بخش اول تاریخچه تعاونی را در تمدن‌های کهن؛ از جمله چین و یونان و روم و کشورهای اسلامی؛ از جمله ایران بررسی می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
ربیعی
۱۳۹۸/۱۰/۲۶

با سلام خدمت شماعزیزان میخواستم از شما خریدکنم اما متاسفانه دروس رشته علوم سیاسی رو نداریدایا در نظردارید که کتابهای علوم سیاسی رو اضافه کنیدیانه؟درضمن قسمت سرچ هم کارنمیکنه

Arezukia
۱۳۹۷/۱۰/۰۷

سلام ممنون...چرا کتابش نیست واقعا؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
۵. مقابله با معضل بیکاری و مفاسد ناشی از آن با پذیرش حداقل هفت نفر در تعاونی‌های تولیدی که در بخش خصوصی عموماً طرح‌ها به یک نفر واگذار می‌شود. این امر ضمن اینکه ایجاد کار می‌نماید، کارگر را به‌عنوان صاحب کار محسوب می‌دارد که قطعاً در بازدهی کار تأثیر گذاشته و از تداوم ثروت و سرمایه‌دار پروری ممانعت می‌ورزد. ۶. مبارزه با مفاسدی چون احتکار، سودجویی، گران‌فروشی و... از طریق عرضه عادلانه‌تر کالا و خدمت تعاونی‌ها. ۷. تحکیم جامعه از طریق تعاون. به هر حال تعاونی‌ها در راستای توسعه آثار اجتماعی فراوانی دارند که فقط برای نمونه این موارد بیان شد.
09393003366

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۳
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۱۴-۰۱۸۴-۱‬‬
تعداد صفحات۲۵۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۳
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۱۴-۰۱۸۴-۱‬‬