با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرسش از موعود

دانلود و خرید کتاب پرسش از موعود

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرسش از موعود  نوشته  ابراهیم شفیعی سروستانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پرسش از موعود

پرسش‌های مختلفی درباره زندگی و شخصیت امام مهدی (عج) در اذهان مردم وجود دارد. پرسش‌هایی که هر از چند گاه در میان دانش‌آموزان، دانشجویان و دیگر اقشار، مطرح و به دغدغه ذهنی آنها تبدیل می‌شود. با توجّه به فراوانی کسانی که در مجالس و محافل مختلف به طرح این پرسش‌ها می‌پردازند، در کتاب «پرسش از موعود»، ابراهیم شفیعی سروستانی، به چهارده پرسش درباره مهدویت پاسخ می‌دهد. پرسش‌هایی درباره فلسفه غیبت صغری، جزیره خضرا، یاران امام در دوران غیبت، وقت ظهور، فتنه دجال و... خروج دجّال: در روایات متعدّدی بر گریزناپذیر بودن خروج دجّال، به عنوان یکی از رویدادهای آخرالزّمان یا نشانه‌های قیامت، تأکید شده است. از جمله در روایتی که امیرمؤمنان علی (ع) از پیامبر گرامی اسلام (ص) نقل می‌کند، می‌خوانیم: پیش از ساعت [قیامت] ده رویداد گریزناپذیر است: [خروج] سفیانی، [خروج] دجّال و... در برخی روایات، حتمی بودن خروج دجّال به مانند حتمی بودن ظهور امام مهدی (عج) دانسته شده و انکار آن کفر به شمار آمده است. از آن جمله می‌توان به روایت نبوی زیر اشاره کرد: هر کس خروج مهدی را منکر شود به آنچه بر محمّد نازل گشته، کافر شده است و هر کس نزول عیسی را منکر شود کافر شده و هر کس خروج دجّال را انکار کند، کافر شده است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
محمّد بن ابراهیم نعمانی (م ۳۶۰ ه.ق.) در کتاب الغیبة، روایت دیگری را از امام صادق (ع) نقل می‌کند که در آنجا امام می‌فرماید: برای صاحب این امر، دو غیبت است که یکی از آنها چنان به درازا می‌کشد که بعضی می‌گویند: [آن حضرت دیگر] مُرده است و بعضی دیگر می‌گویند: او به قتل رسیده است و بعضی هم می‌گویند: او دیگر [آمده و] رفته است...
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۱۸-۱۸-۸
تعداد صفحات۱۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۱۸-۱۸-۸