با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب به خود عشق بورزید اثر پیر پردرواند

دانلود و خرید کتاب به خود عشق بورزید

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب به خود عشق بورزید  نوشته  پیر پردرواند  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب به خود عشق بورزید

«به خود عشق بورزید» کتابی در زمینه موفقیت و خودیاری با موضوع خودپذیری و خودشناسی، نوشته پی‌یر پردرواند است. نداشتن یک عشق هوشمندانه و متعادل به خود، بزرگترین و اولین مشکل روان‌شناسی جامعه‌ی انسانی ما را تشکیل می‌دهد. من زمانی می‌توانم چیزی را به کسی بدهم که مالک آن باشم: اگر این ثروت و دارایی را از خودم دریغ کنم، پس هرگز نخواهم توانست آن را با دیگری تقسیم کنم. به خود عشق ورزیدن، داشتن یک علاقه و محبت بی‌نهایت و احساس همدردی کردن و احترام کامل گذاشتن به خود است و خبر خوش آن است که، هر کدام از ما در عمق وجودمان از توانایی بالایی برای دوست داشتن خود و یا دیگران، بهره‌مندیم و این چیزی نیست که اکتسابی باشد بلکه قابلیتی ذاتی‌ست که ما فقط باید آن را در خود کشف کنیم. هفت موضوع اصلی، پایه و اساس این کتاب را تشکیل می‌دهد: ۱ زندگی یک مدرسه است: ما اینجا (روی کره‌ی خاکی) هستیم تا قوانین بزرگ زندگی را بیاموزیم. ۲ عشق، مهم‌ترین عنصر سازنده‌ی طبیعت ماست: عشق بنیاد وجودی ماست که همچون الماسی نتراشیده با شکل ظاهری ناخالص و پرورده نشده، در عمق وجود ما مدفون شده‌است. ۳ این عشق هنگامی‌که بدون هیچ‌ترسی بیان شود، بزرگترین نیرو را در دنیا تشکیل می‌دهد. ۴ اگر برای ما آنقدر سخت است که خود را مورد تحسین قرار دهیم و اغلب از خود تصویری مردد و متزلزل داریم، تنها به این دلیل است که اغلب ما از همان سنین پایین یک سری کامل و متفاوت از این افکار منفی و باورهایی مثل: من آدم بی‌مصرفی هستم، سزاوار این نیستم که مرا دوست داشته‌باشند، ارزش چیزی را ندارم و... باخود داریم. ۵ هر کس در عمق وجود خود و در هویت واقعی خود، یک مرکز بی‌نهایت قوی و خالص و همیشگی و بامحبتی دارد که هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند و به هیچ وجه تحت تأثیر حرف‌های بی‌ربط افکار ما یا حرکات ما، قرار نمی‌گیرد. ۶ این مرکز (قطب‌نمای درونی) اغلب بدون اطلاع ما، زندگی ما را برمی‌انگیزد، یکی می‌کند و هدایت می‌کند. ۷ تا زمانی‌که به شناخت خود، تحسین خود، گرامی داشتن خود و محترم شمردن خود بدون هیچ قیدوشرطی شروع نکنیم، هرگز قادر به تحسین کردن و دوست‌داشتن دیگری نخواهیم‌بود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۶/۱۲

کتاب صد و‌سی و هفتم برنامه مطالعه از طرح کتابخانه همگانی ، اگردرتمام عمرتان ، یک کتاب موفقیت خوانده باشید ، کفایت می کنه ، چون بقیه کتب هم همان حرفها را به شما خواهند زد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۸)
خود را بدون هیچ قید و شرطی دوست داشته‌باشید و همان‌گونه که هستید، قبول کنید.
سیّد جواد
خود را بدون هیچ قید و شرطی دوست داشته‌باشید و همان‌گونه که هستید، قبول کنید.
معجزه ی سپاسگزاری
«من خودِ عشق هستم.»
سیّد جواد
مهمترین سؤالی که می‌توان در زندگی از خود پرسید، شاید این باشد که: آیا در حال حاضر به خود عشق می‌ورزم؟
سیّد جواد
سعی کنید بگردید و آن شخص خوب و عالی‌ای را که در شما پنهان شده‌است، کشف کنید.
سیّد جواد
نتیجه‌گیری خود را بدون هیچ قیدوشرطی، دوست داشته‌باشید و همان‌گونه که هستید قبول کنید
سیّد جواد
همه‌ی ما در زندگی، لحظاتی، احتیاج به‌شانه‌ی دوستی داریم تا سرمان را بر روی آن بگذاریم
سیّد جواد
تا زمانی‌که به شناخت خود، تحسین خود، گرامی داشتن خود و محترم شمردن خود بدون هیچ قیدوشرطی شروع نکنیم، هرگز قادر به تحسین کردن و دوست‌داشتن دیگری نخواهیم‌بود.
معجزه ی سپاسگزاری
درواقع سؤال اصلی اینجاست که ما چطور می‌توانیم آنچه را که از خود دریغ می‌کنیم به دیگران بدهیم؟ و حیرت‌انگیزترین چیز این است که بارها و بارها از افرادی می‌شنویم که می‌گویند: «خود را دوست داشتن نهایت خودخواهی است.» در حالی‌که حقیقت این است که من زمانی می‌توانم چیزی را به کسی بدهم که مالک آن باشم: اگر این ثروت و دارایی را از خودم دریغ کنم، پس هرگز نخواهم توانست آن را با دیگری تقسیم کنم.
مری و راه های نرفته اش
تلاش ما برای به‌دست‌آوردن عشق از بیرون از خودمان با شکست مواجه می‌شود، زیرا نمی‌توانیم آن چیزی را که خودمان از خودمان منع می‌کنیم، از طریق دیگران به‌دست بیاوریم.
فواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۳ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۲/۱۷
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۴۱۲-۵۶۷-۶‬
تعداد صفحات۱۱۳صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۲/۱۷
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۴۱۲-۵۶۷-۶‬