با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب باد زن‌ها را می‌برد اثر حسن محمودی

دانلود و خرید کتاب باد زن‌ها را می‌برد

۳٫۵ از ۲ نظر
۳٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب باد زن‌ها را می‌برد  نوشته  حسن محمودی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب باد زن‌ها را می‌برد

«باد زن‌ها را می‌برد» مجموعه داستان‌های کوتاهی از حسن محمودی (-۱۳۴۹) است. این مجموعه چهارمین اثر داستانی نویسنده به شمار می‌رود و پانزده داستان برگزیده از تجربه‌های گوناگون نویسندگی او را در خود دارد. تنوع داستانی این مجموعه از امتیازهای آن به شمار می‌رود و توانسته گونه‌ای پیوند میان شیوه داستان‌گویی شرقی و روایتی نو در داستان‌گویی برقرار کند. این کتاب جایزه نخستین دوره جایزه داستان ایرانی را از آن خود کرده است. در بخشی از داستان «باد زن‌ها را می‌برد» از این کتاب می‌خوانیم: پیش از آن‌که آن فکر احمقانه به سر زنم بزند، دو نفری به‌همراه بچه‌های‌مان به‌روال معمول داشتیم مثل بقیهٔ آدم‌ها زندگی‌مان را می‌کردیم. به‌قول معروف با سیلی صورت‌مان را سرخ نگه می‌داشتیم و با بد و خوب زندگی می‌ساختیم. عادت کرده بودیم یک‌جورهایی با بد و خوب زندگی بسازیم. تا این‌که بعد از بند آمدن طوفان غیرمنتظره و پیش‌بینی‌نشده، آن فکر لعنتی به سر سیما زد. وقتی طوفان در نیمه‌های تیرماه پایتخت را به تعطیلی کشاند، سیما با چشم خودش دید که طوفان زنی را در برابر چشم‌های شوهرش از کف خیابان به‌اندازهٔ یک‌مترونیم بالا برد و به‌طور شگفت‌آوری به عقب وانت‌باری پر از هندوانهٔ گرد اهوازی پرتاب کرد. سیما پاک قاطی کرده بود. آن‌چه را با چشم‌های خودش دیده بود، باورش نمی‌شد. شوهر چاق و قدکوتاه زن در تاکسی سبزرنگ را باز می‌کند و برعکس مسیری که وانت‌بار زنش را می‌برده است، دور می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۱۱۷۵۶۸۲
۱۴۰۰/۰۸/۱۳

داستان‌ها بسیار شتاب‌زده شروع و تمام می‌شدن. اگر نویسنده محترم این رو یک ویژگی سبکی می‌دونن باید بگم که در اجرا اصلا موفق نبودن.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۳۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۶۷-۰۲۷-۳‮
تعداد صفحات۲۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۳۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۶۷-۰۲۷-۳‮